Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Tłuczenie sie w prawym kole

  1. #1
    djdomix
    Gość

    Domyślnie Tłuczenie sie w prawym kole

    Witam ! Mam taki problem.... Mianowicie Tłucze mi sie cos w prawym kole dzwiek jaki sie wydobywa na dziurach jest podobny do skakania podkładek na srubie. Wymieniłem dolny wahacz i sie zastanawiam co dalej ? Jesli ktos miał taki problem to prosze o pomoc...

  2. #2
    Piotr34
    Gość

    Domyślnie

    byc moze wahacz gorny takze do wymiany....
    a skrzypi Ci cos przy skrecaniu kołami???
    a moze łącznik jest walniety

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie tłuczenie w kole

    Kiedyś miałem podobny problem. Dzwoniło mi w prawym kole jakbym jechał kupą złomu, aż ludzie się za mną oglądali na ulicy. Powodem była odłamana część sprężyny od klocka hamulcowego, który za pomocą tej spręzyny (taka sprężysta blaszka) jest umocowany do tłoka zacisku hamulca.

  4. #4
    Piotr34
    Gość

    Domyślnie

    tez prawda....
    ja mialem cos podobnego...ale jak mi klocki wymieniali to zmienili te blaszki i sprezyny i nic nie slychac...
    teraz mam inny problem....piszcz mi klocki jak cofam i hamuje...az do przesady to wkurza

  5. #5
    djdomix
    Gość

    Domyślnie

    A wiec przy skrecie nic.... Jedynie jak wjade na nierównosc to sie wydaje ten dzwiek taki charakterystyczny własnie jak bym jechał złomem jakims... własnie sie zastanawiam czy to wachacz górny czy łacznik stabilizatora czy jeszcze cos innego...

  6. #6
    Irokez
    Gość

    Domyślnie

    A dzwoni wam też jak hamujecie?

    Mi w lewym tylnym kole podczas jazdy po dziurach dzwoni jakby blacha o blachę udeżała... no się rozlatywało pruchno jedne :wink: ale w momencie kiedy nacisnę choć lekko hamulec cisza.
    Kumpel tam zaglądał i mówi że fiaty tak mają i nic tam nie widzi źle... no kurde nie wiem.
    Złożeniówki ładnej zacisku nigdzie nie znalazłem i nie wiem nawet czego się gdzie mam spodziewać jakbym to rozebrał sam pod blokiem.

  7. #7
    seb22
    Gość

    Domyślnie

    stuk z prawego koła tez mam tzn nikt nie potrafi powiedziec co jest, wymieniłem wachacz dolny, łącznik stab, końcówke drążka kier, nie wymieniłem górnego wachacza i gum stabilizatora ale te elementy wydają sie byc ok
    w mojej pięknej stuka tak pojedyńczo tylko przy ruszaniu z miejsca ewentualnie zmianie niższych biegów lub hamowaniu, cos jakby sie przesuwało do tyłu przy ruszaniu i do przodu przy hamowaniu ale to moje odczucia tylko
    trafia mnie szlag bo chcę to naprawic a nie ma kto tego zrobić
    q-wa czas na przesiadke do do jakiegos gowna chyba

  8. #8
    Irokez
    Gość

    Domyślnie

    Ale może jak pojedynczy stuk to co innego a nie zawiecha?

    Ja dodatkowo z przodu z prawej strony mam stuk pojedynczy, czasami dwa czy trzy jak ostro depnę zwłaszcza pod górkę.
    Ale to jest takie puknięcie trochę głuche jakby belka o coś udeżała.
    Coś mi mówili że niby luz na przegubie tam gdzie wchodzi ośka do skrzyni, no ale to by chyba zawsze pukało? A może silnik sie buja ostro... nie wiem..

    Fakt też mnie to już denerwuje, bo włożyłem w nią 5 tysięcy a jeszcze miga mi kontrolka świec żarowych ostatnio i po przeczytaniu o temperaturce to jeszcze termostat. Pitole, jeżdze zimą na tym co mam - alusy i po niemcu zimowe Semperity 205/60/R15. A wiosną się zastanowię. A narzekałem na francuza.

  9. #9
    seb22
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie wkurzające te problemy bo autem sie jezdzi swietnie, naprawde miodzio ale urzywana alfa to jednak niewiadoma, nie bardzo wiadomo jak z tego wybrnąć, jezdzic jak jest i oszczedzac kase na nową ( bo następna tez alfa ale juz z salonu tylko) czy ładować monetę i likwidowac usterki?
    ja co prawda nie zapłaciłem jak mi sie zdaje wygórowanej kwoty, zostawiłem sobie jakies 800eur marginesu na błędy ale własnie margines po wymianie swiec, opon i innych własnie sie wyzerował a alfeta wciąż chce więcej

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Bulowice
    Auto
    AR 147 2,0 TS Selespeed, AR 159 2,2 JTS
    Postów
    12

    Domyślnie Re: Tłuczenie sie w prawym kole

    Cytat Napisał djdomix
    Witam ! Mam taki problem.... Mianowicie Tłucze mi sie cos w prawym kole dzwiek jaki sie wydobywa na dziurach jest podobny do skakania podkładek na srubie. Wymieniłem dolny wahacz i sie zastanawiam co dalej :( ? Jesli ktos miał taki problem to prosze o pomoc...
    :( :( :(
    Te dżwięki powoduje klocek chamulcowy. W momecie pokonywania nierówności wpada w rezonans i na przemian udeża w tarczę chamulcową i blaszkę w tłoczku. W mojej 147-ce pomogła wymiana blaszek.
    roberto147

Podobne wątki

  1. Pisk w przednim prawym kole
    Utworzone przez dawid2092 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2015, 18:21
  2. piski w prawym kole.
    Utworzone przez Alfunia147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 12:54
  3. [159] Luz na prawym kole
    Utworzone przez mat09 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 16:15
  4. Piszczenie w prawym kole
    Utworzone przez zgrad w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 11:43
  5. Luz w przednim prawym kole.
    Utworzone przez adibe w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 19:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory