Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Tempomat . Zapala się kontrolka, tempomat nie działa

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Taka manetka w 156 nie występowała. Może ktoś dorobić chciał tempomat i działa jakoś inaczej niż fabryczny - zapytaj poprzedniego właściciela co tam porobił i jak to obsługiwać. Albo dokup oryginalną manetkę jeśli jest gdzie podłączyć (jest na forum niejeden opis) i będzie pewnie działać.

  2. #12
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    1

    Exclamation

    Witajcie . Panowie kupilem nie dawno alfe 147 1.6 TS. Aby nie zakladac nowego tematu , pisze tutaj . Mianowicie chodzi o tempomat . Sprawdzilem wszystkie mozliwosci jaki wyczytalem na forach , podpinalem pod komputer zero bledow, tempomat jak nie dzialal tak nie dziala ..... Co moze byc jeszcze przyczyna ? Pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9jtd
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam, chcialbym zapytac kolegow gdyz przeczytalem juz wszystko i nie widze wiecej wskazowek.
    Mianowicie jak w temacie chodzi o tempomat ktory nie dziala. Na postoju moge zalaczyc go w pozycje "ON" i zapala sie lampka na desce. Na tym sie konczy jak w wiekszosci przypadkow.
    Sprawdzilem bezpieczniki wszystkie bo nie wiem ktore sa odpowiedzialne za napiecie na czujniku sprzegla, kostke manetki i wszystko wyglada dobrze. Same czujniki rowniez sa ok. Stopu nie wyciagalem ale swiatlo stopu dziala wiec i czujnik dziala. Nie mam niestety miernika by sprawdzic czy napiecie dochodzi na cz. sprzegla. Nic sie nie dzieje, auto nie reaguje na +/-. Sama manetka tez pewnie jest dobra bo gdyby walnal ktorys styk to 1 a nie dwa i brakowaloby jednego bieguna zapewne + lub -.
    Z ciekawostek dodam ze system moge aktywowac tylko na postoju lub przy niewielkiej predkosci (zapalic kontrolke cruise controle). Kiedy jade juz powyzej jakiejs predkosci system nie aktywuje sie.. (kontrolka sie nie pojawia). Zalaczony na postoju pozostaje jednak aktywny podczas jazdy. Skad tempomat bierze dane o predkosci? Z tego samego czujnika co predkosciomierz?

    Jakies pomysly?

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Podepnij komputer z MultiEcuScanem i tam można sprawdzić poprawność wszystkich przycisków i wyłączników od tempomatu. Wtedy będziesz wiedział w czym tkwi problem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Jw. sprawdź MESem czy naciskanie pedału hamulca i sprzęgła powoduje zmianę stanów czujnika.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    156 1,9 16 v 2004 r.
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Keeperek Zobacz post
    Pedał gazu zostaw w spokoju. Interesuje nas tylko pedał hamulca i sprzęgła. Na bank nad pedałem sprzęgła jest włącznik, troche ciężko go wyciągnąć ale da się. Trzeba to robić po omacku.

    Zerknij na ten schemat:

    Włącznik hamulca jest oznaczony jako I30. Nie wiem dlaczego na schemacie jest tylko jeden, ale podejrzewam że włącznik na sprżęgle działa identycznie i rozpina ten sam obwód. Ale sprawdzenie obu nie wymaga nawet patrzenia na schemat. Zwróć uwagę na H7. To jest schemat kostki od manetki. Na pin 3 (przewód pomarańczowy) przychodzi zasilanie przez bezpiecznik B1. Jeśli na manetce dasz ON to powinny być zwarte piny 3 i 1. Jeśli naciśniesz RES to pownny być zwarte 6 i 1. Jeśli Przytrzymasz "+" ma być zwarte 5 i 1. Jak przytrzymasz "-" to ma zwierać 4 i 1. Jeśli tak jest to manetka jest ok, szukamy przyczyny gdzie indziej.
    Witam chce podl tempomat do mojej alfy 156 1,9 16 v kupilem manetke z kostka z 5 przewodami czerwony,czarny,niebieski,szary i na gorze zielony
    na tym schemacie sa inne kolory przewodow ,prosze o pomoc ktory przewod gdzie podl pozdr

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam. Posiadam Alfę 147 1.6 ts i też mam problem z tempomatem mianowicie posiadam ją 2 lata przed zakupem raz działał raz nie I od roku czasu już nie działa wymieniłem nowe czujniki stopu oraz czujnik sprzęgła i nadal nie działa, kontrolka z tempomatu nie wyświetla się więc w czym może być problem, z góry dziękuję za odp.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Sprawdź manetkę włączającą tempomat. Sprawdź miernikiem na przejście piny 1- 3 wychodzące z manetki, one odpowiadają za włączenie tempomatu.

Podobne wątki

  1. Nie działa tempomat
    Utworzone przez tropiciel4 w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-03-2022, 16:23
  2. [159] Tempomat nie działa. Przy odpalaniu kontrolka tempomatu zapala się prawidłowo
    Utworzone przez plancior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 28-07-2019, 19:26
  3. NIe działa tempomat
    Utworzone przez Roni1988 w dziale 166
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 12-11-2017, 11:56
  4. Nie działa tempomat
    Utworzone przez neo_bytom w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 21:48
  5. [MiTo] Jak działa tempomat?
    Utworzone przez metan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 23:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory