Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 92

Temat: Montaż oryginalnych ksenonów

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar Matti
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Babice, Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 110KM 2001r. Nero fuoco
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    rozwiązałem ten problem, trzeba odłączyć pin 86 z przekaźnika J45 (izolujemy końcówkę taśmą), w jego miejsce wpinamy kabel z pin 87a i problem migania mamy z głowy. Ale przy włączeniu długich gasną nam ksenony, więc trzeba się dobrać do przełączników pod kierownicą. Wypinamy kabel z pinu 2 wtyczki B i wpinamy go do pinu 5 wtyczki C przełączników pod kierownicą. Potrzebna będzie ok. 10 cm przedłużka kabla, bo jest za krótki. Po tych operacjach wszystko działa jak należy.

    W załączniku dodałem plik z rysunkiem manetek i oznaczeniem wtyczek.
    Zrobiłem tak jak pisałeś i spalił mi się bezpiecznik, a xenony jak gały tak gasną. U mnie pin 5 wytczki C jest pusty, tak ma być?
    Cześć, mam na imię Mateusz i jestem Alfaholikiem

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matti Zobacz post
    Zrobiłem tak jak pisałeś i spalił mi się bezpiecznik, a xenony jak gały tak gasną. U mnie pin 5 wytczki C jest pusty, tak ma być?
    coś musiałeś pochrzanić (prawdopodobnie wtyczki), a odłączyłeś w ogóle kabelek przy przekaźniku J45?
    Po przełączeniu na długie ksenony gasną całkowicie?

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar Matti
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Babice, Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 110KM 2001r. Nero fuoco
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    coś musiałeś pochrzanić (prawdopodobnie wtyczki), a odłączyłeś w ogóle kabelek przy przekaźniku J45?
    Po przełączeniu na długie ksenony gasną całkowicie?
    Tak, po przełączeniu na długie xenony gasną. Przy przekaźniku wszystko jest tak jak pisałeś w poradniku, jeżeli chodzi o wtyczki to wszystko robiłem zgodnie ze schematem. Wtyczka B jest po lewej stronie z boku, a wytczka C u góry również po lewej. Pierwszy problem, czyli gaśnięcie xenonów przy błyśnięciu długimi już nie istnieje.
    Cześć, mam na imię Mateusz i jestem Alfaholikiem

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matti Zobacz post
    Tak, po przełączeniu na długie xenony gasną. Przy przekaźniku wszystko jest tak jak pisałeś w poradniku, jeżeli chodzi o wtyczki to wszystko robiłem zgodnie ze schematem. Wtyczka B jest po lewej stronie z boku, a wytczka C u góry również po lewej. Pierwszy problem, czyli gaśnięcie xenonów przy błyśnięciu długimi już nie istnieje.
    a we wtyczce B w pin 2 był kabel szary z czerwonym paskiem? Jeśli przełożyłeś go tam gdzie trzeba to powinno działać.
    I jeszcze jedno - sprawdź miernikiem czy na pin 5 we wtyczce C pojawia się napięcie po włączeniu krótkich i czy utrzymuje się po załączeniu długich, być może masz jakiś inny model manetek (moje są z 99). Jeśli nie ma to próbuj na innych pinach - na pewno gdzieś znajdziesz.
    To, że poszedł bezpiecznik to bardzo dziwna sprawa, do cewki przekaźnika podłączona jest tylko masa więc nawet gdybyś podłączył źle (tj. masę) to nic nie powinno się stać, a jakbyś podał napięcie to zapaliłyby się światła i tyle.
    Jak zapalasz krótkie to słychać jak przekaźnik "pyka"?
    Ostatnio edytowane przez Kali_33 ; 08-11-2010 o 19:11

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar Matti
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Babice, Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 110KM 2001r. Nero fuoco
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    a we wtyczce B w pin 2 był kabel szary z czerwonym paskiem? Jeśli przełożyłeś go tam gdzie trzeba to powinno działać.
    I jeszcze jedno - sprawdź miernikiem czy na pin 5 we wtyczce C pojawia się napięcie po włączeniu krótkich i czy utrzymuje się po załączeniu długich, być może masz jakiś inny model manetek (moje są z 99). Jeśli nie ma to próbuj na innych pinach - na pewno gdzieś znajdziesz.
    To, że poszedł bezpiecznik to bardzo dziwna sprawa, do cewki przekaźnika podłączona jest tylko masa więc nawet gdybyś podłączył źle (tj. masę) to nic nie powinno się stać, a jakbyś podał napięcie to zapaliłyby się światła i tyle.
    Jak zapalasz krótkie to słychać jak przekaźnik "pyka"?
    OK, spróbuję jutro z ty zrobić, nie zwróciłem uwagi na to czy "pyka" przekaźnik. Jakby co to się odezwę jutro, ale dzięki za pomoc
    Cześć, mam na imię Mateusz i jestem Alfaholikiem

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    DOA / EP
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Moze troszke nie na temat, ale strasznie mnie nurtuje to pytanie. Mianowicie, czy istnieja oryginalne lampy ksenonowe do 156 przed FL?

    Pytam, bo mialem juz HIDy po poprzednim wlascicielu - lampy nawet po obnizeniu regulatorem w kabinie (na poz. 1) oslepialy jadacych przedemna w tym samym kierunku (przynajmniej wszyscy mi zjezdzali ). Nawet nie chce myslec, co widzieli jadacy z przeciwka. Dopiero po dalszym obnizeniu ludzie przestawali zwalniac do 40 km/h i zjezdzac na pobocze.

    Oczywiscie HIDy sa wywalone, a ja mysle jak poprawic sobie widocznosc.
    Ostatnio edytowane przez radek-j ; 08-11-2010 o 21:03

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar Matti
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Babice, Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 110KM 2001r. Nero fuoco
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał radek-j Zobacz post
    Moze troszke nie na temat, ale strasznie mnie nurtuje to pytanie. Mianowicie, czy istnieja oryginalne lampy ksenonowe do 156 przed FL?

    Pytam, bo mialem juz HIDy po poprzednim wlascicielu - lampy nawet po obnizeniu regulatorem w kabinie (na poz. 1) oslepialy jadacych przedemna w tym samym kierunku (przynajmniej wszyscy mi zjezdzali ). Nawet nie chce myslec, co widzieli jadacy z przeciwka. Dopiero z regulatorem na pozycji 2 ludzie przestawali zwalniac do 40 km/h i zjezdzac na pobocze.

    Oczywiscie HIDy sa wywalone, a ja mysle jakby tu poprawic sobie widocznosc.
    Oczywiście, że istnieją oryginalne xenony do 156 przed FL. Jedna z licznych aukcji Do wyboru zwykłe (srebrny środek) i GTA (czarna ramka).
    Cześć, mam na imię Mateusz i jestem Alfaholikiem

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    DOA / EP
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    No prosze - najwidoczniej slabo szukalem. Widze, ze sa dosc drogie. Ciekawe ile kosztowalyby w ASO?

    PS. Chyba musze zaczac zbierac pieniadze

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    stary brus
    Auto
    alfa romeo 156 sportwagoni 1.9 jtd 2001r
    Postów
    590

    Domyślnie

    Ja zalozylem orginalne xenony ale nie podoba mi sie ze przy zmianie gasna na sekundę wie ktos jak to zrobić zeby nie mrugal xsenon ?

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr17 Zobacz post
    Ja zalozylem orginalne xenony ale nie podoba mi sie ze przy zmianie gasna na sekundę wie ktos jak to zrobić zeby nie mrugal xsenon ?
    Przy jakiej zmianie gasną? U mnie nic nie gaśnie.

    Zadymił diesel!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. Montaż fabrycznych ksenonów
    Utworzone przez barcik w dziale 166
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 26-08-2016, 20:24
  2. montaż oryginalnych xenonów 156 FL
    Utworzone przez mateo18_92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 14:19
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 23:45
  4. Profesjonalny montaż ksenonów do 156
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2008, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory