Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Silnik TS czy JTS, awaryjność?

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Question Silnik TS czy JTS, awaryjność?

    Witam,

    Intensywnie poszukuję AR 156 w wersji benzynowej. Do tej pory na oku miałem wersję z motorem 1.8 TS. Jednak znikoma ilość ofert zmusiła mnie do rozejrzenia się za innymi wersjami silnikowymi. Jako, że poszukuję auta z 2002 roku następnym w kolejce jest motor 2.0 JTS.

    Na forum znalazłem trochę opinii na temat TS'ów czy JTS'ów. Krótko podsumowując:

    TS:
    - sprawdzona, popularna konstrukcja, łatwa dostępność części
    - problemy z wariatorem, zalecana wymiana razem z rozrządem
    - pije olej, kontrola jego poziomu, dolewki
    - brak info dot. poważnych (czyt. eliminujących pojazd z jazdy) awarii osprzętu silnika
    - polecany motor
    - zrywające się paski rozrządu (?)

    JTS:
    - konstrukcja nowoczesna, niewielu mechaników jest z nią obeznanych, części droższe
    - pije olej, mniej niż TS, ale trzeba dbać o jego poziom i jakość
    - brak info dot. poważnych (czyt. eliminujących pojazd z jazdy) awarii osprzętu silnik
    - brak danych dot. zrywających się pasków rozrządu
    - problem z osadzaniem się nagaru, wymaga rozebrania głowicy i przeczyszczenia
    - wrażliwy na jakość paliwa

    Czy ktoś mógłby coś dodać, ująć z powyższego podsumowania? Jak oceniacie TS'y i JTS'y? Czy sprawiają Wam problemy? Czy koszty użytkowania, serwisowania JTS'a są sporo wyższe?

    Z 2002 roku nie kupię w tej cenie dobrego diesel'a, dobrego znaczy zadbanego motoru z rozsądnym przebiegiem. Do pracy w obie strony mam z 15 km + może z 20 km w skali tygodnia, wycieczki nad morze 2 razy w roku, latem poza miasto. Także nie jeżdżę oszałamiająco dużo, maks. 6000 tys. km rocznie.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja zawsze byłem przeciwnikiem skomplikowanych konstrukcji, elektroniki i innych bajerów, które jak sie popsują to dają tak w kość właścicielowi, że zwykle chce sprzedać samochód. Niestety, nadeszly takie czasy, że o gaźnikach już praktycznie zapomniano i bez kompa, jak bez ręki. Ale póki możesz to kupuj to, co nałatwiej i najtaniej naprawić w razie awarii. A jak kupisz JTS i przyjdzie Ci wymienić wtryskiwacze, albo pompę paliwa to wybulisz na pewno dużo wiecej, niż zaoszczędzisz na paliwie w porównaniu z TS.
    A rozrząd i tak będziesz musiał zrobić, bez wzgledu na to, co kupisz.

  3. #3
    indorek1
    Gość

    Domyślnie

    jezdze teraz jts i większych problemów z nim nie mam jeśli o awarie to cewki są dość popularne ale bez przesady pozatym wymiana i diagnoza to nic wielkiego
    kultura pracy na wolnych obrotach niższa niż w tsie części fakt droższe ale nie dużo wiele jest takich samych co w tsie
    przez dwa lata wymieniłem sonde jedną cewkę (druga teraz powoli wysiada) i termostat
    pali wcale nie tak mało bo 12 to u mnie norma jeżeli się postaram do 7 na trasie

Podobne wątki

  1. Awaryjność czujników w 1,9 JTD
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 14:41
  2. Awaryjność silników JTD + Chiptuning
    Utworzone przez Sasi w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-09-2013, 21:07
  3. [GTV] GTV awaryjność
    Utworzone przez jakubjjj w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 18:20
  4. Awaryjność alfy 147
    Utworzone przez Peluspel w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 00:40
  5. [156] Awaryjność
    Utworzone przez sivy w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 14:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory