Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Rozladowany akumulator - jak dostac sie do srodka / otworzyc maske ?

  1. #21
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    No to cala rame lekko odchyl razem z szyba

    ---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 17:33 ----------

    Cos w tym stylu jak na filmiku

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KamilP
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    Alfa Romeo 1.9JTD 2002r
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziun_bg Zobacz post
    Jak to bagażnik nie jest na kluczyk??
    Po lifcie bagażnik otwierasz z pilota albo ze środka
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 2002r, blu cosmo:-)
    Moje portfolio

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Kolego sprawdź też taką głupotę czy w dobrą stronę kręcisz kluczykiem. Ja się tak naciąłem w zimę rok temu, nawkurzałem się co niemiara, a się okazało, że w Alfie kręci się kluczykiem w inną stronę niż w większości samochodów Żeby otworzyć trzeba przekręcić kluczykiem w stronę słupka, a ja odruchowo kręciłem w stronę lusterka i dumałem o co chodzi...

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilP Zobacz post
    Po lifcie bagażnik otwierasz z pilota albo ze środka

    Ale kolega zdaje sie ma przed liftem. W sedanach nie ma wnęki na narty??

    Znaczek AR na tylnej klapie przekręć na lewo lub prawo powinien pojkazć sie zamek
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125

    Domyślnie

    a nie masz w pakiecie ubezpieczenia awaryjnego otwierana samochodu ?
    jak nie chcesz wybijac szyby to zawsze mozesz zadzwonic do jakiejs firmy ktora awaryjnie otwiera tylko ze oni pewnie biora 100-200zl
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Można podac prą przez lampę, z tym że w AR 156 da się tylko wyciągnąć podświetlenie tablicy

  7. #27
    andri25
    Gość

    Domyślnie

    Witam dziekuje za wszystkie podpowiedz, zaradzilem problemowi, glupia sprawa mam auto juz 4 msc a nie wiedzialem ze bagaznika otwiera sie od kluczyka nie pomyslalbym ze znaczek alfy przekreca sie na bok, wiec otworzylem bagaznik zrobilem konstrukcja z kija a na koncu domocowalem za pomoca tasmy hak i otwarlem drzwi. Podładuje aku i mam nadzieje ze jutro juz bede mogł smigac. Pozdrawiam

  8. #28
    kos4
    Gość

    Domyślnie

    Własnie chciałem ci to napisać,bo dziś robiłem na miotle taki hak i otworzenie tylnych drzwi z poziomu bagażnika zajeło mi kilka sekund a jaka uciecha że nic nie zostało uszkodzone.A i pierwsze co zrobie z rana to sprawdzę czy w dobrą strone kręciłem kluczyk,bo też myślałem ze mi zamki zamarzły

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar jary17
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Lidzbark Welski, Poland
    Auto
    164 3.0 12V była przesiadka na 166 3.0 V6 24V+156 1.6TS BMW E36 1.8is
    Postów
    504

    Domyślnie

    Koledzy jest ten patent na podanie prądu do zamkniętej belli?
    Siadło aku a z klucza za wuja nie idzie otworzyć ani jednej ani drugiej strony. Chyba ze sto lat nie ruszane zamki.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał jary17 Zobacz post
    Koledzy jest ten patent na podanie prądu do zamkniętej belli?
    Odgrzewam kotleta, bo mam problem.

    Pacjent AR 156 sedan 2002 (pół lift - nowy środek, stara buda) - auto z fabrycznym alarmem i oczywiście centralnym zamkiem - elektryka działała bez szwanku aż do pandemii, więc z kluczyka alfy nie otwierałem kilka lat, choć do środka psikałem róźnymi odrdzewiaczami raz na pół roku - kto miał 156 sedan to zna problem zacinającego się guzika w klamce od kierowcy przed liftem budy.

    Problem: z racji, że w pandemii pracowałem z domu, a na podjazdy do sklepu brałem auto żony lub inną alfę 159, stara 156 stała pod domem 4 tygodnie bez ruchu, a w zimie tez dużo nie jeździł, przepalany był co tydzień - dwa. No i rozładował się aku (miał problem zakręcić wałem), więc naładowałem prostownikiem impulsowym do pełna, ale nie pojeździłem, bo pandemia, więc po około 3 tygodniach znowu podchodze do auta, a tu nie ma reakcji ani z pilota, ani kluczyk nie chce się przekręcić, w żadną ze stron.
    Napsikałem sporo odrdzewiacza do środka, ale czuję, że to centralny zamek z powodu braku zasilania, nie chce odblokować drzwi - i teraz pytanie: jak podać napięcie, do którego kabla od spodu, żeby nic nie spalić/przepalić (nie zrobić zwarcia) ale żeby obwód z AKU dostał napięcie?

    Proszę tylko o porady, jak zrobilibyście to pod domem - wiem, że mogę zadzwonić po magików od otwierania, wiem że można wygiąć ramę drzwi, ale nie chcę ich uszkodzić, wiem że można wybić szybę np. tylnych drzwi i kupić używkę na szrocie, ale najpierw chciałbym spróbować problem obejść, zanim zacznę coś niszczyć.

    Uprzedzę, że próbowałem podpiąć ładowanie przez tylną lampkę podświetlenia tab. rej. ale światła są w pozycji wyłączonej, więc obwód do aku jest rozłączony i ładowania nie ma.

    Dajcie proszę jakieś protipy, jak macie jakieś pomysły :-)

    /edit/ ps. auto ma fabryczne oświetlenie ksenonowe (lampy carello na żarniki D2S i przetwornice AL) - może to ma jakieś znaczenie?

    Pozdro!

    /EDIT/

    Udało się - zadziałał patent, którego jest najwięcej na youtube - 2 kliny, żeby zrobić 3-4 mm szpary i sznurek. Ja pomogłem sobie jeszcze drutem z starego wieszaka.

    Generalnie nie polecam nikomu takich przeżyć, ale najważniejsze, że się udało.

    L.
    Ostatnio edytowane przez Ludvigus ; 24-05-2020 o 00:59

Podobne wątki

  1. [159] Rozladowany Akumulator problem
    Utworzone przez Maras1823 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-10-2015, 21:44
  2. Brak reakcji na rozruch, rozladowany akumulator
    Utworzone przez komandos w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 09:39
  3. rozladowany akumulator przez noc
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 20:36
  4. [166] jak otworzyc maske
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-09-2008, 14:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory