Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Temat: Dlaczego czasem szarpie podczas ruszania?

  1. #11
    17bobek
    Gość

    Domyślnie

    miałem to samo, okazało sie że tarcza sprzęgłowa była krzywa, a badało to conajmniej trzech mecherów i nikt nie doszedł dlaczego szarpie, dopiero postanowiłem sam sie za to zabrać i znalazłem

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar marioroza
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 115 KM 2001, Chevrolet Captiva 2.0 VCDI 150 KM, 4x4
    Postów
    156

    Domyślnie

    Już mnóstwo było takich tematów na forum. przeczytałem je wszystkie bo mam ten sam problem i nie znalazłem ani jednej konkretnej odpowiedzi i takiej diagnozy która mogłaby rozwiązać problem szarpania.
    Standard w odpowiedziach to poduszki, wymiana sprzęgła lub też krzywa tarcza. Może i tak ale w tych wszystkich tematach nie znalazłem osoby która by stwierdziła że rozwiązała ten problem. Wiem...przyczyna nie musi być we wszystkich przypadkach taka sama i diagnoza nie dla wszystkich może być jednakowa.
    Znam przypadki na tym forum gdzie zastosowane środki zaradcze okazały się błędne a nawet że skutek był jeszcze gorszy.
    Ja też myślałem że to sprzęgło więc wymieniłem komplet. Poduszki są ok.
    Dwumas? Zrobiłem błąd że nie wymieniłem go przy wymianie sprzęgła bo tak się robi... (po co dwa razy się z tym babrać), no i koszty. Wielu pisało że po wymianie dwumasa problem pozostał.
    Przepływka? dziurawy dolot? komputer? EGR? itd, itd itd...
    Kilka miesięcy temu kazałem koledze wsiąść do mojej alfy i popróbować ruszać. Zaobserwowałem że koła zaczynały drżeć gdy delikatnie puszczał sprzęgło.
    Na moje to tam jest coś nie tak z jakimś mechanicznym elementem przeniesienia napędu.
    Nie zgadzam się że "ten typ tak ma" bo wcale nie ma. Wiem bo to moja nie pierwsza alfa i tam nic takiego się nie działo. Ruszanie moją pierwszą alfetką to była czysta przyjemność.
    Sorki że się tak rozpisałem.

  3. #13
    emaxiq
    Gość

    Domyślnie

    bo tak to w zyciu jest, ze ilu ludzi, ile sprzetu, ile Alfiat jezdzi po swiecie tyle wersji i problemow i rozwiazan..

    podobny problem z szarpaniem mialem w zupelnie innym modelu auta kiedys, tam z kolei po 10tkach wizyt u mechanikow okazalo sie, ze padnieta byla przepustnica, ktorej wymiana pomogla

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar JTD
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105 KM 2000r Opel Astra SW 1.9 CDTI 101 KM 2007r.
    Postów
    294

    Post

    hmmm moze przeguby , ostatnio gadalem z takim tam mechanikiem to mi wkrecal ze to na 100 % wina sprzegla , a ja do niego jak wina sprzegla jak mi sie to dzieje tylko na rozgrzanym silniku a na zimnym jest ok - jak to mozliwe a on ze jak sie sprzeglo rozgrzeje to sie zaczyna kleic , i powiedzial ze mam zrobic taki eksperyment - mam spalic sprzeglo az bedzie czuc tak dosyc dlugo i potem sie przejechac jak nie bedzie szarpac to winne bylo sprzeglo a jak bedzie dalej to cos innego powoduje szarpanie

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar marioroza
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 115 KM 2001, Chevrolet Captiva 2.0 VCDI 150 KM, 4x4
    Postów
    156

    Domyślnie

    Jak można komuś kazać spalić sprzęgło??... toć to bzdura.
    U mnie było szarpanie ze ślizgającym się sprzęgłem i po wymianie kompletu.
    Różnica była taka że sprzęgło po wymianie trochę szybciej brało.
    Najgorsze jest to że kiedy pojedziesz do mechaniora to mówi że "jak jeździ to niech jeździ..."

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar JTD
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105 KM 2000r Opel Astra SW 1.9 CDTI 101 KM 2007r.
    Postów
    294

    Post

    no mi sie nic nie slizga , sprzeglo dziala dobrze , tylko gdy sie rozgrzeje silnik to na 1 biegu juz na pol sprzegle zaczyna telepac , pomoze jedynie jak dam w pizde gazu , no ale tak na dluzsza mete sie nie da jezdzic . Nie skorzystalem z tego eksperymentu bo sie boje ze cos sie stanie , choc mnie mechanik zapewnial ze nic sie nie stanie

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar marioroza
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 115 KM 2001, Chevrolet Captiva 2.0 VCDI 150 KM, 4x4
    Postów
    156

    Domyślnie

    Jak raz tak zrobisz czyli troszkę przypalisz sprzęgło to się nic nie stanie ale czy nie szkoda? To raczej nic nie da.
    I masz rację że na dłuższą metę ruszanie przy większych obrotach to szybsze zużycie się sprzęgła choć dieselowskie sprzęgła są dużo wytrzymalsze na wysoki moment obr silnika.
    Sprawdź sobie kiedyś tak jak ja przy pomocy kolegi czy przy ruszaniu drgają Ci przednie koła. Może to ma jakiś związek.

  8. #18
    grzes 84
    Gość

    Domyślnie

    u mnie tez wtedy trzesie kolami. tylko ze sprzeglo dziwnie slizga bo dopiero od 3 biegu w gore i zakresie 2-2500 obr. przy wcisnieciu gazu do oporu podnosza sie obroty do 3-3200 na ok 2-3s po czym spadaja i dopiero ciagnie normalnie tak jakby monent obr. zrywal przyczepnosc. na 1 i 2 biegu to slizganie nie wystepuje

    ---------- Post dodany o godzinie 19:01 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:56 ----------

    ale jak tu wymieniac sprzeglo i dwumas skoro nie w kazdym przypadku to pomaga a wydatek spory. chyba poczekam az cos padnie na amen

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar marioroza
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 115 KM 2001, Chevrolet Captiva 2.0 VCDI 150 KM, 4x4
    Postów
    156

    Domyślnie

    Normalne objawy zużytej tarczy sprzęgłowej tylko u Ciebie to już jest tak tarcza zjechana że ślizga już od trójki. Zwykle ślizga na piątce.
    Na jedynce i dwójce nie będzie ślizgać bo przełożenie jest bardzo zredukowane. Musiałbyś dojechać do ściany i się o nią oprzeć żeby zaczęło ślizgać na dwójce.

  10. #20
    grzes 84
    Gość

    Domyślnie

    dzieki za odp. teraz tylko pytanie czy wymienic takze dwumas? jakich firm szukac sprzegla?

Podobne wątki

  1. Auto CZASEM szarpie BP + LPG
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 08:24
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 13:22
  3. [GTV] Szarpie, czasem gaśnie
    Utworzone przez wojtekcem w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 12:07
  4. drgania podczas ruszania...
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 16:45
  5. Wibracje podczas ruszania
    Utworzone przez RONI w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-09-2009, 19:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory