Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [156 1998r 1.9jtd] problemy z elektryką, pilne

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 105KM 1998r
    Postów
    74

    Domyślnie [156 1998r 1.9jtd] problemy z elektryką, pilne

    Widzę, że to mój pierwszy dopiero post, więc z góry przepraszam jeśli wpierw nie przywitałem się w odpowiednim dziale. Tak więc "Czołem Alfoholicy", pierwszy post, pierwszy problem a mianowicie:

    Jak zacząłem bawić się w wymiane żarówek w zegarach i pokretlach od nawiewu to wszystko szło dobrze, pięknie wszystko podłączyłem ( tylko zamiast żarówek w pokrętła, wrzuciłem LEDy ) i w momencie wciśnięcia przycisku ogrzewania tylnej szyby coś trzasło i powąchałem dość intensywny smrodek z dymem włącznie ekhm....
    Więc tak, żarówki wkońcu świecą ale popsułem kilka innych rzeczy. Następująco:
    - Zaświeciły się kontrolki poduszek - ta czerwona i pomarańczowa
    - przestały działać kierunkowskazy + awaryjne (wymieniłem bezpiecznik - działa)
    - przestała działać dmuchawa + kierunkowskazy ( o dziwo kierunki też) - wymiana kolejnego bezpiecznika pomogła
    - nie działa przycisk ogrzewania tylnej szyby i wewnętrznego obiegu

    Czyli podsumowując zostałem z następującymi problemami od dwóch przysisków (ogrzewania tylnej szyby i wewnętrznego obiegu) oraz palących się poduszek

    Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki po lewej stronie od strony kierowcy, zarówno tą dolną jak i górną skrzynkę (w górnej był między innymi ten bezpiecznik odpowiadający za działanie kierunków i dmuchawy). Wszystkie bezpieczniki obecnie są tam całe. Co mogłem spaprać ? Ktoś spotkał się z takimi problemami ? Dodam, że mój zawód to nie "SYN" tatusia, więc finanse raczej ograniczone. Co radzicie ?

    Z podpinaniem kabli to tam nie ma przeciez filozofii, ida raptem dwie wtyczki - tego nie dało się spartolić. Lampki właśnie od ogrzewania tylnej szyby i obiegu wew, sie nie świecą, przyciski jako takie działają ale po wciśnięciu ich totalnie nic się nie dzieje...

    Pomocy
    Ostatnio edytowane przez quartzXXI ; 15-05-2010 o 01:09

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 105KM 1998r
    Postów
    74

    Domyślnie

    nikt nie ma żadnego pomysłu ?

  3. #3
    roman
    Gość

    Domyślnie

    jak padl komp poduszek to drogie byly te twoje diody. a co do ogrzewania tylniej szyby to jak smrodek to cos sie przepalilo wiec sprawdz skat poszedl dym...

    pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 105KM 1998r
    Postów
    74

    Domyślnie

    Z takim dostępem to łatwo Ci mówić skąd poszedł dym. Dymiło ze strony konsoli środkowej a nie od bezpieczników, ale jak mówie, grzebałem i naprawdę nie zauważyłem nic nie pokojącego...

    oddać do elektryka ??

  5. #5
    woyteq
    Gość

    Domyślnie

    Spróbuj wyciągnąć cały element (biały plastik) na którym są płytki i pokrętła. Kiedyś zwarłem styki jak wymieniałem żarówki i przepaliła się jedna z ścieżek. Sprawne lutowanie i było OK. Wg mnie może być to...

    http://www.alfaclub.pl/forum/viewtop...7c01343264f677
    Ostatnio edytowane przez woyteq ; 20-05-2010 o 11:24

  6. #6
    Adampoz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał quartzXXI Zobacz post

    Z podpinaniem kabli to tam nie ma przeciez filozofii, ida raptem dwie wtyczki - tego nie dało się spartolić. Lampki właśnie od ogrzewania tylnej szyby i obiegu wew, sie nie świecą, przyciski jako takie działają ale po wciśnięciu ich totalnie nic się nie dzieje...

    Pomocy
    Kolego jednak da się spartolić z tego co czytam, pomoc w lokalizacji przerwy w instalacji samochodowej poprzez pisanie to jest jak lizanie pi.dy przez szybę można zgadywać a nikt tego nie sprawdzi jak nie zobaczy. Niestety powiem że wizyta u elektryka albo miernik, schemat i szukanie.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 105KM 1998r
    Postów
    74

    Domyślnie

    Dzięki za rady. W takim razie, będę musiał wybrać się do elektryka. Przynajmniej nauczyłem się jak to wyciągać heh

Podobne wątki

  1. Problemy z elektryką
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 17:42
  2. [146] Problemy z elektryką
    Utworzone przez Aulin w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-10-2014, 09:45
  3. Problemy z elektryką
    Utworzone przez Ozdo w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 10:55
  4. Problemy z elektryką...
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 21:18
  5. Problemy z elektryką
    Utworzone przez sebo w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 07:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory