Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Alfa romeo 156 1.9 jtd cos stuka... z prawej strony.

  1. #1
    radek12345
    Gość

    Domyślnie Alfa romeo 156 1.9 jtd cos stuka... z prawej strony.

    Mam taki problem.Podczas jazdy na nierownosciach cos stuka jakby z prawej strony.Przy skrecie w lewo stuka głosniej a na luzie wogóle nic nie stuka.Miałem ten sam problem dwa razy wczesniej i po jakims czasie problem znikał a teraz niechce.jak uniose samochod na lewarku problem znika na jakis czas.Co to moze być prosze o szybka odpowiedz!!Mam alfe 13 miesiecy 2000rok 167tysiecy przejechane

    ---------- Post dodany o godzinie 13:42 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 13:41 ----------

    Cytat Napisał radek12345 Zobacz post
    Mam taki problem.Podczas jazdy na nierownosciach cos stuka jakby z prawej strony.Przy skrecie w lewo stuka głosniej a na luzie wogóle nic nie stuka.Miałem ten sam problem dwa razy wczesniej i po jakims czasie problem znikał a teraz niechce.jak uniose samochod na lewarku problem znika na jakis czas.Co to moze być prosze o szybka odpowiedz!!Mam alfe 13 miesiecy 2000rok 167tysiecy przejechane
    PS na rownej drodze w samochodzie panuje cisza.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 14-10-2010 o 15:07

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Możliwości może być wiele. (Zbyt mało dokładnie opisałeś przyczyny)
    Np:
    - zawieszenie (wahacze górna + dolne, łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora),
    - przeguby (wewnętrzny + zewnętrzny),
    - poduszka amortyzatora,
    - poduszka silnika.
    Jak widzisz to wróżenie z fusów.
    Najlepiej podjechać do Stacji Kontroli Pojazdów i sprawdzić na tzw szarpakach. Kumaty diagnosta z pewnością powie co puka, albo przynajmniej wykluczy to co jest w 100% sprawne.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    radek12345
    Gość

    Domyślnie objasnienie

    za pierwszym razem te stuki same zniknęły na około 2 m-ce.za drugim razem na około 3 m-ce.ostatnio żona szarpnęła silnikiem i zgasł jej na biegu,mogło się coś przestawić.na luzie nie stuka nic podczas jazdy,podniosłem go na lewarkach i włączałem bigi i nic nie było słychać pod spodem,opuściłem go z lewarka i cisza ale po 20 km znów to samo.Stuki są uzależnione od nierówności drogi i nie ma znaczenia czy jadę prosto czy skręcam,jak jadę nierówną drogą i bella się buja to stukot jest ciągły a jego hałas zależy od siły bujania się auta góra-dół
    Ostatnio edytowane przez radek12345 ; 14-10-2010 o 14:14

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Gdyby przeskoczył pasek rozrządu o jeden ząbek (rzadko spotykane) to stukanie bądź inne dźwięki byłyby słyszalne cały czas. Więc ta opcja odpada.
    Najlepiej jak wspomniałem podjechać do SKP i za 20zł będziesz miał diagnozę. Tutaj nikt na 100% nie odpowie Ci na pytanie co się stało, zawsze będą to przypuszczenia, które trzeba zweryfikować u mechanika, albo samemu, jeśli ma się pojęcie o mechanice pojazdów i jakie takie zaplecze narzędziowe.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał radek12345 Zobacz post

    PS na rownej drodze w samochodzie panuje cisza.
    może gumy stabilizatora ?

    właśnie na nierównościach drążek najwięcej pracuje
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  6. #6
    radek12345
    Gość

    Domyślnie odpowiedz

    no niedawno podniosłem bellę i zauważyłem że stabilizator przesuwa się na boki około 1,5 cm. a chyba nie powinien?Może to przyczyna tych stuków?Może znacie dobrego mechanika między rawiczem a wrocławiem?

    ---------- Post dodany o godzinie 18:39 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:30 ----------

    podniosłem alfę na lewarku i zauważyłem że stabilizator rusza się na boki około 1,5 cm. a chyba nie powinien?Czym te luzy są spowodowane?No i może to przez to tak stuka i co trzeba wymienić panowie?Szukam też mechanika który ma trochę pojęcia o naszych włoszkach na dolnym śląsku najlepiej niedaleko żmigrodu.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    nie ma prawa się przesuwać - do wymiany 2 gumy na drążku stabilizatora , koszt gum ok 40pln

    wymień gumy i ciesz się z błogiej ciszy , tylko przed zakupem gum sprawdź suwmiarką jaką masz średnicę drążka

    przykład:

    http://allegro.pl/poduszka-na-stabil...259633137.html

    przy okazji może się okazać że do wymiany będą także łączniki owego stabilizatora
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  8. #8
    Brodi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    nie ma prawa się przesuwać - do wymiany 2 gumy na drążku stabilizatora , koszt gum ok 40pln
    Z doświadczenia ze swoją alfą nie zgodzę się. U mnie na stabilizatorze (nie tykanym bo obejmy nie rozkute) były na stabilizatorze pierścienie z tworzywa, które zabezpieczały stabilizator przed suwaniem się na boki. Po wymianie gum (tulejki się rozsypały ze starości) stabilizator mogłem przesuwać w obie strony. Dopiero wytoczenie 2-ch tulei, rozcięcie ich i założenie na stabilizator wraz z opaskami zaciskowymi zabezpieczyło mi stabilizator przed "pływaniem" na boki.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brodi Zobacz post
    Z doświadczenia ze swoją alfą nie zgodzę się. U mnie na stabilizatorze (nie tykanym bo obejmy nie rozkute) były na stabilizatorze pierścienie z tworzywa, które zabezpieczały stabilizator przed suwaniem się na boki. Po wymianie gum (tulejki się rozsypały ze starości) stabilizator mogłem przesuwać w obie strony. Dopiero wytoczenie 2-ch tulei, rozcięcie ich i założenie na stabilizator wraz z opaskami zaciskowymi zabezpieczyło mi stabilizator przed "pływaniem" na boki.
    z mojego doświadczenia nie mogę się z Tobą zgodzić , gdyż sam wymieniałem w swojej padace gumy ( zresztą gumy kupione u gości z tego linku co podałem ) , stabilizator także był fabryczny \ nieruszany (mój ma średnicę fi22) , i po wymianie tychże gum już się nie ruszał na boki bez żadnych kombinacji ;

    moim zdaniem jeździłeś przez dłuższy czas z wywalonym stabem i się po prostu wytarł w miejscu gum i stąd problemy , albo po prostu zakupiłeś zły rozmiar gum i były za luźne już przy montażu , ja przy montażu już widziałem że gumy bardzo ciężko się zaciskają na drążku
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    A z mojego doświadczenia z moją kapryśnicą i po 7 godzinach spedzonych w kanale na wymianie stabilizatora,moge stwierdzic ze nowe gumy na stabilizatorze sa tak ciasne,ze stabilizator nie przesunie sie bez wzgledu na to czy ma pierscienie po bokach czy nie ma.Jeżeli sie przesuwa to ewidentnie źle,albo stabilizator wytarty albo stare wytłuczone gumy

Podobne wątki

  1. dzwonienie z prawej strony
    Utworzone przez misza w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-08-2017, 16:06
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 15:40
  3. Piszczenie z prawej strony
    Utworzone przez murek w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 12:29
  4. Silnik bardzo głośno chodzi coś stuka z prawej strony :(
    Utworzone przez grzesiekgrizzly w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 21:41
  5. Coś wali z prawej strony
    Utworzone przez MARIN w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 14:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory