Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Przegub Wewnętrzny

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Postów
    54

    Domyślnie Przegub Wewnętrzny

    Witam serdecznie i bardzo proszę o pomoc, a mianowicie nie mogę znaleść jaki rodzaj przegubu wewnętrznego jest w moim aucie i jakiej srednicy oraz jakie łożysko jest na podporze półosi? .samochód to Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105KM 99r. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Paweł

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Postów
    54

    Domyślnie

    Czy jest ktoś na forum co jest w stanie odpowiedzieć na moje pytania, dołączam jeszcze jedno, czy możliwe żeby w mojej alfie nie było podpory osi? bo ja czegoś takiego wogóle niewidze u siebie. Proszę o pomoc.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Na jtd się nie znam, ale w moim TS nie ma żadnej podpory na półosi - bo i po co. normalnie są dwie półosie - lewa i prawa, wychodzące ze skrzyni biegów, z których każda ma dwa przeguby - wewnętrzne - tuż przy skrzyni i zewnętrzne przy kołach. Wszystkie przeguby są homokinetyczne smarowane smarem stałym.
    Przypuszczam, ze w jtd będzie podobnie.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    376

    Domyślnie

    W jtd są dwa rodzaje przegubów- jak wiesz. Były one montowane dosyć chaotycznie, i po nr VIN nie dowiesz się. Jest jedna rada- wejść pod auto, odchylić gumę na przegubie i zobaczyć co tam jest. Na alegro masz zdięcia przegubów krzyżakowych i homokinetycznych- porównaj je ze swoim i będziesz wiedział. Tak na marginesie to przegub krzyzakowy jest dwa razy droższy od homokinetycznego. Pozdrawiam.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bielik
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    "Na alegro masz zdięcia przegubów krzyżakowych i homokinetycznych- porównaj je ze swoim i będziesz wiedział. Tak na marginesie to przegub krzyzakowy jest dwa razy droższy od homokinetycznego. Pozdrawiam."

    No dobra, ale mam kilka pytań.
    Czy przegub homokinetyczny jest węższy od krzyżakowego czy szerszy?
    Jak wiemy, są dwie wersje przegubów tylko pytanie czy są jeszcze "podgrupy" w poszczególnych wersjach, np. krzyżakowy ma jednakową liczbę zębów na wieloklinie (w tym co znalazłem 34), czy jeden ma 34 a drugi np. 30? Podobnie jest z średnicą wałka, etc. Ten sam problem z homokinetycznym, który ma 28 zębów na wieloklinie tylko czy są inne wersje tego przegubu?

    Kolejne pytanie, wymieniając przegub zewnętrzny prawej półosi (teraz muszę wymienić wewnętrzny) doliczyłem się, że ma 28 zębów na wieloklinie czyli tyle co homokinetyczny, ale czy ilość zębów z drugiej strony półosi (od strony przegubu wewn.) jest taka sama, czy inna?

    Wg mojej obserwacji (miałem w ręku homokinetyczny) w moim aucie jest szerszy, więc pasowałby na krzyżakowy (chyba?), ale ilość zębów pasuje mi na homokinetyczny (pod warunkiem, że jest tyle samo po obu stronach półosi). Jeżeli jest jedna wersja tego i tego przegubu to pół biedy, gorzej jak każdy z nich ma kilka "podgrup".

    Nie mogę rozebrać i sprawdzić dokładnie jakiego potrzebuję, bo mój znajomy nie zastawi garażu na x czasu więc muszę strzelać. Problem w tym, że nie mogę dostać krzyżakowego na miejscu, a tylko przez Allegro....
    "Przyczajony coupe, ukryty sedan - Alfa Romeo 156 1,9 JTD"

  6. #6
    piećka
    Gość

    Domyślnie

    Generalnie w JTD 105 koni z prawej od pasażera wewnętrzny jest zwykły( powinna być podpora ) a lewy od kierowcy na krzyżaku .Krzyżakowy jest dwa razy grubszy o zwykłego ( tak łopatologicznie ).Pozdr Piter

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bielik
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał piećka Zobacz post
    Generalnie w JTD 105 koni z prawej od pasażera wewnętrzny jest zwykły( powinna być podpora ) a lewy od kierowcy na krzyżaku .Krzyżakowy jest dwa razy grubszy o zwykłego ( tak łopatologicznie ).Pozdr Piter
    Sam już nie wiem, mając homokinetyczny w ręku i porównując z tym co jest w samochodzie to ten w aucie jest szerszy, chyba że ta podpora dodaje cm, czymkolwiek ona jest i gdzie się znajduje...
    "Przyczajony coupe, ukryty sedan - Alfa Romeo 156 1,9 JTD"

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    376

    Domyślnie

    BIELIK Wejdz na allegro i poszukaj przegubów. Znajdziesz- krzyżakowy i homokinetyczny(jest droższy) porównaj zdjęcia
    i dowiesz się co i jak. Jeżeli chodzi o wymianę, da się to zrobić samemu, są tematy o tym.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    kurde ja też mam problem i chyba właśnie z przegubem :| jakiś czas temu mi hałasował gdy dodawałem gazu na prostych kołach dwa tyg było spokoju i dziś znowu :| jutro wstawiam samochód do mechanika i ma się dokładnie przyjrzeć co wydaje ten hałas. Jest on podobny jak by koło szprychowe się kręciło i ktoś patykiem by je zatrzymywał poprzez wkładanie go w szprychy

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bielik
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał piećka Zobacz post
    Generalnie w JTD 105 koni z prawej od pasażera wewnętrzny jest zwykły
    Potwierdzam, "dokopałem się" do przegubu w mojej Alfie i był homokinetyczny, czytaj zwykły.

    Pozdrawiam
    "Przyczajony coupe, ukryty sedan - Alfa Romeo 156 1,9 JTD"

Podobne wątki

  1. Przegub wewnętrzny 156 1.9 JTD
    Utworzone przez Hexinio11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 06:43
  2. Ar 156 2,5 Przegub wewnętrzny
    Utworzone przez ceber127 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 10:19
  3. Przegub wewnętrzny
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 19:19
  4. Przegub wewnętrzny
    Utworzone przez bastan w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 22:00
  5. [156] Przegub wewnętrzny
    Utworzone przez provokator w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 22:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory