Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Co to za bledy?

  1. #11
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Oo Nowy Dwór Mazowiecki widze ze jestes z mojego miasta

    Bubu a o jakich konektorach piszesz? Zrobilem jeszcze raz reset i nic to nie dalo ;/ Zaczelo mi to sie od tego jak zrobilem test krokowca w alfadiagu. W czesniej zadnego bledu nie mialem. Czyzby padl mi krokowiec? Bo dluzszej jezdzie wyskakuje mi tez blad P1512 czyli tez cos od krokowca ;/
    Ostatnio edytowane przez selius ; 12-03-2010 o 16:08

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - konektory to połączenie przepływomierza z reszta elektroniki.
    - chyba 5 pinowa koncówka na przepływomierzu, odłączyc i podłaczyc zaraz, naturalnie przy unieruchomionym aucie.
    - w menu Actuators , na samym końcu masz 1. test silnika krokowego, 2. reset parametrów adaptacyjnych silnika krokowego, 3. reset wszystkich parametrów adaptacyjnych.
    - robimy testy silnika krokowego --> czyli 1 , a potem 2 reset parametrów adaptacyjnych silnika krokowego.
    - w czasie testów 2 ECU będzie adaptowało położenie przepustnicy a co za tym idzie będzie ruszac przepustnicą i badac odczyty z potencjometrów.
    - wtedy właśnie ECU powinno wykryć że jest błąd.

    --
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  3. #13
    Kazik
    Gość

    Domyślnie

    Witam! Poszukuje opisu do następujących błędów:
    p0353 p1151 p2240 p2254 -AR 156 2.0JTS 2002
    To pierwsze to chyba coś związanego z cewką, trzy następne- nie mam pojęcia, oprócz tego wyświetla także katalizator 2.
    Nigdzie nie mogę znaleźć wykazu błędów dla tego silnika. Proszę o pomoc

  4. #14
    selius
    Gość

    Domyślnie

    No to tak myslalem, a powiedz mi samo zrobienie testu czyli 1 silnika krokowego nic nie kasuje? Zeby zrobic reset trzeba uzyc opcji 2 tak? Dziwi mnie ze dopiero po zrobieniu testu ECU wykrylo blad krokowego i od tamtej pory nie idzie go skasowac... a ten przez caly czas mialem dobrze wszystko. Dziwi tez mnie to ze po zrobieniu testu ECU powiedzialo ze silniczek jest ok, dopiero po uruchomieniu silnika zaczela mi swiecic marchewa itd...

  5. #15
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj wymienialem silniczek krokowy, podlaczylem pod alfadiaga, zrobilem test silniczka krokowego i zero bledow Po tym zrobilem reset wszystkich parametrow razem z adaptacja i jak narazie wszystko wrocilo do normy, nawet lepiej bo przestaly mi falowac obroty
    Ale wiem chyba przez co mogl sie uszkodzic silnik krokowy, a mianowicie zobaczylem ze mialem podkrecona srube pod przepustnica za wysoko i jak odczytalem parametry minimalnego zamkniecia przepustnicy z alfadiaga to wyszlo mi 29.5 to za duzo... czyli silniczek krokowy nie mogl ustawiac przepustnicy przy puszczonym gazie... i przez to po pewnym czasie moglo cos sie tam zepsuc... Blad P1512 mowi wlasnie cos o minimalnym zakmnieciu krokowego... No ale wyregulowalem ta srube przy przepustnicy zeby ta wartosc wynosila 27.2 reset wszystkich parametrow i jak narazie wszystko ok Pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Wicked
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    145 1.4 TS
    Postów
    517

    Domyślnie

    Podpinam się.

    Kupiłem używany silniczek miesiąc miałem spokój. Dzisiaj problem powrócił...... Znowu falują obroty tak samo, natomiast marchewa zapala się i gaśnie co jakiś czas. Czyżbym kupił uszkodzony silniczek? Czy może to wina wtyczki/obwodu? Byłem przed chwilą w aucie FES pokazał błędy: p1513 p1512 p0130. Czyli błąd p1513 znów powrócił. Wykasowałem błędy, i co zauważyłem. Marchewa zapala się na biegu jałowym, gdy dodam gazu gaśnie błąd p1513 kasuje się, po czym znowu się pojawia. pozostałe błędy po wykasowaniu nie wróciły. Przejechałem się kawałek i niestety Alfa straciła wolne obroty. Gaśnie, jak tylko nie trzymam gazu wciśniętego... Dodam, że miesiąc wcześniej przed wymiana silniczka krokowego, alfa była w pseudo serwisie i na pewno kręcili oni śruba na przepustnicy od regulacji linki, od tego czasu pedał ma na początku luz. CO z tym fantem zrobić?

Podobne wątki

  1. bledy P0704 i P0220
    Utworzone przez puszuszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 10:38
  2. dwa bledy poduszek
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 18:30
  3. problem z alfa 156 bledy
    Utworzone przez stiv88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-07-2012, 09:16
  4. Co to za bledy?? AR 156 1.8 16v ts 98r.
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 20:34
  5. Bledy!!!!
    Utworzone przez bugan3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 18:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory