Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Rozladowany akumulator - jak dostac sie do srodka / otworzyc maske ?

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał hemicuda Zobacz post
    Good news - drzwi sie otworzyly z kluczyka bez problemy po chwili. Chyba sie cieplej zrobilo albo sam aku nabral ciut mocy przez te godzinke i bolce wyskoczyly. Klape silnika na wszelki nie zamykalem Zamki o dziwo wydaja sie dzialac dobrze od wew. ale od zew. juz slabo. Oba. Nie bawilem sie z odmrazaczem poki co. Czekam teraz znow na autko prado-dawce i kable.

    tak często bywa...
    w samochodach wyposażonych w centralny zamek z pilotem rzadko używa się kluczyka do otwierania auta.przez to zapomina się o wkładkach na kluczyk w drzwiach i tylnej klapie a one korodują i śniedzieją.z czasem są tak zapieczone że kluczykiem nie da się otworzyć i to właśnie w takich momentach.

    dlatego warto co jakiś czas przekręcić kilka razy zmakami w drzwiach i wpuścić tam kilka kropel jakiegoś oleju.

    w mojej 156 zamek tylnej klapy był tak zapuszczony że nie dało się jej otworzyć kluczykiem.dopiero wyjęcie wkładki,rozebranie i dokładne mycie przyniosło efekt.

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  2. #12
    marcinv530erx
    Gość

    Domyślnie

    następnym razem wybij szybe najlepiej przednią.

  3. #13
    hemicuda
    Gość

    Domyślnie

    Zeby tylko takie pomysly przechodzily przez moj chory umysl w chwili gdy zamki odmowily wspolpracy ....

  4. #14
    andri25
    Gość

    Domyślnie

    Witam mam podobny problem lecz za nic nie moge sobie z nim poradzic, wczoraj po poludni chcialem odpalic moja alfe niestety po 3-4 probach za kazdym razem bylo coraz gorzej wiec zrezygnowalem zamknalem auto i chcialem pozniej wyjac aku zeby go podladowac, niestety wracajac za pare godzin czekala mnie nie mila niespodzianka auto niechcialo sie otworzyc. Z klucz tez niechce sie otworzyc za zadne skarby, zawsze otwieralem z pilotem nigdy kluczem poprzedni wlasciciel mysle ze tez i dlatego tak moze teraz byc. Mialem nadzieje ze otworze przez zsuniecie szyby tylnej prawej gdyz mam w niej zepsuty mechanizm i kiedys tak dało rade zrobic niestety szyba jest zabardzo zamarznieta zeby to zrobic probowalem srodkow do rozmrazania szyby, polewania cieplą woda i nic. Dodam ze temperatura ostatnim czasy w mojej miejscowosci w nocy spada ponizej -20 C. Jestem juz strasznie poirytowany tą sytuacja, jeszcze naczytalem sie na necie ze akumulator całkiem padniety trzymany na mrozie moze byc poprostu do wyrzucenia. Ma ktos moze jakiś pomysł dla mnie na otworzenie tego samochodu?

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    a probowales otworzyc kluczykiem od pasazera?


    ja kiedys w omedze b (kombi) zostawilem wlaczone radio i padl aku
    probowalem otworzyc drzwi kluczykiem ale zamek ani nie ruszyl ale o dziwo bagaznik dalo sie otworzyc wiec sie dostalem do maski

    ale u Ciebie otwarcie bagaznika i tak nic nie da no chyba ze masz sw
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  6. #16
    andri25
    Gość

    Domyślnie

    od pasazera zamek jest pokrzywiony i nawet klucza nie da sie wlozyc, ktos musial sie bawic i wkladac cos do niego i teraz nawet nie ma mozliwosc wlozenia tam kluczyka, bagaznik otwiera sie tylko od srodka nie jest na kluczyk. Nie wiem co by tu zrobic przychodzi mi juz tylko do glowy szyba i liczyc na to ze ubezpieczalnia mi ja zrobic bo posiadam ochrone szyb. Tylko sam nie wiem ile im zajelo by czasu wymiana takiej szyby a auto trzymam na polu jeszcze teraz takie mrozy wiec troche nie zabardzo bez szyby. To juz musiala by byc ostatecznosc

  7. #17
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Przygotuj sobie oczko z drutu.Opusc lekko szybe,aby tylko wszedl drut zlap za klamke wewnatrz i...wsio.Nie trzeba odrazu wybijac szyby

    ---------- Post added at 17:30 ---------- Previous post was at 17:28 ----------

    Troche zabawy jest ale mniejsze szkody

  8. #18
    andri25
    Gość

    Domyślnie

    tylko jak opuscic teraz lekko szybe? wszystko jest tak zamarznięte, aktualnie na termometrze u mnie -19 :/

  9. #19

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dziun_bg
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS
    Postów
    47

    Domyślnie

    Jak to bagażnik nie jest na kluczyk??

Podobne wątki

  1. [159] Rozladowany Akumulator problem
    Utworzone przez Maras1823 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-10-2015, 21:44
  2. Brak reakcji na rozruch, rozladowany akumulator
    Utworzone przez komandos w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 09:39
  3. rozladowany akumulator przez noc
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 20:36
  4. [166] jak otworzyc maske
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-09-2008, 14:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory