Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Jak można sprawdzić czy Alfa 156 ma koło dwumasowe?

  1. #11
    demmonn
    Gość

    Domyślnie

    Witam, a tanie to nie jest, gdzieś w Poznaniu jest firma, która robi regenerację, najpierw wysyłasz koło, a oni stwierdzają czy się nadaje do regeneracji i podają cenę.

    Japońce do dziś robią diesle na zwykłych sprzęgłach i nic im nie szarpie, jak by się dało, to też bym zapodał zwykłe sprzęgło.

    Pozdrawiam.

  2. #12
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał cin1 Zobacz post
    Wydaje mi się że teraz większość nowoczesnych diesli ma dwumas. Dwumas jest potrzebny do przejęcia ogromnego momentu ogrotowego jaki generowany przez silniki diesla. Z tego co wiem nawet w mocniejszych benzyniakach też to ustrojstwo występuje.
    Tak masz racje w benzyniakach już też sie to pojawia.

    Bodajże w Lancii Kappie 2.0 (ale nie pamietam czy turbo) też jest dwumasa.

  3. #13
    steniu4
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał demmonn Zobacz post
    Witam, a tanie to nie jest, gdzieś w Poznaniu jest firma, która robi regenerację, najpierw wysyłasz koło, a oni stwierdzają czy się nadaje do regeneracji i podają cenę.

    Japońce do dziś robią diesle na zwykłych sprzęgłach i nic im nie szarpie, jak by się dało, to też bym zapodał zwykłe sprzęgło.

    Pozdrawiam.
    Robią robią. Jutro spytam o koszt orientacyjny takiej zabawy.
    Swoją drogą mi też świta, że wszystkie JTD niestety mają dwumas. Co do japońców to prawda. Ale gdzie wiśnie a gdzie makaron... Jest też taka opcja np w VW gdzie daje się zamiast dwumasu w niektórych wersjach <100HP jednomas od 1Z (1.9tdi 90HP) albo koło z dociskiem od 2.8VR6. Są to dużo tańsze alternatywy. Może ktoś odważny przetrze drogę w AR JTD?? Nawet fiaty TD miały już dwumasy niestety...

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Można próbować włożyć stalowy zamach, jednak wtedy tarcza sprzęgłowa musi mieć tak jak w benzyniakach tłumiki drgań skrętnych, inaczej biada skrzyni.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #15
    bumblebee203
    Gość

    Domyślnie

    No to załamka.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruniek69
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 75 2.0TS
    Postów
    39

    Domyślnie

    Witam,
    Normalnie mnie to załamało jak zacząłem czytać tego posta, mam 1.9 jtd 105km i ciężko chodzi mi sprzęgło (mam przejechane ponad 270 tys.km) więc pomyślałem, że już czas na nowe sprzęgło nawet znalazłem takie

    http://www.allegro.pl/item1046181758...s_1_9_jtd.html

    tylko, że to nie jest raczej dwumasowe tylko zwykłe i nie wiem teraz czy bedzię pasować do mojej belli?

  7. #17
    przem_ar33
    Gość
    Ostatnio edytowane przez przem_ar33 ; 24-05-2010 o 22:17

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Ja mam w Focusie wymienioną dwumasówkę na jednomasowe i jestem zadowolony, trochę cierpi na tym komfort jazdy, ale za to nie trzeba za rok, dwa znowu wykładać kupy kasy na nową 2masę. Przelatane na jednomasie już ze 30 tysiaków będzie.
    Polecam też poszukać opinii ludzi którzy regenerowali bo najczęściej nie da się tego zrobić, a jeśli już to wytrzymuje to w granicach 30-40kkm.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Imp
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    AR 156 2.0 JTS
    Postów
    8

    Domyślnie

    A w 2.0 JTS też jest dwunasta? Rocznik 2003

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 19:03
  2. koło dwumasowe ALFA 156
    Utworzone przez kamizon w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 21:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory