Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 171

Temat: Zamontowanie tempomatu

  1. #21
    rydza
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Keeperek Zobacz post
    No to do dzieła. Odepnij mase z akumulatora, rozbierz wtyczke od ECU, (nie pamiętam która, u mnie była A i B) podaj napięcie przez bardzo mały bezpiecznik na pin 53. (polecam bezpiecznik szklany n. 0.5A) . Podłącz wszystko spowrotem. Jeśli po przekręceniu kluczyka zaświeci się kontrolka tempomatu to jestes w domu Podpięcie manetki to prosta sprawa, przychodzi do niej "+" i zwiera odpowiednie piny (ON,+,-,RES), na dobrą sprawę można by manetkę zastąpić jednym włącznikiem i 3 przyciskami).
    PS. U mnie przy pinie 53 nie było kabla, wyciągnąłem zaślepke, włożyłem cieńki kabelek i wcisnąłem szpilkę żeby go zablokować.
    Jeśli nie wiesz jak podłączyć manetkę możesz użyć miernika i sprawdzić które piny zwiera po naciśnieciu odpowiednich przycisków.

    Zrobiłem dokładnie tak samo zanim przeczytałem twoje wskazówki.

    Podłączyłem się FiatECUSacan i podłączyłem kabelek z 14 pinu łącza konektorowego B1D (12V) do 53 pinu w ECU. W FiatECUScan-Parameters załączył się Cruise - „ON” i Cruise Light-ON.

    Niestety środkowy wyświetlacz „check control” nie ma lampki do tempomatu, ale za to w kostce są już kable zasilające lampkę pin 3 i 13 (w wtyczce ECU też jest kabel do zasilania lampki pin 23)
    Muszę tylko kupić oprócz manetki odpowiedni wyświetlacz.
    TYLKO JAKI ??? w eper nie mogę znaleźć odpowiedniego.
    Ja mam 156036356 natomiast eper pokazuje taki sam nr dla wersji Distinctive.
    Czy ktoś wie jaki powinien być odpowiedni numer check control dla Alfy 156 1,9 JTD 8V 115KM lift 2002r.

    Zapytam się w ASO ile kosztuje wiązka kabli między ECU a manetką tempomatu.

    Kolego Keeperek dorabiałeś kable do ECU czy miałeś oryginalne?
    Jak dorabiałeś to skąd wziąłeś końcówki kabli?
    Ostatnio edytowane przez rydza ; 06-03-2010 o 17:29

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    w 156 przed FL proucent nie przewidział tempomatu, więc nawet nie ma po co szukać tej kostki.
    witam!!wiec zakupiłem na allegro uniwersalny tempomat i zestaw przełączników wraz z manetką tempomatu,mam zamiar zamontować to wszystko do swojej 156,jedyną przeszkodą jest tylko brak czasu...

    http://moto.allegro.pl/item943476168...iwersalny.html

    zawsze to jakaś alternatywa.


    moja druga ulubienica...

  3. #23
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydza Zobacz post
    [COLOR=black]




    [FONT=Verdana]Niestety środkowy wyświetlacz „check control” nie ma lampki do tempomatu, ale za to w kostce są już kable zasilające lampkę pin 3 i 13 (w wtyczce ECU też jest kabel do zasilania lampki pin 23)
    Muszę tylko kupić oprócz manetki odpowiedni wyświetlacz.
    TYLKO JAKI ??? w eper nie mogę znaleźć odpowiedniego.
    Ja mam 156036356 natomiast eper pokazuje taki sam nr dla wersji Distinctive.
    Czy ktoś wie jaki powinien być odpowiedni numer check control dla Alfy 156 1,9 JTD 8V 115KM lift 2002r.

    Zapytam się w ASO ile kosztuje wiązka kabli między ECU a manetką tempomatu.

    Kolego Keeperek dorabiałeś kable do ECU czy miałeś oryginalne?
    Jak dorabiałeś to skąd wziąłeś końcówki kabli?
    Sprawdziłem nr. mojego wyświetlacza: 156047519. Na upartego tempomat będzie działał bez tej lampki, jak manetke masz na ON cały czas to i tak nic sie nie dzieje.. możesz też dołożyć jakąś malutką diodę i po kłopocie.. trzeba by tylko zmierzyć jakie napięcie jest między 3 a 13, dobrać rezystor do diody.
    Co da kabli to nie sądze żeby sie dało dołożyć wiązkę, bo to jest jedna wielka wiącha kabli razem spiętych nie tylko do tempomatu. Z resztą po co komplikować. Kup przewod 4X0,75 albo jeszcze cieńszy. Nic nie trzeba dorabiać, przy manetce łączysz na kostki, a przy ecu wyjmujesz koreczek z pinu, wkładasz odizolowany kabel i wciskasz np. szpilke żeby zablokować. Już sporo czasu tak mam zrobione i nic sie nie rozłącza, wszystko ładnie działa.
    Ostatnio edytowane przez Keeperek ; 07-03-2010 o 13:53

  4. #24
    rydza
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Keeperek Zobacz post
    Sprawdziłem nr. mojego wyświetlacza: 156047519. Na upartego tempomat będzie działał bez tej lampki, jak manetke masz na ON cały czas to i tak nic sie nie dzieje.. możesz też dołożyć jakąś malutką diodę i po kłopocie.. trzeba by tylko zmierzyć jakie napięcie jest między 3 a 13, dobrać rezystor do diody.
    Co da kabli to nie sądze żeby sie dało dołożyć wiązkę, bo to jest jedna wielka wiącha kabli razem spiętych nie tylko do tempomatu. Z resztą po co komplikować. Kup przewod 4X0,75 albo jeszcze cieńszy. Nic nie trzeba dorabiać, przy manetce łączysz na kostki, a przy ecu wyjmujesz koreczek z pinu, wkładasz odizolowany kabel i wciskasz np. szpilke żeby zablokować. Już sporo czasu tak mam zrobione i nic sie nie rozłącza, wszystko ładnie działa.

    Dzięki za numer przyda mi się. Czy twoja Alfa to model 2002-2003 z kontrolą trakcji (VDC)?
    Faktycznie z dokupieniem pojedynczej wiązki w ASO może być problem. Jeżeli chodzi o diodę to wole zapłacić 40zł i wymienić cały wyświetlacz na odpowiedni. Będę próbował kupić w sklepie elektrycznym końcówki do ECU albo używaną wtyczkę to sobie wyciągnę 4 kabelki.
    Ostatnio edytowane przez rydza ; 07-03-2010 o 18:57

  5. #25
    Alfalotnik
    Gość

    Domyślnie

    W mojej Alfie, 98` znalazłem takową kostkę więc oznacza to że wystarczy zakupić manetkę, wpiąć i wszystko będzie działać?
    Są jakieś sposoby żeby sprawdzić to "na krótko" żeby nie wydać niepotrzebnie kasy na części.?

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - czy ktoś znalazł instrukcję po polsku, na stronie producenta jest w kilku językach ale polskiej nie ma.
    Ostatnio edytowane przez bubu321 ; 16-03-2010 o 08:15
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  7. #27
    Użytkownik Ogier Avatar Fistasz
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Znin
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfalotnik
    W mojej Alfie, 98` znalazłem takową kostkę
    Gdzieś ty ją tam wyszukał? Podobno w przed liftingowych nie może być tempomatu?

  8. #28
    Alfalotnik
    Gość

    Domyślnie

    Niedawno rozbierałem osłony pod kierownicą i natrafiłem właśnie na jakąś wolną kostkę, chyba że jest to od czegoś innego.?
    Jak autko wróci od blacharza to aż sprawdze dokładnie.
    A jeśli nie tempomat to od czego tam może być wolna kostka.?

  9. #29
    Sparco123
    Gość

    Domyślnie

    ja mam nieoryginalny tempomat z manetką wyglądającą jak z 20 letniego VW i będę musiał przerobić na oryginalną, pytanie tylko jak to zrobić żeby nic nie zepsuć?
    Ostatnio edytowane przez Sparco123 ; 16-03-2010 o 09:17

  10. #30
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    witam. rozebrałem obudowe kolumny i nie znalazłem białej wtyczki do tempomatu, z wtyczek luzem były tylko dwie:
    jedna czarna
    http://saveimage.eu/show.php/166_DSC00289.JPG.html

    ogólny widok:
    http://saveimage.eu/show.php/167_DSC00292.JPG.html

    druga za bezpiecznikami tez czarna ale mniejsza
    mozliwe ze nie mam wtyczki do tempomatu w 156 2005 rok 1.9jtdm 150km ?
    Ostatnio edytowane przez mskk ; 16-03-2010 o 13:54

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zamontowanie pilota do garażu
    Utworzone przez alfa-beta w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 13:13
  2. Działanie tempomatu
    Utworzone przez yoozef w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 12:08
  3. Działanie tempomatu
    Utworzone przez blandor w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 21:12
  4. Zamontowanie słuchawki domofonu w bloku.
    Utworzone przez kobe83 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 07:08
  5. [166] zamontowanie innego radioodtwarzacza
    Utworzone przez biagi w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-12-2007, 23:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory