Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: demontaż boczków

  1. #1
    sibyc
    Gość

    Domyślnie demontaż boczków

    witam,
    szukałem wszędzie,ale bezskutecznie niestety...dlatego pytam:
    co muszę zrobić ,aby zdemontować boczek z tyłu w 156 99 rok. Chcę się dostać do mechanizmu odpowiedzialnego za opuszczanie/podnoszenie szyby manualnie (tzn. "korbkowo").

  2. #2
    Mateusz
    Gość

    Domyślnie Re: demontaż boczków

    Cytat Napisał sibyc
    witam,
    szukałem wszędzie,ale bezskutecznie niestety...dlatego pytam:
    co muszę zrobić ,aby zdemontować boczek z tyłu w 156 99 rok. Chcę się dostać do mechanizmu odpowiedzialnego za opuszczanie/podnoszenie szyby manualnie (tzn. "korbkowo").
    Zacznij od "odpięcia" korbki.
    Musisz przekręcić ją na dół, następnie najlepiej długim śrubokrętem płaskim, podważyć od wewnątrz metalową blaszkę. Moja rada, poprostu przyczymaj ją jedną ręką, a druga przekręc korbką, wtedy sama wyleci. Jezeli uporasz sie z tym (na początku nie jest łatwo) zostaje ci odkręcenie dwoch śrub imbusowych ukrtych w uchwycie do otwierania drzwi. Wewnątrz podważasz gumową zaślepke (duża) pod nią masz śrubki. Następnie odkręcasz dwie srubki mocujące panel do drzwi, z tego co pamiętam to zwykła śrubka 9. Następnie wyjmujesz popielniczke z drzwi, odkręcasz śrubkę, obok za zaślepką masz drugą.
    Nastepnie wyjmujesz trójkąt z pod okna (mocno szarpnąć, ale z wyczuciem). Do tego zostały dwie śrubki mocujące panel od głosnika do drzwi Odkręcasz głosnik, i ukazują sie owe śrubki Po tych czynnosciach, delikatnie lecz stanowczo wyciągasz cały panel z zaczepów. Mogą być dziwne odglosy ale to normalne

    uffff chyba wszystko

  3. #3
    sibyc
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za szybką i fachową reakcję ;-)
    Wasze wersje się wprawdzie ciut różnią detalami ,ale postaram się wykorzystać obie jak najlepiej. Jutro się za to zabiorę bo dzisiaj już trochę mrok mnie dopada-w przenośni i dosłownie :wink:

  4. #4
    sibyc
    Gość

    Domyślnie

    powalczyłem dziisaj trochę z tym boczkiem i wszystko jest OK...no prawie wszystko.
    mam problem z odkręceniem tych dwoch śrub imbusowych ukrtych w uchwycie do otwierania drzwi. Wziełem pasujący rozmiarowo imbus ale te śruby są tak mocno przykrecone ze palcami nic nie dało.Więc wziełem jeszcze kombinerki i tym próbowałem przekręcić imbusa...no ale niestety inbus pękł a śróba ani drgneła.
    Macie jakiś pomysł?

  5. #5
    Mateusz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sibyc
    powalczyłem dziisaj trochę z tym boczkiem i wszystko jest OK...no prawie wszystko.
    mam problem z odkręceniem tych dwoch śrub imbusowych ukrtych w uchwycie do otwierania drzwi. Wziełem pasujący rozmiarowo imbus ale te śruby są tak mocno przykrecone ze palcami nic nie dało.Więc wziełem jeszcze kombinerki i tym próbowałem przekręcić imbusa...no ale niestety inbus pękł a śróba ani drgneła.
    Macie jakiś pomysł?
    u mnie było podobnie.
    Kupilem uniwersalny śrubokręt ( za 10 zł) z róznymi koncówkami, długi oraz gruby ;]
    Bez problemu dało rade.

  6. #6
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Muszisz zrobic wieksza dzwignie, a wczesniej napuscic odrdzewiacza - wd40 czy coli....

  7. #7
    sibyc
    Gość

    Domyślnie

    Na szczęście udało się bez dolewania Coli ;-)
    Po odkręceniu boczku okazało się ,że jedna linka całkiem pękła.
    No i rodzi się pytanie: cały mechanizm trzeba będzie wymienić(z tego co widziałem tam jest "częśc główna" i dwie linki (góra dół) czy wystarczy(da się) tylko tą jedną pęknięta linkę wymienić??

  8. #8
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Może powinno sie przenieść ten temat jako Manual do "Zrób to sam" ??

  9. #9
    sibyc
    Gość

    Domyślnie

    Myślę,że spokojnie można to przenieść do "zrób to sam". Mi przynajmniej te opisy bardzo pomogły. Tylko jeszcze ktoś mógłby dodać coś o samym mechaniźmie ręcznęgo podnoszenia/opuszczania szyby i wtedy byłby komplet ;-)

  10. #10
    Olowek
    Gość

    Domyślnie

    Ja jako kierowca nigdy nie odkrecam szyby z tyłu, tak wlasciwie nie pamietam kiedy była ostatnio otwierana :roll: Przed wczoraj jednak zabralem swoją przyszłą teściową i w trakcie jazdy zapytała mnie czemu ta szyba z tyłu nie chce sie odkrecić. Po powrocie do domu postanowilem sprawdzic co sie dzieje. Zdjąłem boczek i ku mojemu zdziwieniu, pęknieta dolna linka od mechanizmu podnoszenia szyby. I tu jest pytanie czy można wymienic tylko linkę czy trzeba od razu wymieniać cały mechanizm :?:

Podobne wątki

  1. [MiTo] Demontaż boczków drzwi
    Utworzone przez west86 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-05-2019, 14:16
  2. Spinki i gniazda spinek boczków
    Utworzone przez Maciek84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 08:31
  3. [159] odnowa kieszeni boczków drzwi
    Utworzone przez rosek11 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 20:21
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 10:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory