Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Montaż relingów dachowych

  1. #1
    Bartosz
    Gość

    Domyślnie Montaż relingów dachowych

    Witam

    Czy ktoś z Was montował relingi dachowe w sportwagonie?
    Od czego zacząc??? demontaż
    Czy ma ktos informacje na ten temat
    Przeglądałem formum ale jasno opisanego tematu nie znalazłem

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ja nie montowałem, ale interesowałem się tym tematem pare lat temu, wnioski po wizytach w serwisie blacharskim, zapytaniach do ASO (różnych) itp - w modelach, które fabrycznie nie miały relingów (o wzdłużnych mówimy? bo w instrukcji relingami nazywają belki poprzeczne też) jest ryzykowny bo nie ma wzocnień w dachu. Nie dają też nic w sensie zwiększenia dopuszczalnego obciążenia dachu (tzn. takie samo jest na dach z relnigami, jak na bagażnik montowany czasowo - taki zwykły)

    Zaletą relingów jest nienarażanie uszczelak na niszczenie (niestety jedna z wad 156tki), ale z kolei ze srebrnych farba mało estetycznie obłazi.. nie wiadomo co lepsze

  3. #3
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartosz Zobacz post
    Witam

    Czy ktoś z Was montował relingi dachowe w sportwagonie?
    Od czego zacząc??? demontaż
    Czy ma ktos informacje na ten temat
    Przeglądałem formum ale jasno opisanego tematu nie znalazłem

    pozdrawiam
    Odradzam taką zabawę. Ja montowałem u siebie, z tyłu było dosyć grubo to dało się nagwinować otwory i przykręcić, ale z przodu lipa, musiałem na wylot wiercić i kombinować, musiałem częściowo zdemontować podsufitke:/ A co najgorsze to po paru jazdach z boxem dachowym okazało się że blacha z przodu relingów się lekko pofalowała.. widać to pod słońce. Niestety... przed montażem pytałem na forum ale nie było żadnych podpowiedzi

  4. #4
    ViP Rowerzysta Avatar jazzu
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 156 SW 1.8 TS (2001)
    Postów
    380

    Domyślnie

    Toś mnie pocieszył, u mnie leżą relingi i czekają na montaż.
    Shit, ciekawe jak ASO to rozwiązuje jak ktoś przyjedzie i powie że chce kupić z montażem za ich kosmiczne ceny.
    Chociaż w tej cenie może być wymiana dachu z gotowymi relingami
    I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem...

  5. #5
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazzu Zobacz post
    Toś mnie pocieszył, u mnie leżą relingi i czekają na montaż.
    Shit, ciekawe jak ASO to rozwiązuje jak ktoś przyjedzie i powie że chce kupić z montażem za ich kosmiczne ceny.
    Chociaż w tej cenie może być wymiana dachu z gotowymi relingami
    Ty masz przed FL,może akurat u Ciebie jest przystosowany dach do relingów. Spróbój odchylić podsufitke przy drzwiach przednich, może tam masz jakieś wzmocnienie? Zerknąć nie zaszkodzi, a może akurat..

  6. #6
    ViP Rowerzysta Avatar jazzu
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 156 SW 1.8 TS (2001)
    Postów
    380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Keeperek Zobacz post
    Ty masz przed FL,może akurat u Ciebie jest przystosowany dach do relingów. Spróbój odchylić podsufitke przy drzwiach przednich, może tam masz jakieś wzmocnienie? Zerknąć nie zaszkodzi, a może akurat..
    Zrobiło się cieplutko więc oszacuje jak to wygląda. Czy opłaca się za to zabierać. Jeszcze muszę pomalować proszkowo relingi. Ale to dopiero po
    ocenie dachu.
    I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem...

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazzu Zobacz post
    Toś mnie pocieszył, u mnie leżą relingi i czekają na montaż.
    Shit, ciekawe jak ASO to rozwiązuje jak ktoś przyjedzie i powie że chce kupić z montażem za ich kosmiczne ceny.
    Chociaż w tej cenie może być wymiana dachu z gotowymi relingami

    ASO tak to rozwiązuje, że odmawia takiej usługi po prostu (wiem z doświadczenia, choć w jednym już o mało się nie podjęli )
    No chyba, że to wymiana np uszkodzonych w modelu , ktory je miał od nowości.

  8. #8
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    jest jakiś sposób na wzmocnienie przodu zeby uniknąć sytuacji opisanej wyzej przez keeperka ?
    jak wygląda montarz takich relingów
    chce zamontować u siebie relingi przed zimą, widze ze wszscy odradzają zabieg. jednak zalezy mi na tym nie tylko ze względów praktycznych. najwyzej bede woził lzejsze rzeczy w boxie.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał mskk Zobacz post
    jest jakiś sposób na wzmocnienie przodu zeby uniknąć sytuacji opisanej wyzej przez keeperka ?
    jak wygląda montarz takich relingów
    chce zamontować u siebie relingi przed zimą, widze ze wszscy odradzają zabieg. jednak zalezy mi na tym nie tylko ze względów praktycznych. najwyzej bede woził lzejsze rzeczy w boxie.
    Może na szrotach powinieneś pooglądać obie wersje? być może to kwestiach jakiejś blachy dodatkowej od dołu?

    Sam pusty box już trochę waży + belki, i do tego podczas jazdy spore siły aerodynamiczne + przeciążenia przy hamowaniu. A normalny dach w 156 ma dopuszczalne 50kg obciążenia. Taki nieprzystosowany do relingów jeszcze mniej na pewno. Tym bardziej, że masz powyżej relację kolegi który stwierdził, że dach się wygiął.
    Wg mnie lepiej belki poprzeczne (oryginały ładnie wyglądają i b. łatwo zdjąć gdy niepotrzebne) + smarowanie uszczelek - może od razu ich nie poprzecinasz.

  10. #10
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    juz mam poprzecinane + ślady na lakierze od wewnetrznej strony drzwi

Podobne wątki

  1. Demontaż listew dachowych
    Utworzone przez SEBA-SB w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 20:28
  2. [159] Chromowanie relingów dachowych.
    Utworzone przez mista w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-08-2012, 22:23
  3. [156SW] Pytanie dotyczące relingów dachowych
    Utworzone przez OnanBarbarzynca w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 07:35
  4. [156]Demontaz relingow dachowych...
    Utworzone przez Lukasz1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 15:47
  5. [159] Czy fabryka przewidziała punkty mocowań relingów dachowych?
    Utworzone przez damian gdynia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 12:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory