Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Malowanie listew na zderzakach

  1. #1
    Dareczek
    Gość

    Domyślnie Malowanie listew na zderzakach

    Witam was serdecznie jako iż jest to mój pierwszy post proszę nie karcić jeśli jest wrzuciny do złego worka tematycznego


    Chciałbym zapytać jak w temacie ponieważ szperałem tu i tam ale nie znalazłem. Czym i jak najlepiej pomalować te czarne listwy w alfie 156 na zderzaku żeby to było profesjonalnie oczywiście nie licząc ingerencji lakiernika?? Da się tak?


    I taki OT wiecie może czy są organizowane jakieś spoty na śląsku dokładniej bielsko biała okolice bo nic nie znalazłem ??

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    tez jestem z Bielska jakby co to pw, a co do malowania tez mam to wplanie wiec podlaczam sie pod temat

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar niknak
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 2000r.
    Postów
    30

    Domyślnie

    Malowanie plastików, to wyższa szkoła jazdy. W końcu chyba każdy widział lakier obłażący płatami z czyjegoś zderzaka, a nie każdy widział lakier obłażący z nawet najpaskudniej zapacykowanej blachy To o czymś świadczy.

    Najpierw trzeba zaszpachlować ubytki (przypuszczam, że opcja malowania wchodzi w rachubę ze względów estetycznych) odpowiednią, elastyczną szpachlówką. Potem, po dokładnym dotarciu, pomalować podkładem elastycznym, a na końcu trysnąć lakierem z uelastyczniaczem. Niektóre technologie wymagają użycia primera (poprawia przyczepność) zanim w ogóle zacznie się cokolwiek na plastik nakładać.

    Przypuszczam, że wszystkie dodatki i lakier z uelastyczniaczem można dostać nabite w aerozole. Tylko, że nikt nie sprzeda tego w ilości odpowiedniej do polakierowania małego kawałka zderzaka, a wiec koszty materiałowe będą wysokie.

    Obawiam się, że wysokie też będą koszty nauki na własnym aucie, a to stawia pod znakiem zapytania sens całej operacji...

Podobne wątki

  1. Demontaż listew dachowych
    Utworzone przez SEBA-SB w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 20:28
  2. [75] Renowacja listew zewnetrznych
    Utworzone przez dreadsimon w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-11-2013, 18:49
  3. [156] kołki listew progowych
    Utworzone przez hjeniu w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2012, 16:24
  4. Wymiana listew progowych
    Utworzone przez michele22 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2011, 15:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory