Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: montaz g-tech powerbox jtd - jak to zrobic?

  1. #11
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Słucham czytam i nie wierzę... Box... Ludu-to zakłamanie ECU... Gorsze niż stożek, bo on tylko przepustnicę zaj...bie!!! Nie rozumiem jak można coś włożyć beż żadnych ustawień tak sobie po prostu! Lepiej było sobie katalizator wyciąć. A tak zapytam, jakie kolega spalanie obserwuje w Belli po założeniu boxa-rozumiem, że nie wzrosło, a raczej delikatnie spadło?

    ---------- Post dodany o godzinie 19:52 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:51 ----------

    Cytat Napisał Baku Zobacz post
    Siema, teraz ja jestem w posiadaniu takiego chipboxa ale mam problem, mogłbyś dać mi jakiś schemacik podłączenia tego ustrojstwa? pzdr
    Bez urazy, ale widać, że Embriony...

  2. #12
    Baku
    Gość

    Domyślnie

    Ja potrzebuje tylko jakąś instrukcję i nie interesują mnie już jakieś inne opinie, naczytałęm się i mam jakieś swoje zdanie na ten temat. Jeżdżę Fiatem 1,5 roku i nie uważam, że jestem embrionem tylko dlatego, że mało piszę na forum. A ty ze swoją oklepaną opinią wyjeżdżaj do innego tematu.


    HAMUJ się trochę kolego
    MODERATOR
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 15-11-2010 o 08:56

  3. #13
    Baku
    Gość

    Domyślnie

    Widzial ktoś coś takiego?

  4. #14
    Baku
    Gość

    Domyślnie

    No i nikt nic nie wie?;/

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Jaki dokładnie model?, dedykowany czy do wszystkiego?, boxy dają i + i - wszystko zależy jak dobrany itd, jak masz używkę bez instrukcji i nie wiadomo do czego, wywal lub sprzedaj.

  6. #16
    Baku
    Gość

    Domyślnie

    To jest Box dedykowany do JTD 105KM, był założony w Niemczech i właśnie pracował z takim silnikiem, ja mam taki sam silnik.

  7. #17
    euroauto
    Gość

    Domyślnie

    u mnie byly gotowe wtyczki. wiec tutaj nie pomoge, nie znam sie na tym. u siebie tylko wszystko spasowalem i chulalo.

    co do wyzszosci wysterowania ecu za pomoca fachowca z hamownia nad boxem - przychyle sie, ale $$$ 2 tys w zwyz i wtedy to ma sens, zeby bylo naprawde fest z gwarancja ze jest wystrojone w oparciu o jakies schematy przeiwdziane przez producenta to jest to 3 tys i nie wierze w vtechy, kraktechy, tunetechy, mastertechy i inne wynalzaki gdzie przy malych notebookach siedza dzieci z pokolenia facebooka, klepia w klawisze machaja wtyczkami i wypraszaja klientow bo to jest "tajna wiedza" (odczyt sterownika, wysylka przez gg do zdzcha z piotrowic potem kopiuj wklej) co opiera sie na tym samym co box - dodali na sucho powietrza i paliwa i ma byc... Panie gotowe, tysiac pincet sto dziwincet.. a jak po 300km pieprznie to powiedza ze trzeba bylo zmniejszyc moc bo te samochody tak maja........ ZALOSNE!!!

    mam znajomych ktorzy posiadaja auta tdi 96kw fabrycznie - maja takie strojenia przez maila od innego ziomka, przez maila bo z innego miasta jest... kupili kable na allegro - czytaja ecu i sla, pozniej kopiuj wklej... jezdza ze uuuuuuuuu! 170PS podobno z tego jest, ale tylko 5-6 dni w roku, bo przez reszte to turbo przeladowuje... gdzie cisnienie ucieka?... PD padlo... egr trzeba wywalic bo zasmieca... niema takiego przeplywu paliwa i... niechce mi sie pisac wiecej bo w sumie to na palcach u jednej reki widzialem jak w pale dali i byl z tego efekt inny poza eksplozja turbo... bo tak, turbo zmieniaja razem z oponami zimowymi... aha, spalanie 5-6l... !?! w to uwierze... poniewaz lekko gaz muskaja zeby cos sie nie rozpadlo od tej mocy... a ja na moim boxiku, no coz ja moge? WCISKAM GAZ I ZASTANAWIAM SIE DLACZEGO WSZYSTKIM ZUZYWAJA MAX 8L A U MNIE 12L... jezdze sporo po polsce i czesto widze mega fury, potega mocy a on sie buja 75 za polonezem bo dwie dlugosci boiska to za malo na 200PS zeby to wyprzedzic!!!

    dlatego wybieram boxa, ktory po 1 dostalem po 2 pochodzi od renomowanego producenta ktory nie jeden motor uwalil zanim dopasowal zwiekszenie dawki optymalnie i nie robil tego na sucho, tylko na 5-10 autach rownoczesnie po 3 w kazdej chwili moge to odpiac i wyp..przyc w cholere

    po prostu mniej zachodu!!!

    turbo i tak kiedys sie wysra, uklad zasilania przy naszym paliwie tez nie wytrzyma dlugo...

    wiec jaki sens??? taki box przyspieszy reakcje zuzycia moze w 10%...

    spalanie? 12l tak samo jak i przed

    i prosze nie mowic ze komus 2.4 spala 8 albo 5l bo pekne ze smiechu albo sie zaplacze nad ulomnoscia ludzi po podstawowce! inaczej niz brak zdolnosci liczenia nie da sie tego wytlumaczyc... niedlugo zaczne wierzyc w opinie ze jak sie dobrze policzy to paliwa bedzie przybywac miedzy tankowaniami...

    wiedze mam nie teoretyczna, tylko mocno praktyczna!!!

    uzywalem conajmniej 20 aut w ciagu ostatnich 4 lat

    kazde zagadnienie ponad czystko mechaniczne (czyli jak nie widac ze urwane lub ze czegos nie ma to mechanik nie wie co to...) rozgryzalem sam w oparciu o solucje praktykow z forow lub producentow i odpowiednie programy diagnostyczne

    powiedz tomaszek jak box ma przepustnice za..bac? w nocy sciaga dolot i wali syf w kolektor???

    teoria to nie wszystko, wiek to nie wszystko - a ciekawosc to pierwszy stopien do... kosztow i powiekszania PRAKTYCZNEJ wiedzy stad tez slucham opinii ale i tak zawsze sprawdzam sam, doswiadczenie potwierdza ze dobrze robie

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez euroauto ; 06-12-2010 o 23:29

  8. #18
    enzo_pl
    Gość

    Domyślnie

    Brawo !

    Jestem tego samego zdania... Wystarczy spojrzeć na tą "chołote" która grzebią pod silnikami (mam na myśli tych "pseudo" fachowców).

    To jest ten sam sort gamoni, który wcześniej przerabiali konsole, telewizory - na podstawie tutoriali z internetu. Nigdy nie oddał bym swojego auta w ręce papudronów.

    Uważam że gotowy BOX jest dużo lepszą alternatywą nad tjunerami.
    Firma poświęciła ogrom czasy żeby taki wynalazek zbudować, przetestować na dużej ilości aut o danych parametrach, licząc się z tym iż pomimo certyfikatów, zgodnie z prawem unijnym to producent odpowiada za urządzenie.

    Żaden koleś w koszulce w smoki i garażu z plakatami subaru imprezy, nie jest w stanie dać wam takiej gwarancji jak producent chip-boxów.

    A jeżeli chcecie dokonywać remapów - to kupcie kabelki i wrzucajcie gotowce z internetu - oni robią dokładnie tak samo, i zaszkodzić już bardziej i tak nie zaszkodzicie

  9. #19
    euroauto
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał enzo_pl Zobacz post

    Żaden koleś w koszulce w smoki i garażu z plakatami subaru imprezy, nie jest w stanie dać wam takiej gwarancji jak producent chip-boxów.

    A jeżeli chcecie dokonywać remapów - to kupcie kabelki i wrzucajcie gotowce z internetu - oni robią dokładnie tak samo, i zaszkodzić już bardziej i tak nie zaszkodzicie
    To o tych smokach i plakatach bylo dobre brakowalo mi takiego okreslenie, naprawde trafione!

    otoz to! napewno nie zaszkodzicie, bo jak bym wzial polowe tych waszych "cacuszek" po remapach to wyszlo by ze 90% serii nie trzyma... a 10% zamiast np. seryjnych 150PS ma kolosalny przyrost w postaci 10PS i 15NM - imponujace... naprawde... tylko w zakresie 3000-3180 obr/min... potem to juz tylko dno..........

    prawdziwy remap bedzie lepszy od box'a, ale prawdziwy np. u tej samej firmy ktora produkuje box lub innej renomowanej, a nie w garazowej przebieraninie pokemonow!

    tyle Panowie, dodam tylko ze jezdze z boxem juz... 6 miesiecy i nic zlego sie nie dzieje. a uzywam tych ok. 200PS jak tylko moge!

  10. #20
    euroauto
    Gość

    Domyślnie

    porusze temat ponownie, mam nadzieje ze sie przyda

    ostatnio mialem okazje przyjrzec sie jak wyglada od wewnatrz taki profesjonalnie napisany program przez jedna z wyspecjalizowanych, warszawskich firm na przykladzie audi a4 3.0 TDi.

    seria to: 232PS i rowne 450Nm

    po hamowni auto wykazalo niemal 290PS i... 480Nm czyli przyrost PS calkiem rozsadny, ale co z Nm? specjalista zapewnil ze seria jest juz mocno wykrecona i bez modyfikacji mechanicznych (czyli: turbo, wtryski, ic) nie da sie dokrecic wiecej. nadmienie tylko ze w innych modelach koncernu audi vw motor ten osiaga fabrycznie 500 i wiecej Nm.
    No coz, wlasciciel ten fakt zaakceptowal i jezdzil.

    po jakims czasie: check engine, service now itp... "specjalista" zapewnil zeby sie nie przejmowac, czasem komputer lapie kilka bledow i dla bezpieczenstwa jednostki napedowej wyswietla takie komunikaty...

    wlasciciel owego audi zignorowal zalecenia specjalisty i postanowil mimo wszystko zweryfikowac jego wiedze u niemieckiego tunera.

    po pierwszych testach niemiecki specjalista pogratulowal wlascicielowi kondycji jednostki, poniewaz wiele innych egzemplarzy prawdopodobnie juz dawno porzucilo by jazde o wlasnych silach... i zaczal od wgrania seryjnego oprogramowania, poniewaz modyfikacje byly zabojcze dla silnika.

    pierwszy test na rolkach i... auto wyplulo 220PS i 432Nm... czyli nawet serii juz niema :/

    kilka godzin strojenia, prob drogowych i hamowniowych ze tak to nazwe. no i mamy efekt koncowy w postaci: 288PS i 545Nm

    auto po tym strojeniu przejechalo juz prawie 5 tys km i nie ma zadnych niepokojacych objawow w postaci check enginow czy stop serwisow

    takze na przykladzie wlasnym jak i znajomych nie do konca polecam dlubanie aut za nie wielka kase, nawet u tych "dobrych tanich" specjalistow bo jak sie pozniej okazuje naprawy sa duzo drozsze i ciezko jest przywrocic chocby fabryczne parametry :/ a jezeli nie mam kasy na fest strojenie, to kupuje gotowy box od firmy klasy europejskiej, a nie polskiej czy chinskiej i wyniki moze nie sa tak zdumiewajace jak przy indywidualnym strojeniu, ale z pewnoscia bezpieczniejsze!

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez euroauto ; 13-04-2012 o 00:54

Podobne wątki

  1. [146] Powerbox w JTD
    Utworzone przez marktds w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 22:48
  2. Powerbox do 2.4 JTD
    Utworzone przez sebmol w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 17:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory