Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Brak napiecia przy pompie paliwowej

  1. #1
    grzesiekgrizzly
    Gość

    Domyślnie Brak napiecia przy pompie paliwowej

    Witam wie ktos moze co moze byc spowodowane brakiem napiecia przy pompie[tej przy baku] pompa jest sprawna ale jak ja podłacze przekrece kluczyk i nic . A i jeszcze jedno który to jest przekaznik od pompy paliwowej ? bo nie wiem czy dobry sprawdzam z mechanikiem ?

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar lubo89
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120KM (166KM) 2008r.
    Postów
    173

    Domyślnie

    Zapewne wyskoczył Ci wyłącznik zderzeniowy (jakoś tak to się nazywa). Jest on pod fotelem kierowcy (takie czarne pudełko z włącznikiem na górze). Wciskasz go i po problemie.

  3. #3
    grzesiekgrizzly
    Gość

    Domyślnie

    spróbuje ale watpie w to :/ nie wiem przy przekazniku jest napiecie a przy pompie nie ma :/ moze na zły przekaznik patrze ale watpie w to :/

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar lubo89
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120KM (166KM) 2008r.
    Postów
    173

    Domyślnie

    Jeśli posiadasz kabel to program Fiat ECU Scan ma funkcję sprawdzenia pompki paliwa. Włącza ją i wyłącza kilka razy tak więc można by było sprawdzić czy to faktycznie pompka padła.

  5. #5
    LukaszSR50
    Gość

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.
    Stałem się posiadaczem AR156 1.9JTD 81kW. Był lekko uszkodzony przodem. Przy kupnie silnik nie palił, ale sprzedający zapewniał, że był całkowicie sprawny. Zauważyłem że wtryski nie dostają wcale prądu, choć paliwo do nich jest podawane. Nie wiem co może być tego przyczyną więc proszę o pomoc. Dodam jeszcze, że wszystkie inne rzeczy działają i jest w nich normalny prąd.

  6. #6
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszSR50 Zobacz post
    Witam Wszystkich.
    Stałem się posiadaczem AR156 1.9JTD 81kW. Był lekko uszkodzony przodem. Przy kupnie silnik nie palił, ale sprzedający zapewniał, że był całkowicie sprawny. Zauważyłem że wtryski nie dostają wcale prądu, choć paliwo do nich jest podawane. Nie wiem co może być tego przyczyną więc proszę o pomoc. Dodam jeszcze, że wszystkie inne rzeczy działają i jest w nich normalny prąd.
    Kolego sprawdź wyłącznik bezwładnościowy pod fotelem kierowcy, jest to taki czarny przycisk osłonięty plastikiem, podczas boom odcina dopływ paliwa do silnika. BTW dlaczego kupiłeś niesprawną Alfę? Skoro sprzedawca zapewniał, że pali-a nie pali, to jak on to sprawdził?

    ---------- Post dodany o godzinie 08:29 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 08:28 ----------

    Cytat Napisał grzesiekgrizzly Zobacz post
    spróbuje ale watpie w to :/ nie wiem przy przekazniku jest napiecie a przy pompie nie ma :/ moze na zły przekaznik patrze ale watpie w to :/
    Pod maską są czarne skrzyneczki w jednej z nich jest przekaźnik Fuel Pump.

  7. #7
    LukaszSR50
    Gość

    Domyślnie

    Zapewniał, że chodzi, ale podczas wypadku coś się stało i kręci i nie odpala. Czujnik sprawdzałem i to nie to.

Podobne wątki

  1. Brak napiecia gniazd zapaliczki w 166
    Utworzone przez BogdanA w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 07:58
  2. brak napięcia na kostce przy pompie paliwa jtd
    Utworzone przez johnytoomala w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 17:07
  3. brak napiecia na swiecach
    Utworzone przez marcintrzaska10 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 22:16
  4. [156] Problem ze spryskiwaczami reflektorow brak napiecia
    Utworzone przez Kilu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 12:41
  5. brak prądu na przekaźniku pompy paliwowej
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 19:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory