Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Drgania podczas przyśpieszania i temperatura

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    AR 147 2.0 TS Selespeed 2000r.
    Postów
    22

    Domyślnie Drgania podczas przyśpieszania i temperatura

    Witam, może ktoś pomoże. Otóż mam alfcie juz 3 latka i oprocz tego ze 3 razy miske olejowa urwalem to jest ok, micha poszła bo alfcia ma sportowe obniżone zawieszenie ale nie w tym problem. Od pewnego czasu odczuwalem drgania kierownicy ktore daly sie odczuc np gdy opierlem noge o kokpit rowniez na nim. drgania da sie najbardziej odczuc gdy jade na 3 lub 4 biegu w granicach 1500 obrotow i wciskam gaz wtedy trzesie ze hej. kolega mial alfe i mial podobny problem wymienil przegub wewnetrzny i spokoj i wlasnie pytam bo tak sie sklada ze wyjalem oba przeguby bo i tak mialy gumy uwalone i jeden ma lekki luz tak jakby na frezie czyli na tych zebach pomiędzy półosią a przegubem.
    model przeguba to ten http://allegro.pl/przegub-wewnetrzny...226393086.html
    i teraz sie zastanawiam czy tak maly luz bo w sumie to moze z pol milimetra da sie zauwazyc moze byc przyczyna tych masakrycznych drgan podczas przyspieszania, czy to moze cos innego.
    a drugi problem to przegrzewanie sie. gdy jezdze spokojnie to trzyma okolo 90 temp. ale gdy np przybutuje jej na jakies 3-4 minuty tak z 3-4tys to wywala temperature 110 czasem wiecej, termostat wymienialem niedawno i w sumie nie mialem okazji sprawdzic czy problem znikl, ale wiem ze jak odpale i jade chwile to wskazowka wyjdzie ponad 90 i widac jak sie termostat otwiera bo spada ponizej 90 a potem gdy jej daje buta to rosnie tak jak pisalem do ponad 110. jak ktos wie cos na te tematy to bardzo prosze o pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Kilka postów niżej masz cały temat o przegrzewaniu.
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...36hp_99_a.html

    A tu o drganiu http://www.forum.alfaholicy.org/156/...acy_mjeta.html
    Ostatnio edytowane przez dance1 ; 04-10-2010 o 21:42

  3. #3
    demon7791
    Gość

    Domyślnie

    Tez dokladnie tak mialem z temperatura wiec wymienilem termostat. Ale dalej to samo sie dzialo. Przyjrzalem sie chlodnicy i co????? Skorodowaly te cienkie blaszki miedzy zebrami chlodnicy i powietrze przez nia przelatywalo ale mie mialo czasu jej ostudzic. Kupilem nowa valeo za 400zl wsadzilem i temp. mam na poziomie 85stC przy umiarkowanej jezdzie, a jak ja zaczne katowac po miescie (a lubie) to dochodzi max do 95stC. wiec z mojego doswiadczenia to sprawdz dokladnie chlodnice co nie jest proste bo chlodnica od klimy ja zaslania od strony silnika a przez gril nie widac za wiele.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    AR 147 2.0 TS Selespeed 2000r.
    Postów
    22

    Domyślnie

    prawie pewne ze chldnica bo kilku gosci mi to mowilo ale chcialem sie upewnic i teraz juz wiem ze chlodnica do wymiany, pozostaje drugi problem z tymi drganiami, chodzi o to zeby ktos kto sie orientuje poteirdzil czy tak minimalne luzy na przegubie i tylko na tym frezie moga byc przyczyna tych drgan czy to cos innego

    ---------- Post dodany o godzinie 20:57 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:51 ----------

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    Kilka postów niżej masz cały temat o przegrzewaniu.
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...36hp_99_a.html

    A tu o drganiu http://www.forum.alfaholicy.org/156/...acy_mjeta.html
    przegrzewani ok ale te drgania mam inne objawy bo na postoju spokoj tylko podczas przyspieszania z niskich obrotow

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    AR 147 2.0 TS Selespeed 2000r.
    Postów
    22

    Domyślnie

    odświeżam temat drgań kierownicy bo samochod stoi mi w grazazu ze zdjetymi przegubami i nie wiem co robic kupowac czy szukac innego problemu

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Ja zawsze kojarzyłem drgania z 2-masem, poduszkami pod silnikiem ewentualnie ze sprzęgłem...

Podobne wątki

  1. [159] drgania nadwozia podczas przyśpieszania ar 159
    Utworzone przez Yoshi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-03-2021, 13:08
  2. Wybracje samochodu podczas przyśpieszania
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 23-07-2015, 13:10
  3. [159] Drgania "turbulencje" podczas przyśpieszania i jazdy z wieksza predkościa
    Utworzone przez Karbon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 17:40
  4. dziwne stuki podczas gwałtownego przyśpieszania
    Utworzone przez skorpion81 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-01-2014, 13:16
  5. [156] Szarpanie podczas przyśpieszania
    Utworzone przez Jerol w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 19:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory