Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: bagaznik na rowery 156 sw

  1. #1
    pajel
    Gość

    Domyślnie bagaznik na rowery 156 sw

    witam, chciałbym przewieść 2 rowery na alfie i mam dylemat, czy rozglądać się za bagażnikiem dachowym (ponoć problem z montażem tematy z 'hyde parku "były poruszana) czy może na klapę?? z tym, że jeden rower, to "damka"...

    przerabiał ktoś temat w swoim aucie?? wiem, że pewnie najrozsądniej to zamontować bagażnik na haku, ale ja takiego nie posiadam i nie zamierzam.

    proszę o porady...
    pozdrawiam

  2. #2
    kacper1313
    Gość

    Domyślnie

    witam,
    Jakiś miesiąc temu stałem przed podobnym dylematem. No może niedokładnie, bo ja wiedziałem, że u mnie musi być bagażnik na dach, kwestia dotyczyła jaki i przede wszystkim za ile. Skończyło się na 2 x najtańszy bagażnik kupiony w Decathlonie po 80 zł szt. Po zrobieniu ponad 2 tys km po Polsce, jakimś dziesięciokrotnym zakładaniu i zdejmowaniu rowerów (jeden rower to też damka) z dachu jestem bardzo zadowolony. Bagażniki mam zamontowane na oryginalnych belkach (tych w poprzek dachu) alfowskich i samo złożenie i instalacja ich minimalnie sprawnemu manualnie i posiadającemu ze dwa, o ile się nie mylę, klucze oczkowe lub płaskie nie sprawi żadnego problemu. Jeśli chodzi o samo zakładanie i zdejmowanie rowerów na/z dachu, to o ile nic Cię w krzyżu nie łupie i nie masz problemu z dźwignięciem swojego jednośladu na dach to też nie widzę większych przeciwskazań. Zamontowane poprawnie rowery są stabilne - mi nie udało się ich zrzucić z dachu mimo jazdy po naszych polskich, "rewelacyjnych" drogach
    Jedyne minusy, który mi się nasuwają to oczywiście zwiększone zużycie paliwa związane z targaniem takiego żagla (nie sprawdzałem dokładnie, ale w mojej 1.9jtdm podejrzewam jakieś 0,5-1l/100km więcej), no i zwiększony hałas przy szybszej jeździe -powyżej 100km/h (co ciekawe - z samymi bagażnikami bez rowerów jest głośniej niż z nimi

    pozdrawiam
    kacper

  3. #3
    pajel
    Gość

    Domyślnie

    dzięki wielkie, zatem powoli przekonuje się do bagażnika dachowego, tylko kupić oryginalny (np. projektowany przed giugiaro??) czy dedykowany do tego modelu?? czy jest to bez znaczenia? nie mam porównania...

    pozdrawiam Paweł

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał pajel Zobacz post
    witam, chciałbym przewieść 2 rowery na alfie i mam dylemat, czy rozglądać się za bagażnikiem dachowym (ponoć problem z montażem tematy z 'hyde parku "były poruszana) czy może na klapę?? z tym, że jeden rower, to "damka"...

    przerabiał ktoś temat w swoim aucie?? wiem, że pewnie najrozsądniej to zamontować bagażnik na haku, ale ja takiego nie posiadam i nie zamierzam.

    proszę o porady...
    pozdrawiam
    Tylko na dach (na hak to jak już miejsca na dachu nie ma, albo jak się jest "włoskiego" wzrostu ). Mniej się brudzą, dostęp do bagażnika i mniejsze opory powietrza. 156 nie jest jakimś SUV'em gdzie trzeba po drabince się wspinać aby założyć/zdjąć rower.
    Musisz mieć belki bazowe (albo oryginały albo próbować czegoś niezależnych prod - ale np thule ma w ofercie tylko do sportwagona z relingami lub sedana, a do SW bez relingów nie ma)
    Na to uchwyty rowerowe - tu już wybór jest spory. Ja polecam coś z Thule, nawet używane (ludzie często kupują, przewiozą kilka razy i sprzedają).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    6
    Postów
    141

    Domyślnie

    Mam SW bez relingów i kupiłem bazę intercars, którą mocuje się za te grzybki pod uszczelką.

  6. #6
    zullo
    Gość

    Domyślnie

    Ja kupiłem ten + uchwyty thule tour

    http://allegro.pl/item1138313588_bag...om_wrocla.html

    i tu możesz sobie sprawdzić jak to wygląda

    http://www.autocentrum.pl/awc/zullo/...omeo-156-2000/

  7. #7
    pajel
    Gość

    Domyślnie

    dzięki wielkie za pomoc, zapewne skorzystam pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Da się przewieść rower crossowy (rama 17 cali) w bagażniku albo na tylnej kanapie w 156 sedan. Ma to być jednorazowa przewózka. Oczywiście przednie koło odkręcę.

    - - - Updated - - -

    Zrobiłem profesjonalne pomiary i nie ma szans żeby wszedł. Bez rozkładanych siedzeń jest dupa.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

Podobne wątki

  1. [159] Bagaznik na rowery
    Utworzone przez masters85 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 21:30
  2. Bagaznik na rowery na hak.
    Utworzone przez waldis w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 08:44
  3. [145] bagaznik na rowery
    Utworzone przez sław w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2009, 21:23
  4. [155] Bagażnik na rowery !!
    Utworzone przez amser_sl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2008, 16:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory