Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: kompresor od klimatyzacji

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar perlim121
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Madryt
    Auto
    była 156 SW ....teraz Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    165

    Domyślnie kompresor od klimatyzacji

    witam

    mam pytanko odnosnie uzytkowania klimatyzacji.mianowicie,czy musze wylaczyc kompresor przed zgaszeniem silnika czy nie?czesto jest tak,ze bedac w garazu(wracajac z jakiegokolwiek wypadu)slysze wyraznie jego prace.i wlasnie mnie to zastanawia-pozwolic mu sie zatrzymac bez gaszenia silnika czy zatrzymac go(wylaczyc ja-klimatyzacje)przekrecajac kluczyk w stacyjce.pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Nie musisz wyłączać, bo jak już zdążyłeś zauważyć, w naszych alfach 156 jest tak, że można ustawić, aby klima się automatycznie włączała po zapaleniu silnika. Dlatego też, gdy wyłączasz silnik, od razu wyłączy się klima. Oczywiście można tez ustawić, aby klima się nie włączała przy zapaleniu silnika. Można też wyłączyć manualnie klimę przed wyłączeniem silnika. Ogólnie rozwiązań jest dużo

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cały układ klimatyzacji jest tak zbudowany, że kompresor jest załączany przez komputer. Dojdzie do jej włączenia tylko wtedy gdy wszystkie odczyty kompa będą pozytywne (wł.zapłon, czujnik ciśnienia, zamarzania, temperatury, 1 begu wentylatoa itd). Dlatego nie ma znaczenia jak zgasisz auto. I tak po odpaleniu auta komp sprawdza wszystki parametry czujnikòw i dopiero po chwili podaje zasilanie przekaźnika klimy a on włącza kompresor. Bez obaw

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    B
    Auto
    AR 156 FL 2.0 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia, jak zgasisz auto, ale żeby dbać o zapach powietrza i ogólnie wilgoć, to przynajmniej ja tak robię, że jakieś 2-3 minuty przed wyłączeniem silnika, dojeżdżąjąc na przykład do miejsca parkowania, to wyłączam klimę na te kilka minut przed zgaszeniem silnika, żeby powietrze dmuchało bez klimy.

Podobne wątki

  1. Skrzynka bezpieczników - kompresor klimatyzacji
    Utworzone przez SimonV w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2014, 11:59
  2. Kompresor klimatyzacji, jaki? V6
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 18:34
  3. [GTV] jaki kompresor klimatyzacji
    Utworzone przez kudlaty_bytom w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-05-2011, 10:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory