Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: 156- 2.0 TS rok 98 - benzynowy silnik a klekocze jak disel

  1. #1
    3CichY3
    Gość

    Domyślnie 156- 2.0 TS rok 98 - benzynowy silnik a klekocze jak disel

    Witam
    Problem jak w tytule problem jest następujący:
    -silnik benzynowy lecz klekocze jak disel
    czytując już problemy innych użytkowników myślałem na początku że powodem jest wariator lecz to nie jest to, silnik w tym czasie dziwnie drga i dźwięk dobitnie słyszę z pod osłony silnika.
    Co ciekawe nie zachowuję się tak zawsze są dni że chodzi idealnie a są dni że klekocze i co mnie martwi mam wrażenie że co raz mocniej. Ktoś mi kiedyś powiedział że to mogą być popychacze i należało by wymienić olej.
    Proszę Was o opinie na ten temat i w miarę możliwości jakieś rady co z tym zrobić.
    Dziękuje z góry. I pozdrawiam wszystkich Alfa-holików.

  2. #2
    wujozbujo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3CichY3 Zobacz post
    Witam
    Problem jak w tytule problem jest następujący:
    -silnik benzynowy lecz klekocze jak disel
    czytując już problemy innych użytkowników myślałem na początku że powodem jest wariator lecz to nie jest to, silnik w tym czasie dziwnie drga i dźwięk dobitnie słyszę z pod osłony silnika.
    Co ciekawe nie zachowuję się tak zawsze są dni że chodzi idealnie a są dni że klekocze i co mnie martwi mam wrażenie że co raz mocniej. Ktoś mi kiedyś powiedział że to mogą być popychacze i należało by wymienić olej.
    Proszę Was o opinie na ten temat i w miarę możliwości jakieś rady co z tym zrobić.
    Dziękuje z góry. I pozdrawiam wszystkich Alfa-holików.

    Ciezko powiedziec ale jesli chodzi jak diesel, zwlaszcza przy odpalaniu i ten dzwiek nie znika to raczej bywa to wariator. Nie zrozum mnie zle ale ten dzwiek wlasnie z tamtad bedzie dochodzil. Wymienilem wraz z napedem rozrzadu , pompa etc. cisza...! ;-)

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Widzę, że dopiero zaistniałeś na forum, więc pewnie w temacie Alfy wiesz jeszcze niewiele. Dlaczego sądzisz, że to nie wariator? Jak długo masz tą Alfę? Kiedy wymieniałeś olej i rozrząd? Jaki masz stan oleju na miarce? Jeśli minimum, to bardzo źle! Alfa czasem łyknie trochę oleju, zwłaszcza T.S. i trzeba pilnować jego poziomu tak by nigdy nie spadał poniżej połowy zakresu na bagnecie, ale też żeby nie był wyżej niż max.
    Moim zdaniem to jednak wariator, ale jak odpowiesz ma powyższe pytania, to będzie można to stwierdzić nieco pewniej.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    wujozbujo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Kiedy wymieniałeś olej i rozrząd? Jaki masz stan oleju na miarce? Jeśli minimum, to bardzo źle! Alfa czasem łyknie trochę oleju, zwłaszcza T.S. i trzeba pilnować jego poziomu tak by nigdy nie spadał poniżej połowy zakresu na bagnecie, ale też żeby nie był wyżej niż max.

    Sluszna uwaga kolegi!
    Tak... bardzo wazny olej, regularnie wymieniany, swiezy, dobry! Stary olej dobija wariator, wynika to ze sposobu jego dzialania! Poza tym jest tzw. "poprawiona" wersja wariatora w ktorej ta sprezynka w srodku lub zabki (juz nie pamietam dokladnie) nie niszcza sie i szlag go nie trafia! Wymienic koniecznie przy robieniu rozrzadu, nie zalowac grosza na belle, bedzie dlugo cieszyc! ;-)

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - brak wymiany oleju + filtr oleju, bardziej dobija popychacze hydrauliczne, szklanki.
    - aby się nie zdziwić przy kolejnej wymianie rozrządu że wałek wydechowy ( ciekawe dlaczego nie ssący ) został zeszlifowany i w parze krzywek jedna nie działa.
    - dlatego fajnie że są dwa zawory na cylinder, druga krzywka wału może spełniać swoje funkcje.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  6. #6
    3CichY3
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Odp. na pytania które zadaliście:
    -olej wymieniony 7 miesięcy temu
    -wariator nie wydaje mi się bo znam jego dźwięk belle mam od 2008 roku i i juz wcześniej pojawił mi się specyficzny głosik.
    -co do oleju to mój pierwszy samochód który wcale nic a nic nie bierze oleju jest wiecznie ten sam poziom
    -moze to rozrząd który planuje wymienić w sierpniu przejechałem na obecnym 57 tys. ale ma w tym roku juz drugi rok więc czas na zmiane
    to chyba komplet odp z mojej str.
    ps. na forum faktycznie nie udzielam się , ale pilnie czytuję z powodu braku usterek w aucie nie zakładałem tematów a na temat rzeczy z którymi nie miałem doczynienia wolałem się nie udzielać są tu osoby bardziej doświadczone i z większa wiedzą
    Dziękuje za odp
    Pozdrawiam Wszystkich.

  7. #7
    3CichY3
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś jeszcze interesuje się tym tematem. Mam pytanie czy muszę koniecznie wymieniać wariator i olej wraz z rozrządem czy moge olej i wariator wymieć w pierwszej kolejności?????. Uzasadnieniem moim jest fakt że nie chcę kupować badziewnych części a nie stać mnie na wymiane wszystkiego na raz.

  8. #8
    wujozbujo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3CichY3 Zobacz post
    Jeżeli ktoś jeszcze interesuje się tym tematem. Mam pytanie czy muszę koniecznie wymieniać wariator i olej wraz z rozrządem czy moge olej i wariator wymieć w pierwszej kolejności?????. Uzasadnieniem moim jest fakt że nie chcę kupować badziewnych części a nie stać mnie na wymiane wszystkiego na raz.

    Moim zdaniem bez sensu bo musisz wszystko dwa razy rozbierac! Wariator jest na jednym z walkow!

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Nie warto tego robić "na raty" bo po co płacić za robociznę dwa razy? Lepiej odczekaj 2-3msc i zrobić to za jednym razem oraz jednocześnie postarać się o jak najmniejsze użytkowanie samochodu z racji uszkodzonego wariata
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    Tak jak Ci wcześniej napisali,
    żeby wymienić wariator trzeba zdjąć i założyć ponownie rozrząd. to koszt ok 300,-
    Ten sam koszt poniesiesz ponownie przy wymianie rozrządu.
    Jeżeli zrezygnujesz z wymiany pompy wody, to jej wymiana oznacza ponownie demontaż i montaż rozrządu. czyli znów koszt ok 300,-
    A pompa wody to, jak ja i pewnie wielu innych się miało okazję przekonać, jest urządzeniem niezwykle wrednym. Podczas wymiany rozrządu wygląda na idealną, a kilkaset kilometrów później zaczyna cieknąć.
    Więc chyba nie ma sensu robienia tego na raty bo koszt takiego "kredytu" będzie dość spory.

Podobne wątki

  1. jaki silnik benzynowy do 159
    Utworzone przez limak2703 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-07-2015, 14:41
  2. AR silnik benzynowy+lpg czy jtd
    Utworzone przez 82GPRS w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-06-2015, 11:07
  3. Alfa Romeo 156 crosswagon - silnik benzynowy?
    Utworzone przez Tranzystor w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 20:01
  4. Silnik benzynowy pracuje głośniej po nagrzaniu(jak diesel)
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 23:08
  5. jak zadbać o silnik benzynowy?
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 07:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory