Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: poduszki silnik/skrzynia a wibracje na kierownicy

  1. #1
    andrijew
    Gość

    Domyślnie poduszki silnik/skrzynia a wibracje na kierownicy

    Jako że to mój pierwszy post na tym forum to Witam Wszystkich!

    Mój problem polega na delikatnie drgającej kierownicy na biegu jałowym (wibrcje-mrowienie na kierownicy i bardzo delikatne mrowienie na fotelu)

    Dodam ze:
    - czy sprzęgło wcisnięte czy nie nie ma znaczenia
    - jak obroty są minimalnie zwiększone to mrowienie nie występuje
    - przy zapalaniu i gaszeniu występuje jedno szarpnięcie (delikatne)
    - podczas jazdy zadne wibracje, stuki nie występują

    Pytanie mam takie czy to poduszki silnika czy skrzyni ?? i czy w ogóle da sie to określic, czy jak wymieniac to wszystkie??

    ps a moze to normalne w dieslu??

    Afla 156 SW 1.9 jtd m-jet 140KM (2004)

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Sprawdź drążek reakcyjny silnika ,który jest przymocowany do kielicha po lewej stronie.

  3. #3
    tomek156jtd
    Gość

    Domyślnie

    witam. u mnie to samo. sprzęgło i dwumasa wymienione i nadal to samo. co prawda sprzęgło chodziło juz cięzko ale dwumasa była dobra i moge odsprzedać. sprawdzałem wtruski i nawet lekkie były odchylenia od normy -po zrobieniu nadal drga -to takie mrowienie. poduszki wymienione. czy może to byc przepływka ? byłem na kompie i wszystko ok.
    macie jakiś pomysł co to jest?
    zawór egr przeczyszczony,
    czy u was przepustnica się przymyka po odpaleniu lub po dodaniu gazu bo widze że u mnie nie reaguje więć może to coś z tym?

  4. #4
    andrijew
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek156jtd Zobacz post
    witam. u mnie to samo. sprzęgło i dwumasa wymienione i nadal to samo. co prawda sprzęgło chodziło juz cięzko ale dwumasa była dobra i moge odsprzedać. sprawdzałem wtruski i nawet lekkie były odchylenia od normy -po zrobieniu nadal drga -to takie mrowienie. poduszki wymienione. czy może to byc przepływka ? byłem na kompie i wszystko ok.
    macie jakiś pomysł co to jest?
    zawór egr przeczyszczony,
    czy u was przepustnica się przymyka po odpaleniu lub po dodaniu gazu bo widze że u mnie nie reaguje więć może to coś z tym?
    Chyba trzeba sie pogodzic z tym
    A co robiłes z wtyskami??

    pozdr

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Ostrwiec Św
    Auto
    156 - 1.9 JTD - 2004
    Postów
    32

    Domyślnie

    Mój przypadek: autko o przebiegu 144 tyś km. Wymieniłem sprzęgło i dwumas bo silnik skakał przy zapalaniu. Poduszki sprawdzone oraz łacznik silnika - brak uszkodzeń, czy rozerwania gumy.
    Wnioski:
    brak wyraźnej poprawy , deczko lepiej ;( silnik nadal staruje dość "agresywnie" z podskokiem, czasami przy gaszeniu również szarpie. Na kierownicy, drgania - plastiki lekko grają.
    Porównywałem z Alfą kolegi, który ma ten sam motor a autko nabite ok. 200 tys, jego egzemplarz gładko zapala i gładko gasnie. Tylko pozazdrościć.

    Proszę o ewentualne uwagi co można sprawdzić i namiary na dobry warsztat w okolicach Katowice, Tychy.


    Dzięki za dobre słowo.
    Ostatnio edytowane przez AlfaBravo ; 08-12-2010 o 21:17

  6. #6
    tomek156jtd
    Gość

    Domyślnie

    wtryski mi sprawdzał gość co robi wtryski i pompy dla warsztatów, mówił że mogłem jeżdzić z tym bo to nic nieszkodziłoale jak już mu dałem to poprawił.dziś sprawdzałem koło paska klinowegoi tez dobre wszystko lekko chodzi.troche mnie to wkórza bo jak ruszam to troche mi szarpie a jak dodam lekko gazu tojest ok,a jak dodam za dużo gazu to muszę powoli puszczac sprzęgło i boje się ze przypale sprzęgło. teraz to juz tylko podejrzewam ze to wina zle ustawionego rozrządu może jestprzestawiony o ząbek lub może sterownik wtrysków ale topowinien wykryc komputer. pozdrawiam wszystkich wytrwałych alfistów

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar johnytoomala
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    alfa 156 1,9jtd 8v 115 km sw 2004 ,alfa 159 1,9jtdm 120km,2006
    Postów
    32

    Domyślnie

    witam , podobnie jak u mnie , wczoraj odebrałem auto od mechanika -wymiana krzyżaka -prawy przeg. wew. przy okazji została wymieniona poduszka środkowa silnika ( lekkie drżenie kierownicy na biegu jałowym ) i teraz najlepsze po wymianie poduchy auto oszalało tzn silnik do tej pory bardzo cichy i wysoka kultura pracy -teraz wali jak w traktorze , dudni , buda lata a kiera tak trzęsie ze aż zęby latają i co teraz , dodam iż podczas jazdy spoko -idealnie co myślicie ? oczywiście po za tym iż auto z powrotem na kanał ,jakieś sugestie ...

  8. #8
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Poduszka orginał, czy zamiennik? Może nowa poducha musi sie ułożyc? poduszka srodokwa, to ta przy skrzyni? Czytałem kiedys na forum fiata, że najwiekszy lament w silnikach jtd robi poduszka lewa (ta od strony aku). Tylko jak to sie ma do jtd montowanego w alfach?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar johnytoomala
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    alfa 156 1,9jtd 8v 115 km sw 2004 ,alfa 159 1,9jtdm 120km,2006
    Postów
    32

    Domyślnie

    poducha oryginał to co jest na sankach , mechanik też mówił o ułożeniu ale ile się może układać , w poniedziałek jadę do doktora , niech sprawdzi bo narazie się czuję jakbym wsiadał do totalnego szrota , a dbam o nie

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Nie będę zakładał nowego tematu, wiec zadam pytanie w tym. Czy podany poniżej drążek był montowany na pierwszy montaż czy to tylko taki chwyt marketingowy. Czekam na wypowiedz kogoś zorientowanego, bo chcę kupić raz a dobrze.

    http://moto.allegro.pl/nowa-poduszka...586346291.html

Podobne wątki

  1. [159] Wibracje kierownicy
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 07:20
  2. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-02-2015, 20:48
  3. Wibracje na kierownicy podczas hamowania
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 22:29
  4. Wibracje, drgania, bicie na kierownicy-odpowiedź
    Utworzone przez czesany w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 13:45
  5. [146] Wibracje, drżenie odczuwalne na kierownicy
    Utworzone przez xaraf w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 12:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory