Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Bella sie dławi

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie Bella sie dławi

    Mam motor 1.9 jtd m-jet wymienilem wąż , od turbo do coolera .Zanim jednak go wymienilem ,pare razy wyjechalem bellą ,ale tylko odcinki. Dymila okropnie i nie chciala jechac ,po wymianie byla jak nowa. Teraz jednak zauwazylem, ze potrafi sie przydlawic zanim jeszcze turbo zadziala ,bo jak turbo sie wkreca to idzie na maxa, lekko dymi po wymianie ,wczesniej nie dymila wogole .Przy ruszaniu potrafi tak przydlwic ze nie moge odjechac ze skrzyzowania , ale dam gazu na luzie i jedzie normalnie ,odblokowuje sie .Nie ma znaczenia na ktorykm biegu ale przy obrotach do 2 koła (wydaje mi sie tez , ze jest przymulona przed wlaczeniem sie turbiny bardziej niz przed awaria węza ,ale moge byc przewrazliwiony)przed awaria węża tankowalem pare razy mocniejsze paliwo na BP i ostatnim razem na shelu ,wymienilem wąz i za pare dni wystopilo dlawienie ,wyjezdzilem to paliwo i tankuje normalne .Jakby sie rzadziej dlawila nawet powiedzialbym ze prawie wcle ,ale jednak...to dlawienie przy ruszaniu mnie zmartwilo najbardziej ,bo auto nie chce wcale jechac ,jakby nie reagowalo na pedal gazu ( moze pedal gazu) :/Jesli ktos ma jakis pomysl na co zwrocic uwage to bede wdzieczny ,moze przeplywka ,mam taka nadzieje...moze cooler zawalony sadzą od jazdy z dziurawym wężem , nie wiem...moze EGR do czyszczenia :/ ?
    Ostatnio edytowane przez peenbe ; 01-05-2010 o 11:47

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Widze ze temat olany. Ludzie moze ktos sie jednak podejmie diagnozy :]

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    sprawdź czy wymieniony wąż nie poluzował się na opaskach, jakiem masz opaski skręcane czy te fabryczne zaciskowe ?
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #4
    santa_daro
    Gość

    Domyślnie

    Mi ostatnio takie wałki robił przepływomierz, a konkretnie przewody we wtyczce do przepływomierza. Strasznie słaby, nie chciał się rozpędzać tak jakby turbo się nie włączało (autostrada max 110km/h), za chwile jechał normalnie. Wróciłem do domu, pod komputer i błąd przepływki. Odpiąłem, przeczyściłem styki, po dopychałem przewody we wtyczce i był tydzień spokoju, dziś po mocnych deszczach powtórka. We wtorek jedzie do elektronika (zwarcie na żarowych do zapłonu) więc i tym się zajmie.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    sprawdź czy wymieniony wąż nie poluzował się na opaskach, jakiem masz opaski skręcane czy te fabryczne zaciskowe ?
    opaski nie sa fabryczne wydaje mi sie ze skrecane.Pojutrze podjade na komputer i przejedziemy sie ,moze cos znajdziemy...jak pisalem wczesniej pojawilo sie tez delikatne dymienie ,ktore wczesniej nie wystepowalo ,wiec mozliwe ze dostaje zla mieszanke na skutek walnietej przepływki..? :/

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Busko-Zdrój
    Auto
    1.9JTD M-jet 140km 2003r
    Postów
    6

    Domyślnie

    witam, wiem ze stary temat ale jak sie skończyła twoja przygoda, mam taki sam silnik i te same objawy dławi w niskich obraotach, czym sie zająć?

Podobne wątki

  1. Dławi się 1.9 jtd 115
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 11:56
  2. Alfa dławi się na lpg
    Utworzone przez GPrzemek101 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 17:39
  3. 147 brc dławi sie
    Utworzone przez daniel1986 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 12:49
  4. [156] Szarpie / dławi się - 1.9 JTD
    Utworzone przez Papla w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-01-2008, 07:25
  5. [155] dławi na 4 tys.
    Utworzone przez luxik10 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory