Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa zle znosi zime (ogrzewanie szyby,elektryczne szyby,centralny zamek,wspomaganie)

  1. #1
    eMSi_113
    Gość

    Domyślnie Alfa zle znosi zime (ogrzewanie szyby,elektryczne szyby,centralny zamek,wspomaganie)

    moje alfiatko zle znosi zime

    w ciagu kilku dni padlo:
    1. najpierw ogrzewanie tylnej szyby (no i listerek bocznych). nie jest to bezpiecznik bo sprawdzalem
    2. otwieranie elektryczne szyb bocznych (rowniez nie bezpiecznik)
    3. centralny zamek
    4. prawdopodobnie pompa wspomagania

    jesli chodzi o pierwsze trzy to jestem umowiony z elektrykiem w przyszlym tygodniu i to sie jakos rozwiaze, natomiast nie wiem co z tym wspomaganiem. auto wydaje bardzo niefajne dzwieki przy skrecaniu, czasem dosc glosne, w zaleznosci od kata skrecenia kol. to aby na pewno pompa? no i czy do wymiany czy regenerowac? nowa ok 600zl
    zapomnialem dodac ze olej do wspomagania jest pelen drobnych babelkow powietrza

    poza tym halasuje mi nawiew i z tego co wyczytalem w innym watku, na zimnym silniku halasuje tez cos co sie nazywa "silniczek sterowania dyszami"
    ktos wie cos wiecej na ten temat?

    bede naprawial wszystko w przyszlym tygodniu to chcialbym zrobic i to.
    Ostatnio edytowane przez eMSi_113 ; 18-01-2010 o 18:50

  2. #2
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    witaj emsi

    napisz mi jakie masz objawy centralnego zamka. ja mam np tak że jak przestanie mi central działać wystarczy odłączyć klemę od akumulatora na 3 sek i wszystko wraca do normy. sprawdź to u siebie...z drugiej strony jesli elektryk powie ci co masz nie tak z centralnym to chętni posłucham...może to będzie lek na moje dolegliwosci.

    pozdrawiam

  3. #3
    eMSi_113
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomster Zobacz post
    napisz mi jakie masz objawy centralnego zamka. ja mam np tak że jak przestanie mi central działać wystarczy odłączyć klemę od akumulatora na 3 sek i wszystko wraca do normy. sprawdź to u siebie...z drugiej strony jesli elektryk powie ci co masz nie tak z centralnym to chętni posłucham...może to będzie lek na moje dolegliwosci.
    no objaw jest taki ze zamek centralny dzialal. zostawilem auto na parkingu. zamknalem swoje drzwi nie sprawdzajac reszty i jak wrocilem do auta to tylko moje drzwi byly zamkniete. no i ani nie zamyka ani nie otwiera drzwi. trzeba recznie

    ---------- Post dodany o godzinie 18:50 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:41 ----------

    zapomnialem wczesniej dodac ze olej do wspomagania jest pelen drobnych babelkow powietrza

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    z szybami bywa różnie przede wszystkim w mrozy, lepiej ich nie otwierać bo można zerwac linki. Sprawdź, najlepiej zdejmij boczki jesli masz garaż i spróbuj wtedy uruchomić.

    Ogrzewanie szyby - sprawdź bezpiecznik.
    Wspomaganie - sprawdź płyn wspomagania, ogła ewentualnie zepsuć się pompa

  5. #5
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    spróbuj na chwilę odpiąć akumulator i wtedy sparwdź centralny. u mnie pomaga

  6. #6
    Blojda
    Gość

    Domyślnie

    Witam, też zrzucam to na karb warunków pogodowych ( bo tak bezpieczniej...) ale
    może ktoś się z tym spotkał:
    Ruszyłam, wszystko odpaliło się jak ta lala, ujechałam 2 km i....
    Objawy:
    1) kontrolka skrzyni biegów ( salespeed 2.0)+ pipczenie + niemożność wrzucenia powyżej 2 biegu
    2) nie działają zegary ( działa tylko wyświetlacz od biegów)
    3) nie działają 2 boczne szyby ( przód) tył tak....
    może ktoś już coś takiego miał bo objawy mydło i powidło...

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMSi_113 Zobacz post
    moje alfiatko zle znosi zime


    jesli chodzi o pierwsze trzy to jestem umowiony z elektrykiem w przyszlym tygodniu i to sie jakos rozwiaze, natomiast nie wiem co z tym wspomaganiem. auto wydaje bardzo niefajne dzwieki przy skrecaniu, czasem dosc glosne, w zaleznosci od kata skrecenia kol. to aby na pewno pompa? no i czy do wymiany czy regenerowac? nowa ok 600zl
    zapomnialem dodac ze olej do wspomagania jest pelen drobnych babelkow powietrza
    Ja myśle, że jak są bąbelki to jest zapowietrzone. Najlepiej na początek wymienić płyn wspomagania i na nowy i odpowietrzyć. Wtedy zobaczysz co dalej. Tutaj masz instrukcję : "Odpowietrzenie układu wspomagania "
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...pomagania.html
    Ostatnio edytowane przez kobe83 ; 22-01-2010 o 12:10
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  2. Nie działa centralny zamek, szyby i klapa bagażnika
    Utworzone przez kudlacinka w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 17:37
  3. Elektryczne szyby
    Utworzone przez jimmy_69 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 16:43
  4. Przednie szyby centralny zamek i....
    Utworzone przez comma w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 12:12
  5. [146] elektryczne szyby
    Utworzone przez Boberek6666 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 22:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory