Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: Poduszki silnika - co i jak

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Może ktoś z Was będzie zainteresowany
    Do soboty na autosklep24 trwa wyprzedaż do -40%

    Oryginalne poduszki silnika / skrzyni do ALFY 147 można kupić po 118 zł
    https://www.autosklep24.pl/pl/p/Oryg...46554897/29960

    https://www.autosklep24.pl/pl/p/Oryg...46752044/30037


    Wystarczy w koszyku wpisać hasło "JW2019"
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bond 007 Zobacz post
    Właśnie wymieniłem poduszki w swojej 156 1.9 jtd16v. Mam wibracje na wolnych obrotach i mocno szarpie podczas ruszania z jedynki. Mechanik wykluczył dwumasę podczas wymiany sprzęgła na nowe valeo niedawno. Kupiłem nowe półosie kompletne lewa skf prawa metelli (długa z kielichem i podporą). Problem pozostał, więc wymieniłem poduszkę lewą skrzyni, prawą silnika i tylną na oryginalne oczywiście, bo jak inaczej. Tylko łącznik górny wymieniłem już dawno na febi bo stary był kompletnie zerwany i tylko taki mieli w sklepie, a był potrzebny na wczoraj. Nic to nie zmieniło, dalej wibruje i szarpie przy ruszaniu, jedynie wymiana sprzęgła oraz sprzęgiełka alternatora minimalnie zmniejszyła szarpanie i wibracje. Panie prezydencie jak żyć? Dwumasa nie stuka pracuje cicho, wtryski mają korekty poniżej +-1. Co to może być? Czy jedynym wyjściem pozbycia się problemu jest pozbycie się auta?
    Ja tak w pierwszej ar 156 wymieniłem dwumas i zawieszenie silnika a rozwiązaniem problemu okazał się nowy map sensor - może w tym kierunku idź? Może ktoś ma na podmiankę u kogo nie szarpie?

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bond 007
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    okolice Nowej Dęby
    Auto
    Była156 1.8 TS 144km Vialle. Jest 156 1.9 JTD 115km i 156 1.9JTD 140km.
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    Ja tak w pierwszej ar 156 wymieniłem dwumas i zawieszenie silnika a rozwiązaniem problemu okazał się nowy map sensor - może w tym kierunku idź? Może ktoś ma na podmiankę u kogo nie szarpie?
    Sprawdzę to, mam kumpla z identyczną 156, gdzie pomimo podobnego przebiegu w ogóle nie ma wibracji i rusza płynnie jak w nowym aucie choć wszystko oryginalne jeszcze, więc nie ma problemu podmienić. O ile z przełożeniem czujnika nie ma sprawy to skrzyni czy zawieszenia silnika jest za dużo roboty, żeby tylko sprawdzić . Ale raczej to będzie problem mechaniczny. Takie też są przypuszczenia mechaników. Najprawdopodobniej mechanizm różnicowy już ma dosyć. Tak czy siak skrzynie są tanie więc pewnie kupię sprawną jeszcze z jeżdżącego auta i się okaże. Mam tylko nadzieję, że nie rozsypie mi się to niebawem, bo czeka mnie wyjazd do Holandii....

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Dlaczego to jest takie drogie teraz??? Kosztuje na chwilę obecną prawie dwa razy drozej niz oryginal od Taniego Fiata z allegro.Pare tygodni temu gdy kupowalem poduszkę lewą do 166jtd ta poduszka kosztowala w granicach 500pln.Lewą w tym czasie udalo mi sie kupic po rabatach za niecale 300pln. Doczekamy sie kiedy bedzie mozna i lewa za mniej wiecej przyzwoite pieniadze dostac? O tylną poduszke skrzyni juz nie pytam,bo ta w autosklepie od paru miesiecy niedostepna i chyba juz nie bedzie no ale prawa jest tylko dlaczego za tak kosmiczną sumę? "Chwyt marketingowy" czy co???

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Poduszki silnika
    Utworzone przez PeterSkY w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-10-2015, 21:45
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 07:09
  3. Poduszki silnika
    Utworzone przez ssman122 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory