Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Czujnik przy lusterku. Może ktoś wie co to jest.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kynium
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Żary/Grabik
    Auto
    Alfa 166 3.0 '02 AT + Toyota Corolla Verso '04 na ropa + jakiś tam kombiaczek (Focus 1.6TDCI '05)
    Postów
    393

    Domyślnie Czujnik przy lusterku. Może ktoś wie co to jest.

    Witam.
    Mam pytanie co to może być? U siebie w alfie mam taki czujnik koło lusterka, a kolega w tym samym roczniku ale JTD nie ma. Nie wiem czy to ma znaczenie ale ja mam antene na dachu a u niego nie ma.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrawiam
    Krzysiek

  2. #2
    Roadrunner
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Wydaje mi się że jest to mikrofon od zestawu głośno mówiącego.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    chyba system telepass - automatyczny pobór opłat za przejazd autostrady we Włoszech , nie trzeba się zatrzymywać aby uiścić opłatę . Trzeba do tego posiadać kartę.
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kynium
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Żary/Grabik
    Auto
    Alfa 166 3.0 '02 AT + Toyota Corolla Verso '04 na ropa + jakiś tam kombiaczek (Focus 1.6TDCI '05)
    Postów
    393

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roadrunner Zobacz post
    Witam
    Wydaje mi się że jest to mikrofon od zestawu głośno mówiącego.

    Też mi to przeszło przez myśl, bo wiem, że 156 miała takie cudo, ale jak jest mikrofon to musi lub musiał być gdzieś system, ale nie wiem jak on w alfie wyglądał. Czy on był podłączany do jakiegoś uchwytu na telefon? A takiego czegoś nie mam i w żadnej nie widziałem. Domyslam się, że to coś było zintegrowane z radiem, ale oryginalnego u siebie nawet nie widziałem. A raczej musi być coś analogowego bo 11 lat temu raczej nie słyszeli o technologii BLUETOOTH.
    pozdro

  5. #5
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    W oryginale były tak mocowane (ja tak najprawdopodobniej miałem).


    Zobacz pod tą gumką w schowku na pierdoły, czy nie masz śladów po wkrętach i otworu po kablu, bo u mnie właśnie są. Oczywiście też mam antenkę na dachu i przewód pod schowkiem z wtykiem takim bardziej "telefonicznym" niż samochodowym.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    chyba system telepass - automatyczny pobór opłat za przejazd autostrady we Włoszech , nie trzeba się zatrzymywać aby uiścić opłatę . Trzeba do tego posiadać kartę.
    na 99,9% to nie telepass a raczej mikrofon od zestawu. telepass jest duzo wiekszy - przynajmniej w ciezarowkach a nie sadze zeby robili 2 wersje urzadzenia pokladowego
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    a to nie jest czasem coś do tego lusterka co sie automatycznie ściemnia jak np ktoś jedzie z tyłu na długich?? . czy tam jakiegoś dostosowania od słońca.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    900

    Domyślnie

    Raczej wygląda to na mikrofon od zestawu głośno mówiącego, chociaż ja u siebie koło lusterka mam inny i mniejszy w kolorze czarnym a z tunelu środkowego koło nóg pasażera mam kabel do podłączenia telefonu. wszystko to musiało być sprzężone z oryginalnym radiem, co ciekawe kiedyś z ciekawości wniknąłem pod fotel pasażera i ku mojemu zdziwieniu okazało sie że mam tam jeszcze zamontowany głośnik od tegoż dziwnego zestawu. Próbowałem kiedyś z ciekawości dojść po kablach do serca systemu ale za dużo rozkręcania.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kynium
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Żary/Grabik
    Auto
    Alfa 166 3.0 '02 AT + Toyota Corolla Verso '04 na ropa + jakiś tam kombiaczek (Focus 1.6TDCI '05)
    Postów
    393

    Domyślnie

    Cytat Napisał JFC Zobacz post
    W oryginale były tak mocowane (ja tak najprawdopodobniej miałem).


    Zobacz pod tą gumką w schowku na pierdoły, czy nie masz śladów po wkrętach i otworu po kablu, bo u mnie właśnie są. Oczywiście też mam antenkę na dachu i przewód pod schowkiem z wtykiem takim bardziej "telefonicznym" niż samochodowym.
    sprawdzilem u siebie. pod schowkiem nie mam zadnych znaków po kablach, nigdzie nic nie wystaje. nawet jak wyciągałem radio to z tego co pamietam żadne "dziwne" kable sie nie walały.

    Natomiast co do sciemniającego się lusterka, to chyba czujnik byłby jakąś fotokomórką a to mi wygląda na coś "magnetycznego". Nawet jesli bym się mylił to ściemnianie lusterka nie działa.
    pozdrawiam

  10. #10
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    Zobacz czy nie masz w tunelu drążka zmiany biegów GPS'a , wyglądało by to wtedy na zestaw podsłuchowy na Mafie Włoską montowane przez Polizia Italiana

Podobne wątki

  1. Jest ktoś może z Grudziądza lub okolic ?? Pozdrawiam
    Utworzone przez Paton147 w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 303
    Ostatni post / autor: 02-06-2019, 12:53
  2. Czujnik grubości lakieru, może ktoś wypożyczyć?
    Utworzone przez SŁOWIK w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 19:06
  3. Jest może ktoś z USA
    Utworzone przez Damian156JTD w dziale Emigranci
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 09:39
  4. [Temat organizacyjny] Jest może ktoś z okolic Dąbrowy górnic
    Utworzone przez coachu w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-04-2007, 17:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory