Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Skrzypienie z przodu :/

  1. #1
    MTechnix
    Gość

    Domyślnie Skrzypienie z przodu :/

    Witam, mój problem polega na skrzypieniu w okolicy przedniego prawego koła. Jest dość głośne i intensywne, a występuje na nierównościach jak i także przy skręcie kół. Pierwszy raz usłyszałem to pewnego dnia jak temperatura na zewnątrz przekroczyła 20 C, następnego dnia już była cisza aż tu dzisiaj znowu ;/ Wrzucam dwa filmiki do posłuchania, jeden podczas jazdy po w miarę równej i prostej drodze, a drugi po hipermarketowym parkingu. Prosiłbym bardzo kolegów alfaholików o pomoc w stwierdzeniu co to może być.

    Z góry dzięki za pomoc
    MTechnix

  2. #2
    tomekb
    Gość

    Domyślnie

    witam
    ja posmarowałem silikonem w areozolu wszystkoe gumki oraz kielich sprężyny i pomogło

  3. #3
    Dariush
    Gość

    Domyślnie

    miałem ten sam problem wiec łożysko od amortyzatora raczej nie ja stawiał bym na gumy przy wahaczu jaka to strona ja miałem na prawej(patrz. od strony kierowcy) wymieniłem i igła najpierw skrzypiało mi przy różnych temperaturach później już przez cały czas wiec stawiał bym na niego dodatkowo chyba nie da się rozebrać tego i wymienić gum musisz zapodać nowy

  4. #4
    MTechnix
    Gość

    Domyślnie

    można wymienić tylko 1?? czy trzeba obie strony?? orientuje się ktoś?

  5. #5
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Nie, nie trzeba wymieniać parami itd. wymieniasz wadliwy wahacz.
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...wieszenie.html

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Koledzy u mnie od kilku dni pojawilo sie dosc glosne skrzypienie od strony pasazera,wystepuje ono gdy jade powoli po nierownosciach jak i gdy w miejscu skrecam kolami,wtedy slychac je jeszcze glosniej!Kilka dni temu bylem na przegladzie i niby wszystko jest ok,diagnosta kazal mi wstrzyknac strzykawka smar we wszystkie elementy gumowe-dziwne!Nie znam sie ale wydaje mi sie cos jest nie tak,skrzypi glosno az wstyd jezdzic,gdy skrecam kolami jest jeszcze glosniej!Cos skrzypi przy samym kole,tak mi sie wydaje!Wachacze gorne wymienialem jakies 1,5 roku temu a dolne juz dwa razy,ostatnio jakies 5-6 miesiecy temu (TRW)!Macie jakies pomysly?

    I jeszcze pytanie z inne beczki...!
    Czy lozysko kola gdy jest zuzyte moze piszczec w czasie jazdy?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wlodeczek1
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Jest Alfa 159 SW 2.4 2007 210 ps (była Alfa 156 SW 1.9 JTD 2004 r.)
    Postów
    88

    Domyślnie

    może to płyn w pompie servo ?

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Głuchołazy
    Auto
    156 1.9 JTD
    Postów
    15

    Domyślnie

    Nie wymieniaj nic w ciemno. Wciśnij strzykawką z igłą mieszankę smaru i oleju silnikowego(lepiej się rozchodzi) w gumę na górnym wahaczu z tej strony , z której Ci piszczy. Auto najlepiej jest podnieść na lewarku, lepszy dostęp i guma się rozciągnie. Jak przestanie piszczeć masz powód, a jak nie to jedź do normalnego mechanika on Ci wytrzęsie auto i będziesz wiedział bo w inne miejsca raczej ciężko jest wcisnąć smar.

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar karsto1982
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Fiat Marea Weekend 2,0 20v
    Postów
    487

    Domyślnie

    jest tam troche elementow gumowych wiec ciezko powiedziec co to moze byc... u mnie np skrzypia gumy na drazku stabilizatora ... sa tam dwie gumy ktorych nie mozna wymienic tylko caly drazek ktory troszke kosztuje... w tylnim drazku mozna jakimis sposobami wymienic same gumy ale jest tez tam troche zabawy... w moim przypadku to jestem akurat pewien zo to te gumy bo mam cale przednie zawieszenie nowe wiec sprawdz tez wlasnie te gumy

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    Cytat Napisał karsto1982 Zobacz post
    u mnie np skrzypia gumy na drazku stabilizatora ... sa tam dwie gumy ktorych nie mozna wymienic tylko caly drazek ktory troszke kosztuje...
    bzdura!! osobiście wymieniałem same gumy i to bez wyciągania drążka

Podobne wątki

  1. Skrzypienie zawieszenie z przodu.
    Utworzone przez Jackieee w dziale 147
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 13:51
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-06-2014, 13:50
  3. Ocieranie - Skrzypienie z przodu( bardziej lewego koła )
    Utworzone przez Bartekk287 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2014, 20:50
  4. Skrzypienie z przodu samochodu....
    Utworzone przez xshopper w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 21:05
  5. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-12-2008, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory