Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92

Temat: Montaż oryginalnych ksenonów

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie Montaż oryginalnych ksenonów

    witam,
    zamierzam zmienić lampy na oryginały ksenon, elektrykę już rozgryzłem, wtyczki mam z pandy i pasują, jest natomiast problem z poziomowaniem. Chciałbym podłączyć to pod regulacje z kabiny, wiem że nie jest to proste, ale podobno wykonalne. Czy ktoś rozgryzł może temat sensorów przy wahaczach - czy to są zwykłe potencjomentry czy działa to na innej zasadzie?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    Chciałbym podłączyć to pod regulacje z kabiny, wiem że nie jest to proste, ale podobno wykonalne. Czy ktoś rozgryzł może temat sensorów przy wahaczach - czy to są zwykłe potencjomentry czy działa to na innej zasadzie?
    niestety nic z tego nie będzie.układ sampoziomowania działa inaczej niże ręczna regulacja z kabiny.
    w lampach xenon są bardzo szybkie silniczki które wymagają specjalnego zasilania. i nie da się tego ot tak po prostu podpiąć pod ten potencjometr.

    składnikami układu samopoziomowania są czujniki potencjometry przy zawieszeniu i centralny komputer sterujący połączony z body kompem auta i wreszcie siłowniczki w lampach.

    miałem podobny problem kiedy montowałem oryginalne xenony do swojej 147 2005r.
    podłączenie nie było problemem natomiast układ poziomowania sobie odpuściłem.
    ustawiłem światła na stałe i jest ok.

    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...r_147_f_l.html

    czy lampy już masz zamontowane??

    pozdrawiam!


    moja druga ulubienica...

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro34 Zobacz post
    niestety nic z tego nie będzie.
    na szczęście się mylisz, rozwiązanie jest bardzo proste, już niedługo będzie manual

    dzięki chłopakom z forum vectry wszystko stało się jasne

    lampy jeszcze nie zamontowane, ale elektryka już sprawdzona i świecą, jednak dopóki nie zrobię poziomowania nie zakładam

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    na szczęście się mylisz, rozwiązanie jest bardzo proste, już niedługo będzie manual
    jeśli tak to czekam z niecierpliwością na dobre wieści...


    moja druga ulubienica...

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro34 Zobacz post
    jeśli tak to czekam z niecierpliwością na dobre wieści...
    polecam tą stronę, akurat w 156 są te same przetwornice, nie wiem jak w 147 po FL: http://forum.vectraklub.pl/index.php...h-xenonow-vb/?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    odgrzewam temat bo zamontowałem xenony, mam jednak problem z migającymi światłami przy przełączaniu na długie, wiem że trzeba to przerobić tylko za bardzo nie mam pomysłu - czy ktoś już rozgryzł ten temat?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    odgrzewam temat bo zamontowałem xenony, mam jednak problem z migającymi światłami przy przełączaniu na długie, wiem że trzeba to przerobić tylko za bardzo nie mam pomysłu - czy ktoś już rozgryzł ten temat?
    napisz dokładnie co się dzieje i z czym jest problem.

    w swojej 147 wymieniłem zwykłe lampy na oryginalne xenonowe i nie ma żadnych problemów.wszystko działa jak należy.

    podejrzewam że twój problem tkwi w podłączeniu. np.w moich lampach musiałem doprowadzić dwie masy.

    czy przy włączaniu świateł lampy resetują się? (opuszczają i podnoszą do pierwotnego stanu)


    moja druga ulubienica...

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Matti
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Babice, Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 110KM 2001r. Nero fuoco
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    odgrzewam temat bo zamontowałem xenony, mam jednak problem z migającymi światłami przy przełączaniu na długie, wiem że trzeba to przerobić tylko za bardzo nie mam pomysłu - czy ktoś już rozgryzł ten temat?
    Witam, mam ten sam problem. Jak na przykład chcę mrygnąć długimi to powtórnie zapala się xenon (tylko mijania), a jak mijania nie mam zapalonych to przy włączeniu drogowych również włączają się mijania na xenon'ie.
    Cześć, mam na imię Mateusz i jestem Alfaholikiem

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro34 Zobacz post
    napisz dokładnie co się dzieje i z czym jest problem.

    w swojej 147 wymieniłem zwykłe lampy na oryginalne xenonowe i nie ma żadnych problemów.wszystko działa jak należy.

    podejrzewam że twój problem tkwi w podłączeniu. np.w moich lampach musiałem doprowadzić dwie masy.

    czy przy włączaniu świateł lampy resetują się? (opuszczają i podnoszą do pierwotnego stanu)
    nie, na poziomowanie nie dałem jeszcze zasialania więc nie działa.
    Po FL zmieniono połączenia i być może nie ma tego problemu, ale u mnie po przełączeniu na długie gasną na chwilę ksenony, wiem że to wina przekaźnika, który przełącza się na inny obwód i chwilowo brakuje zasilania. Trzeba to przerobić tylko jeszcze nie doszedłem jak a może już ktoś to rozpracował.
    Sprawe sam bym rozwiązał ale brakuje mi styku w przełącznikach pod kierownicą, na którym będzie "+" po włączeniu krótkich niezależnie od włączenia świateł długich, może ktoś wie czy jest i gdzie go znajdę?

    ---------- Post dodany o godzinie 20:52 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:50 ----------

    Cytat Napisał Matti Zobacz post
    Witam, mam ten sam problem. Jak na przykład chcę mrygnąć długimi to powtórnie zapala się xenon (tylko mijania), a jak mijania nie mam zapalonych to przy włączeniu drogowych również włączają się mijania na xenon'ie.
    tak sobie niestety to włosi wymyślili, a jak przełączasz na długie to xenon ci nie gaśnie na chwilę?

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    koledzy,ilu pinowe macie przetwornice??

    cztero czy może dwunasto pinowe.chodzi mi o gniazdo w przetwornicy.


    moja druga ulubienica...

Podobne wątki

  1. Montaż fabrycznych ksenonów
    Utworzone przez barcik w dziale 166
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 26-08-2016, 20:24
  2. montaż oryginalnych xenonów 156 FL
    Utworzone przez mateo18_92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 14:19
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 23:45
  4. Profesjonalny montaż ksenonów do 156
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2008, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory