Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Nawigacja

  1. #1
    Greq
    Gość

    Domyślnie Nawigacja

    Wie ktoś coś na temat nawigacji seryjnie montowanej w wersjach po lifcie w 2002? Podobno był jakiś nawigator piktograficzny, da się to jakoś reaktywowac na PL, czy nie bardzo?
    Dzieki

  2. #2
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem czy się da, mam takie radyjko i nigdy nawet nie próbowałem odpalać tam nawigacji z racji tego że to przestarzała technologia. Do nawigacji lepiej kupić sobie jakąś oddzielną navi najlepiej z Automapą będzie sto razy lepsza.
    A co do samego radyjka to jest całkiem fajne przez to że ma duży wyświetlacz, można do niego podłączyć zmieniarke. Ma za to bardzo duży minus, padający wyświetlacz (nienaprawialny) z czasem pojawiają się pionowe pasy spowodowane odklejaniem się taśmy od wyświetlacza, taśma jest tak delikatna że nie ma szans na jej naprawe. Widzialem już mnóstwo uszkodzonych w ten sposób wyświetlaczy. Może ktoś wie gdzie można wymienić wyświetlacz?
    Ostatnio edytowane przez Keeperek ; 04-08-2010 o 23:16

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 156, 1.9 MJet, 2005
    Postów
    29

    Domyślnie

    Mam coś takiego i płytkę na PL. Jednak nie polecam. Dostajesz tylko komunikat typu skręt w prawo za 50m. Nie ma pokazanej trasy na mapie jak w obecnych nawigacjach. Utrudniony wybór lokalizacji docelowej i ew. korekty trasy.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bartstep
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    AR 147 1,9 JTD 116KM
    Postów
    248

    Domyślnie

    Ja mialem w poprzednim aucie wlasnie navi z tymi piktogramami.
    W sluzbowkach tez tylko takie uzywamy (tak, tak, wciaz sa produkowane i rozwijane przez Blaupunkta).
    Dla mnie navi z kolorowa mapa to przerost tresci nad forma.
    W navi z piktogramami jest konkret:
    za 100 m skrec w prawo. Nic nie rozprasza Twojej uwagi. Poprostu sucha pewna informacja.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rain
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Niziny
    Auto
    Stilo 1.9 JTD, Brava_HGT
    Postów
    734

    Domyślnie

    156 po lifcie były dwie wersje radia z navi.

    Jedna, z nawigacją, gdzie był czytnik płyt z mapami, i właśnie na zasadzie piktogramów pokazywał w która stronę skręcić na skrzyżowaniu.

    Natomiast druga taka pseudonawigacja, która mam miedzy innymi ja, działa we współpracy GPS + GSM. Navi łączyło sie z serwisem informacyjnym o POI przez telefon, z satelity ściągało aktualna pozycję i na zasadzie kompasu można nakierować się na np kwiaciarnie, kino, stacje itp. Minus taki że znany jest tylko kierunek, bez mapy dojazdu.
    Co posiadam: Fiat Brava 2.0 20V 155KM, Opel Meriva A
    Co mi się przez łapki przewinęło:
    Alfa Romeo: 156 1.8 TS, 156 2.4 M-JET, 166 3.2 V6 24V Lancia: Lybra 2.4 JTD, Delta 1.8ie, Thesis 2.4 JTD Hyundai: Lantra 1.6 GLS, BMW: E90 320d, Fiat: Stilo 1.9 8v, Brava 80 16v, Brava 80 16v, Brava 100 16v, Marea 155 20v, Renault: Laguna III 2.0 16v

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bartstep
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    AR 147 1,9 JTD 116KM
    Postów
    248

    Domyślnie

    Co tez kolega opowiada?
    Mapy sa i to opracowane dobrze graficznie.
    Wiele mozliwosci obserwacji (np. tylko PN, albo pozycja samochodu). Mozna przeskalowac mape. Ma dobre (czyt. szczegolowe) rysunki skrzyzowan, jesli sa skomplikowane. Bardzo dobrze informuje (glosem) o tym co nas czeka na drodze (chodzi o trase).
    Wiec to nie jest pseudo nawigacja, ale w pelni uzytkowa NAVI.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar hector
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 1.8 8V, 156 SW 2,4 JTD m-jet 2004
    Postów
    58

    Domyślnie

    Mam i korzystam. Minusy: nie można zobaczyć jaką trasę wyznaczyła navi oraz brak pokazywania pozycji na mapie jak w zwykłych nawigacjach, czyli np. nie wiemy do jakiej miejscowości właśnie się zbliżamy. W takiej sytuacji pomagam sobie TrekkBudy zainstalowanym w telefonie z GPS (bezpłatny).

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rain
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Niziny
    Auto
    Stilo 1.9 JTD, Brava_HGT
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartstep Zobacz post
    Co tez kolega opowiada?
    Mapy sa i to opracowane dobrze graficznie.
    Wiele mozliwosci obserwacji (np. tylko PN, albo pozycja samochodu). Mozna przeskalowac mape. Ma dobre (czyt. szczegolowe) rysunki skrzyzowan, jesli sa skomplikowane. Bardzo dobrze informuje (glosem) o tym co nas czeka na drodze (chodzi o trase).
    Wiec to nie jest pseudo nawigacja, ale w pelni uzytkowa NAVI.
    Napisałem że sa dwa rodzaje.

    Jeden tak jak mówisz normalna navi, na monochromatycznym wyswietlaczu.

    I druga która ja mam, i którą nazywam pseudonavi. Ma moduł GPS, ale bez map, i tylko na podstawie współrzędnych uzyskanych za pomocą sieci GSM, wyświetla kierunek najbliższego wybranego punktu zainteresowania (kierunek, nie mapę jak dotrzeć do celu)


    Pamiętaj że mówimy o 156. W 147 był normalny ICS z dużym kolorowym wyświetlaczem i normalnymi mapami.
    Co posiadam: Fiat Brava 2.0 20V 155KM, Opel Meriva A
    Co mi się przez łapki przewinęło:
    Alfa Romeo: 156 1.8 TS, 156 2.4 M-JET, 166 3.2 V6 24V Lancia: Lybra 2.4 JTD, Delta 1.8ie, Thesis 2.4 JTD Hyundai: Lantra 1.6 GLS, BMW: E90 320d, Fiat: Stilo 1.9 8v, Brava 80 16v, Brava 80 16v, Brava 100 16v, Marea 155 20v, Renault: Laguna III 2.0 16v

  9. #9
    Greq
    Gość

    Domyślnie

    rain, a orientujesz się, czy poszczególne rodzaje navi chodziły z jakąś konkretną opcją wyposażenia, tudzież rocznika?
    Nie wiem, czy warto inwestowac w płytkę z oprogr, jeśli okaże się, że mam tą słabszą opcję.
    Rozumiem, że w obu przypadkach komunikacja odbywa się poprzez wyświetlacz komputera, tak?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rain
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Niziny
    Auto
    Stilo 1.9 JTD, Brava_HGT
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greq Zobacz post
    rain, a orientujesz się, czy poszczególne rodzaje navi chodziły z jakąś konkretną opcją wyposażenia, tudzież rocznika?
    Nie wiem, czy warto inwestowac w płytkę z oprogr, jeśli okaże się, że mam tą słabszą opcję.
    Rozumiem, że w obu przypadkach komunikacja odbywa się poprzez wyświetlacz komputera, tak?
    Wszystko jest na wyświetlaczu radia. Ta gorsza wygląda jak poniżej. Fotka z mojego auta:



    Ta lepsza nie ma klawiatury od telefonu. I ma dodatkowy czytnik płyt od nawigacji.

    A wszystko zależało od tego kto sobie wybrał jakie radio do kupienia Ale pewnie w lepszych przeważały te z navi.
    Co posiadam: Fiat Brava 2.0 20V 155KM, Opel Meriva A
    Co mi się przez łapki przewinęło:
    Alfa Romeo: 156 1.8 TS, 156 2.4 M-JET, 166 3.2 V6 24V Lancia: Lybra 2.4 JTD, Delta 1.8ie, Thesis 2.4 JTD Hyundai: Lantra 1.6 GLS, BMW: E90 320d, Fiat: Stilo 1.9 8v, Brava 80 16v, Brava 80 16v, Brava 100 16v, Marea 155 20v, Renault: Laguna III 2.0 16v

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez patrykbzg w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-09-2013, 19:00
  2. [159] Nawigacja
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 14:53
  3. AR 166 nawigacja
    Utworzone przez marcin1135 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-04-2007, 19:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory