co to jest?

derebere

Nowy
Rejestracja
Lip 20, 2009
Postów
213
Lokalizacja
Bydgoszcz
Auto
AR 156 1.9 JTD '99 105KM
witam. ostatnio jak zauwazylem cos "bzyczy" mi pod maska. podaje link do zdjecia na ktorym jest pokazane skad ten dzwiek dobiega. moze ktos napisac co to jest? czy to wlasnie jest silniczek krokowy? czytalem gdzies na forum ze on moze brzeczec.

bylem dzis na diagnostyce i myslalem ze moze cos mi to podpowie.pokazalo mi bledy P(0220) P(0235).
po glebszej analizie tych bledow na forum nie wyczytalem nigdzie aby komus czujnik doladowania (0235) brzeczalo czy tez potencjometr gazu(0220)]to jest oczywiscie jedna z opcji tego bledu].
 
To jest zawór podciśnienia od EGR i brzęczenie po wyłączeniu silnika jest typowe dla Alfy, po prostu tak ma być. Nie masz się czym przejmować.
 
tylko ze w tej okolicy brzeczy jak silnik jest włączony.
 
Ostatnia edycja:
Właściwie to u mnie też brzęczy po zgaszeniu silnika, ale jakoś mnie to nie przeszkadza. Chyba masz kolego nadwrażliwość typu "mam alfe - coś sie musi psuć" - też tak miałem kilka pierwszych miesięcy po zakupie swojej :)
 
bledy juz ogarnalem i za naaprawe ich "domowym" sposobem (jesli to mozliwe) zabiore sie po swietach bo brak czasu.
meydey232 nie mam takiego syndromu ze cos musi sie psuc. w zasadzie teraz bedzie moj pierwszy wydatek w alfie (oprocz wachaczy, przegubu i nowego aku) od prawie roku uzytkowania. to nawet nei tak zle :P
dzieki i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
u mnie tez brzeczalo tak jak byly te WIELKIE mrozy i aku byl na padnieciu..... a teraz wszystkom umilklo :):):)
 
Amortyzatory
Powrót
Góra