Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Pierwsza alfa z malymi problemami

  1. #1
    olej7777
    Gość

    Domyślnie Pierwsza alfa z malymi problemami

    Witam. To moj pierwszy post na forum alfy. Zakupilem dzisiaj alfe 156 1.6 twin spark rocznik 1999 z silnikiem z roku 2001 (wymina w aso w warszawie). Samochod dokladnie obejzany z wszystkimi oryginalnymi szybami.

    A teraz problemy:
    1- swieci sie kontrolka abs i hamulca- abs nie dziala
    2- troche cos burzy jakby przednim prawym kole... tak buuubuuubuuuubuuuu czy to łożysko a moze coś z hamulcami i od tego ten abs
    3- nie sprawdzilem tylnych szyb manualnych a okazalo sie za ani jedna ani druga nie dziala :/ w jednej udalo sie odsunac szybe a nie da sie juz zasunac, druga w ogole kreci sie korbka...
    4- nie dziala predkosciomierz ale to ponoc zwiazane jest z abs...?
    5- problem z wycieraczkami- dzilaja tylko na najszybszym trybie na pozostalych nie, po przestawieniu na inny tryb zacinaja sie w pozycji w jakiej były

    Ogolnie na co musze zwracac uwage na jakiej marki czesci wyminiac czy warto kupowac uzywane czy lepiej zawsze nowki itd.

    Dzieki za wszystkie informacje i mam nadzieje ze nie bede zalowal zakupu w mysl znanego dwocipu "dlaczego kierowcy alfy nie pozdrawiaja sie na drodze? Bo widzieli sie rano u mechanika"
    Ostatnio edytowane przez olej7777 ; 14-05-2010 o 22:35

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    chojnów
    Auto
    AR156 1.9jtd '01 SW
    Postów
    79

    Domyślnie

    witaj , widze że kupiłes tak ja, pewnie tez za kazdym razem jak wejdziesz pod auto będziesz się zastanawiał gdzie ja k...wa miałem oczy, ale jak pojeździsz to zobaczysz że było warto, z częściami to poczytaj na forum, są różne opinie, a wszystko zależy od budżetu

  3. #3
    Adampoz
    Gość

    Domyślnie

    To się nazywa kupno okazyjne hehehe
    -jak mechanizm podnoszenia szyb mechaniczny nie działa to go coś blokuje lub jest do wymiany.
    -kontrolka ABS-u to masz problem z abs podłącz pod komputer i sprawdzisz w czym jest problem, a że kontrolka hamulca też się pali a jak wygląda ta owa kontrolka? czy masz autko z kontrolą trakcji?
    Buczeć może wszystko opona, łożysko musisz rozebrać i sprawdzić no i zobaczyć czy ma to związek z tym ABS-em
    - a prędkościomierz to nie zupełnie bo z jednym uszkodzonym też powinien pokazywać
    -co do zacinania się wycieraczek to sprawdź przerywacz wycieraczek, później włącznik zespolony wycieraczek.

  4. #4
    olej7777
    Gość

    Domyślnie

    Nic trzeba sie udac w poniedzialek do mechanika wymienic rozrzad bo nie wiadomo ile ma, podlaczyc pod kompa sprawdzic ten abs, przy wycieraczkach i szybkach samemu podlubac. Jak myslicie ile moge wydac teraz na te naprawy?

    Kontrolka od hamulca- to kontrolka hamulca recznego dla tego wiaze to z abs.

    Teraz zapytam sie czy przeplacilem. Zaplacilem za nia 6900zl. Problemy opisane powyzej. Auto z 1999roku po wymianie silnika w 2001 roku w aso w warszawie (kompletnego z osprzetem) przebieg 217tys (130 na tym silniku) wszystkie szyby oryginalne z 1999roku przedni zderzak malowany. Na sciezce (trzepaki itd w OSKP) zawieszenie wporzadku nie liczac jednego amortyzatora przod prawy (tam gdzie buczy miedzy innymi) ktory jest walniety ale badanie przeszedl, uklad kierowniczy bez luzow, nic nie puka itd, silnik rowno chodzi trzyma obroty itd. jedynie co mnie zastanawia to troche chyba jednak niska temperatura bo 70 stopni a powinno chyba byc 90.

    Przeplacilem?

  5. #5
    Adampoz
    Gość

    Domyślnie

    Powiem szczerze za te pieniądze to nic dobrego, ale mogę się mylić. Dobre alfy są w cenie. Ale jak ją już zrobisz no to będziesz zadowolony 99 w dobrym stanie to jest od 9500->
    Ostatnio edytowane przez Adampoz ; 15-05-2010 o 12:22

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Drogo nie kupiłeś, ale tak patrząc na te usterki + konieczność zrobienia rozrządu (z wymianą wariatora i pompy płynu) to tak ze 2-3 tys. trzeba będzie dołożyć, jeśli wszystko będziesz zlecać warsztatom.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Rozrząd, wariator, pompę wody czy tam płynu jak kto woli, zawsze po zakupie się wymienia (powinno).
    Często w nowych nabytkach, termostat i przepływka do wymiany.

    Czy drogo czy tanio, sam nam najlepiej odpowiesz za jakieś pół roku.
    Szerokości i niezawodności życzę.

  8. #8
    olej7777
    Gość

    Domyślnie

    Ale wariato ponoc slychac jak jest z nim cos nie tak prawda? Ja nic na razie nie slysze wiec powinienem go wymieniac? Ogolnie silnik z calym osprzetem jest z konca 2001 roku wiec ma tez nowszy wariator. Rzrzad planuje wymienic w przyszlym tyg i zastanawiam sie co jeszcze powininem wymienic.

    Odnosnie buczenia to najprawdpopodobniej jest to łozysko.

    Moze ktos mi napisac koszt rozrzadu, wariatora, pompy wody?

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    rozrząd z pompą ok 400 coś
    wariator coś pow. 350
    sprawdź na alledrogo i tyle
    http://www.allegro.pl/listing.php/se...category=50844
    http://www.allegro.pl/listing.php/se...1&category=620








  10. #10
    Adampoz
    Gość

    Domyślnie

    Trzeba też dodać że przy wymianie rozrządu powinieneś wymienić simeringi na wałkach ssącym i wydechowym 55x68x8 cena coś koło 30,- 30x42x7 17,-
    Uszczelka pod kapę zaworową 56,-(zamiennik) wariator,olej filtr oleju,czasami półpanewki wariatora.

Podobne wątki

  1. Planuje zakup Alfa Romeo 156 proszę o pomoc w wyborze moja pierwsza Alfa.
    Utworzone przez paq19 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 17:12
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 13:58
  3. 156 FL z lekkimi problemami lakierniczymi
    Utworzone przez Falcon40 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-05-2011, 10:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory