Zobacz wyniki ankiety: Jakie wahacze proponujecie?? (stosunek jakość/cena a nie którew najdłużej wytrzymają)

Głosujących
549. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TRW

    281 51.18%
  • DELPHI

    31 5.65%
  • VEMA

    116 21.13%
  • TEKTROT

    7 1.28%
  • FAST

    62 11.29%
  • OCAP

    4 0.73%
  • QAP

    23 4.19%
  • FEBI

    23 4.19%
  • ORYGINALNE (nie wiem kto je robi ale chyba TRW)

    72 13.11%
  • REMA

    0 0%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 53 z 76 PierwszyPierwszy ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 755

Temat: Jakie wahacze ??

  1. #521
    Użytkownik Embrion Avatar Sheyk20
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Chełm
    Auto
    AR 156 1.8 TS
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gennosuke Zobacz post
    Miałem okazje wsadzić tuleje PU w wahacze górne TRW łącznie zrobione zostało ponad 60k km
    Mmmm też tak chcę!! W Polsce zrobione?

    Cytat Napisał gramian Zobacz post
    Wymiana samych tulei to pozorna oszczędność. Przeważnie zaraz pada swożeń i tak czy inaczej komplecik trzeba wrzucić.
    Ja miałem szczęście w nieszczęściu i rozwalony również sworzeń,,, więc mam nowy sworzeń TRW i PU - wg mnie jedyne słuszne rozwiązanie, to wsadzać PU w nowy wahacz i nie obawiać się o sworzeń i kolejne przekładanie tulej.

  2. #522
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
    Postów
    28

    Domyślnie

    Do Alf i naszych dróg nie ma dobrego zawieszenia...
    Rok temu czyli jakies 25 tys km zaczalem przygode z wymianami w zawieszeniu:
    1) Wahacz górny(lewy) - wybór padl na SIDEM - po wyjechaniu z warsztatu mega skrzypienie (jeszcze gorzej niz na starym) - reklamacja - zamontowany TRW (wytrzymal ok 25 tys.) który zostal wymieniony jakies 3 tyg temy chyba na SRL - podobno jakie hiszpanskie - jakosciowo = VEMA
    2) Miesiac po wymianie powyzszego, przyszla kolej na wahacze dolne - tez wrzucone TRW
    3) Jakos pol roku temu odezwala sie druga strona - góra. Chyba w to miejsce poszlo TRW - na chwile obecna ok 10-15 tys i jezdzi.
    4) Ok miesiaca temu wymienialem sprezyne(prawa) - tylko MONROE dostepny (co za cena - na tyl za szt, placilem ok 80 zl, przod ok 260 zl szt. i brak alternatywy...).

    Wszystko powinno teraz byc ladnie pieknie,,, ale w ciagu ostatniego miesiaca wymienialem ten gorny wahacz i sprezyne poniewaz przy kreceniu na parkingu lub nierownosciach, strasznie cos strzelalo,,, jak by sprezyna,,, po wymianie dalej to samo... Ostecznie okazalo sie ze winna byla jakas niedokrecona sruba chyba na kolumnie,,, teoretycznie byla sztywna, ale nie dalo sie ani wykrecic ani wkrecic... jak juz zostalo to opanowane,,, i nie strzela,,, to slychac skrzypienie na dolach,,, podobno tylne tuleje dolnych wahaczy - obie, sa juz w slabym stanie... MASAKRA !!!

    Jakie sa wiec zalety aluminiowych wahaczy ?? Stalowe nie sprawdzilyby sie zamiast tego ? Tam w wiekszosci przypadkow wystarczylo wymienic sam sworzen, bez koniecznosci wymiany calego aluminiowego wahacza ktory jest z reguly duzo drozszy...

  3. #523
    Użytkownik Embrion Avatar Sheyk20
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Chełm
    Auto
    AR 156 1.8 TS
    Postów
    8

    Domyślnie

    Coś drogo ta sprężyna. Monroe czy Kayaby są po 160-180.

  4. #524
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    To nie wina aluminiowego zawieszenia tylko tulei gumowych których jakość pozostawia wiele do życzenia, zwróć uwagę na fakt że oryginalne wahacze na pierwszy montaż przeżywały często ponad 100tyś km.

  5. #525
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj dzwonił mi mechanik że mam przednie dolne wahacze do wymiany. Oryginały wytrzymały 195000km. Chyba znośnie.
    Chciałem żeby kupił TRW ale zamówił Magneti. No zobaczymy ile dają radę.

  6. #526
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156FL 1.9 JTD 16v
    Postów
    15

    Domyślnie

    Panowie szybkie pytanie:
    Alfa 156 2004jtd stuka coś z lewej strony ale tylko i wyłącznie przy skręcie o pół obrotu kierownicą w prawo. Nie moge wyczaić co stuka. Wachacz? Może łącznik stabilizatora?

    I co warto kupić? Trw?

    Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka

  7. #527
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    jak w 156 miałem takie objawy to na 100% zawsze był wahacz górny jedz na stację diagnostyczną to jest łatwe do sprawdzenia więc myślę że ogarną

  8. #528
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    U mnie tym razem przy tych objawach to wahacze dolne były winne. Więc chyba nie ma zasady. Ale faktem jest, że szybciej padają górne.

  9. #529
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar maroo
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa 156 2.5 v6 SW - do sprzedania :)
    Postów
    22

    Domyślnie

    Panowie - rejon Bielska-Białej po Tychy - gdzie robicie zawieszenie? U kogo. Czy warto mieć swoje klamoty i dać do zrobienia czy lepiej kompleksowo - bo wydaje mi się że jeśli coś będzie do reklamacji przy swoich klamotach to koszty rozną - zdemontować, odesłać,zamontować - a montaż kosztuje (nie mam na razie warunków do samodzielnej wymiany - chyba że któryś z Was za sześciopak udostępni miejscówkę wraz z merytoryczną pomocą ewentualnie).

    Czy samemu łatwo to zrobić w opcji gdybym wynajął miejsce w warsztacie?

    No i teraz pytanie odnośnie klamotów. Znalazłem po internetach:

    1. niby jakieś wzmocnione - czy to ma sens? http://www.e-motoryzacyjny.com/zesta...uki-przod.html

    2. znacznie droższe - czy warto? No i do tego oznaczenie #FAST/TRW - jakie to w końcu są?
    : https://www.autosklep24.pl/pl/p/Komp...-FASTTRW/17129


    Albo konkretnie ktoś poleci coś? I jakie to są montowane oryginalnie - są do kupienia?

    Dzięki i pozdrawiam

  10. #530
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Igor93
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał maroo Zobacz post
    Panowie - rejon Bielska-Białej po Tychy - gdzie robicie zawieszenie? U kogo. Czy warto mieć swoje klamoty i dać do zrobienia czy lepiej kompleksowo - bo wydaje mi się że jeśli coś będzie do reklamacji przy swoich klamotach to koszty rozną - zdemontować, odesłać,zamontować - a montaż kosztuje (nie mam na razie warunków do samodzielnej wymiany - chyba że któryś z Was za sześciopak udostępni miejscówkę wraz z merytoryczną pomocą ewentualnie).

    Czy samemu łatwo to zrobić w opcji gdybym wynajął miejsce w warsztacie?

    No i teraz pytanie odnośnie klamotów. Znalazłem po internetach:

    1. niby jakieś wzmocnione - czy to ma sens? http://www.e-motoryzacyjny.com/zesta...uki-przod.html

    2. znacznie droższe - czy warto? No i do tego oznaczenie #FAST/TRW - jakie to w końcu są?
    : https://www.autosklep24.pl/pl/p/Komp...-FASTTRW/17129


    Albo konkretnie ktoś poleci coś? I jakie to są montowane oryginalnie - są do kupienia?

    Dzięki i pozdrawiam
    Też mam ten sam problem teraz, udało Ci się znaleźć odpowiedź na któreś z pytań?

Podobne wątki

  1. Jakiej firmy wahacze na tył? Jakie sprężyny.
    Utworzone przez pawel2910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 17:24
  2. [GTV Spider] Jakie wahacze przednie
    Utworzone przez tomi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 07:00
  3. wahacze do wymiany jakie wybrać ?
    Utworzone przez MateuszLucky w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 09:35
  4. Jakie wahacze na tył
    Utworzone przez mmax88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 08:36
  5. Jakie wahacze kupic?
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2010, 09:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory