Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Czy spalanie zimą przy tych mrozach sporo wzrasta?

  1. #1
    ideally
    Gość

    Domyślnie Czy spalanie zimą przy tych mrozach sporo wzrasta? [I parę innych problemów.]

    1. Byłem w górach wczoraj i temperatura w nocy, jak i rano było na sporym minusie, tzn. w nocy -22, rano niewiele mniej (o 7rano), -21, a o 11 rano już 'tylko' -16, później, wczesnym popołudniem już ciepło się zrobiło - tylko -13 stopni.

    Nie piłowałem auta, a nagrzane było cały czas, prędkości to 40-60, czasami 80kmh, jazda za autami nawet 15kmh, to była bolączka, niektórzy powinni pozostawić samochody w domach i autobusem zasuwać. Ech..

    - spalanie przy tak spokojnej jeździe to 9,5l/100kmh. To sporo. Z drugiej strony cały czas się lekko przyspieszało i zwalniało i ogrzewanie na maksa włączone.

    -Do tej pory wychodziło mi 8,5l średnio.

    - aha, do baku wchodzi mi na stacjach (tesco i bp), więcej niż powinno, tzn. miałem jeszcze parę litrów rezerwy, a zatankowałem do pierwszego odbicia 64,7 litra (63l bak), czy to normalne, benzyna się kurczy czy co? Może stąd to zwiększone spalanie...

    2. Jednakże, może być to ten powód (ale mam go od jakiegoś czasu, chyba?):mam chyba za bogatą mieszankę, tak parę osób twierdzi, bo nowo założonym tylnym tłumiku szybko się okopcił, a przy odpaleniu zimnego silnika mam 1500rpm, później po rozgrzaniu mam 850rpm.

    - Jakie są przyczyny zbyt bogatej mieszanki i jak je usunąć? Czy da się to jakoś zdiagnozować?

    3. W konsoli środkowej aż do lekkiego rozgrzania się buczy coś niesamowicie głośno. Czy to może być silniczek sterowania nawiewami? Czy ktoś ma podobny problem? Jak uderzę w konsolę z boku, to na ułamek sekundy cisza i dalej buczenie. Dopiero przestaje gdy nagrzeje się trochę w środku.
    Ostatnio edytowane przez ideally ; 20-12-2009 o 11:20

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    9.5 litra na 2.0 ts wg mnie chyba normalne spalanie ale to koledzy ktorzy maja ten silnik moga powiedziec, owszem w zimie auto pali wiecej przez to ze dluzej sie nagrzewa tymbardziej jesli jezdzi sie na krotkich odcinkach, jesli chodzi o buczenie to u mnie slychac wentylator dopoki sie nie rozgrzeje ale to raczej jest "pyrczenie" niz buczenie i po stronie pasazera pod deska mi cos cyka i tez nie wiem co to jest raz szybciej raz wolniej ;D chochliki jakies

  3. #3
    ideally
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    9.5 litra na 2.0 ts wg mnie chyba normalne spalanie ale to koledzy ktorzy maja ten silnik moga powiedziec, owszem w zimie auto pali wiecej przez to ze dluzej sie nagrzewa tymbardziej jesli jezdzi sie na krotkich odcinkach, jesli chodzi o buczenie to u mnie slychac wentylator dopoki sie nie rozgrzeje ale to raczej jest "pyrczenie" niz buczenie i po stronie pasazera pod deska mi cos cyka i tez nie wiem co to jest raz szybciej raz wolniej ;D chochliki jakies
    u mnie też tyrkocze, dopóki się nie nagrzeje, ale gdy się schylę do niego i przycisnę w stronę ściany grodziowej przestaje. Więc dziwne, bo przestaje nawet na zimno gdy się przyciśnie, ale sam też przestaje po rozgrzaniu... Chochliki, hehe.

  4. #4
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ideally Zobacz post
    3. W konsoli środkowej aż do lekkiego rozgrzania się buczy coś niesamowicie głośno. Czy to może być silniczek sterowania nawiewami? Czy ktoś ma podobny problem? Jak uderzę w konsolę z boku, to na ułamek sekundy cisza i dalej buczenie. Dopiero przestaje gdy nagrzeje się trochę w środku.
    A nie chodzi tu czasem o wiatraczek przy czujniku temperatury wewnętrznej. W modelu przed FL środka było to za taka niewielką kratką w konsoli środkowej po stronie kierowcy, sprawdzić to można zatykając palcem tą kratkę - wtedy dźwięk się zmienia.

  5. #5
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał ideally Zobacz post
    spalanie przy tak spokojnej jeździe to 9,5l/100kmh. To sporo.
    To norma przy jeździe mieszanej (wiosna, lato, jesień).
    W trasie schodzę do 8,5L/100km (wiosna, lato, jesień).
    A teraz nie wiem, jeszcze nie sprawdzałem ile pali... no ale na pewno więcej pali bo latem raczej nie wchodzi się w zakręty na ręcznym
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  6. #6
    Gwynbleidd
    Gość

    Domyślnie

    wszystko co napisales o 2.0TS to normalne, łącznie z 1500rpm a potem 900rpm

  7. #7
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwynbleidd Zobacz post
    wszystko co napisales o 2.0TS to normalne, łącznie z 1500rpm a potem 900rpm
    Dokładnie tak.......spalanie też w normie dla 2,0....dzisiaj tankowanie 49,coś tam litrów, przejechane 520 km, ale przez cały tydzień stała w zimnym garażu i odpalałem po kilka minut codziennie. Co do okopconego wydechu...może się wypowiedzą forumowi elektronicy, ale może coś nie tak z sondą?

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    wracajac do tematu spalania ostatnio zatankowalem full czyli 63 litry ponad , prawie swieci rezerwa a przejechane 320 km to sie nazywa ekonomika nie ma to jak mrozy

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar laska
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Nowy Sącz-Napoli
    Auto
    Była 155 1.8 TS 8V, Jest 166 2.4 20V 175 cv
    Postów
    1,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bedboys Zobacz post
    A nie chodzi tu czasem o wiatraczek przy czujniku temperatury wewnętrznej. W modelu przed FL środka było to za taka niewielką kratką w konsoli środkowej po stronie kierowcy, sprawdzić to można zatykając palcem tą kratkę - wtedy dźwięk się zmienia.
    Dokładnie w mojej 155 mam coś takiego. Jak jest minusowa temperatura to po odpaleniu piszczy tam jak cholera przez jakąś minute.
    Ti Amo ALFA!!!

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    były Alfa Romeo 156 2.5 V6, 1.6 TS
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    9.5 litra na 2.0 ts wg mnie chyba normalne spalanie ale to koledzy ktorzy maja ten silnik moga powiedziec, owszem w zimie auto pali wiecej przez to ze dluzej sie nagrzewa tymbardziej jesli jezdzi sie na krotkich odcinkach, jesli chodzi o buczenie to u mnie slychac wentylator dopoki sie nie rozgrzeje ale to raczej jest "pyrczenie" niz buczenie i po stronie pasazera pod deska mi cos cyka i tez nie wiem co to jest raz szybciej raz wolniej ;D chochliki jakies
    mi też coś cyka po stronie pasażera, jakby się właśnie jakiś mały wentylatorek lub silniczek załączał - co to może być ? Poza tym piszczy właśnie coś na zimnym, ale to tylko jak są mrozy i tak przez kilka sekund - da się z tym żyć.

Podobne wątki

  1. [159] Praktyczne spalanie qtronica 1.9 ZIMĄ !!
    Utworzone przez variatore w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 11:40
  2. Problem z biegami przy mrozach
    Utworzone przez kuba669 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 14:18
  3. Problem z autem przy wysokich mrozach.
    Utworzone przez Gibsky w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 21:08
  4. średnie spalanie komputerka pokładowego szybko wzrasta
    Utworzone przez alfa 147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 15:46
  5. [159] Trzymanie temperatury silnika przy mrozach
    Utworzone przez macmau w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 08:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory