Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Problem z wszystkim i to jednego dnia.

  1. #1
    efdur
    Gość

    Domyślnie Problem z wszystkim i to jednego dnia.

    Witam was użytkownicy, jechałem dziś dzień jak codzień moją 156 1.9 jtd i pierwsze co mi się przytrafiło to zaniknięcie pracy prędkościomierza. wskazywał ciągle zero. Zmartwiłem się ale jechałem dalej bo zostało mi 100km do domu. Później zaczęła migać kontrolka ładowania...to już był wielki powód do zmartwienia...nastepnie już świeciła się ciągle i tylko przy bardzo wysokich obrotach gasła...później obrotomierz sie nie kręcił...już bliżej domu zaświeciła sie kontrolka abs i hamulca ręcznego. zatrzymałem sie i otworzyłem maske a tam z okolic klimy dziwny dym i smród..nie mogłem wylączyć klimy...próbowałem dojechać do domu ale samochód tracił na mocy i w końcu zgasł. przycholowałem go do domu...podłączyłem akumulator...po godzinie ładowania odpalił bez problemu, kiedy włączyłem światła to zaświeciła sie taka żółta kontrolka jakby żarówka z wykrzyknikiem. wyłączyłem silnik i zostawiłem nadal na ładowanie...przed chwilą przejechałem sie nią ale zaraz po wyjechaniu znowu swieci sie kontrolka ładowania a kiedy wracałem już jakby kończył sie prąd...zostawiłem teraz na ładowanie na całą noc...nie mam pojęcia co to może być...pomóżcie drodzy koledzy...bardzo lubię ten samochód i chce mu pomóc..

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    pewnie altermator sie skonczyl. sprawdz napiecie ladowania.

  3. #3
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    alternator Ci się spalił, stąd ten smród i te objawy.

  4. #4
    efdur
    Gość

    Domyślnie

    jak sprawdzić napięcie ładowania? gdzie znajduje się alternator? Na podobnej pozycji co sprężarka klimy? Można go regenerować czy nowy? Drogo stoją?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    wpinasz miernik na + i - przy akumulatorze. Przy wlaczonym silniku bez wlaczonych swiatel itd powinno byc okolo 14.2-14.4V jesli chodzi o alternator to zalezy co sie w nim posypalo, moze byc tak ze naprawa nie bedzie droga ale jak posypaly sie diody itd to juz gorzej ...
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Alternator proponuję kupić nowy, bo jest gwarancja, choć z drugiej strony oddajesz stary i odbierasz od razu regenerowany o wiele taniej. Ceny to:
    - nowy magnetti marelli 800zł
    - regenerowany 350-400zł
    - robocizna 150-200zł
    Choć tu masz nowy w cenie 400zł http://allegro.pl/item1182403999_now...cia_d_jtd.html


    Sa 2 szkoły jak wymieniać alternator:

    1. Delikatne opuszczenie silnika jednak polecam zdać się na jakiegoś sprawdzonego mechaniora.

    2. Nie trzeba opuszczać, można wyciągnąć MCpherson i odkręcić łapę silnika i delikatnie go przesunąć do przodu.
    Ostatnio edytowane przez zieloo007 ; 14-08-2010 o 20:04

Podobne wątki

  1. Luz na sprzęgle z dnia na dzień
    Utworzone przez wiiktor11 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 08:07
  2. wymiana jednego amortyzatora
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 00:06
  3. Z dnia na dzien, pół alfy sie zsypało po ASO
    Utworzone przez Mongoose w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 21:18
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 21:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory