Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Stuki podczas jazdy

  1. #1
    funix
    Gość

    Domyślnie Stuki podczas jazdy

    Witam klubowiczow. Mam klopot ostatnio z moja alfa. Otoz od paru dni dochodzi mnie dziwne regularne pukanie, narastajce wraz ze wzrostem predkosci. W momencie gdy wciskam sprzeglo lub jade na luzie to dzwiek zanika. Pytalem kilku znojomych ale ilu znajomkow tyle opcji. Dlatego zglaszam sie tu po porade. Co moze byc przyczyna usterki? Ktos powiedzial ze to moze byc poduszka pod skrzynia biegow, ktos inny ze moze hamulce, a ktos inny ze przegub sie konczy. moze ktos mial juz tu taki przypadek lub orientuje sie bardziej w tych sprawach niz ja?
    (przepraszam za pisownie ale nie mam polskiej trzcionki w komputerze)
    Pozdrawiam

  2. #2
    alanwroc
    Gość

    Domyślnie

    a zkąd to pukanie dobiega ? ja w swojej mialem tak to wymienilem hamulce ale to odpada bo jezeli jedziesz na luzie to dzwiek sie nei wydobywa... najlepiej pojedz sobie na jakis warsztat robiacy przeglady rejestracyjne niech sprawdzą zawieszenie kiedys mialem audi a4 i miałem podobne objawy ze mi walilo z przodu cos masakrycznie a na luzie przestawalo i okazalo sie za plastik sie obluzowal i napieprzal w kolo a czemu nie bylo slychac na luzie to do teraz nie wiem w kazdym badz razie popatrz czy nie masz jakiegos luznego elementu pozniej zdejmij kola i sprawdz klocki jak i to nic nie da pojedz na stacje kontroli pojazdow zaplacisz im 50zl a bedziesz mial test calego zawieszenia, gumy moze na stabilizatorach ?

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A czy te stuki występują też podczas pracy silnika na postoju, czy tylko podczas jazdy?

  4. #4
    funix
    Gość

    Domyślnie

    Stuki slychac tylko podczas jazdy, na postoju nic sie nie dzieje. Dodatkowo pojawiaja sie tylko czasem, tak ze nawet trudno mi okreslic w jakich warunkach wystepuja lub podczas jakiego stylu jazdy. Jedno jest pewne ze podczas przyspieszania slychac sa glosniejsze.
    Pozdrawiam
    Do mechanika podjade dopiero kiedy bede wiedzial cos na temat stukania, poniewaz jestem w anglii obecnie nie chce zeby angielski mechanik robil mnie w banie za kupe forsy.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Przyczyn może być wiele - tak na odległośc to trudno postawić jakąś diagnozę. Ale skoro stuki mają miejsce tylko podczas jazdy to silnik należy wykluczyć. Powodem może być natomiast jakaś awaria zespołu napędowego, tj. skrzynia biegów - półosie - przeguby - koła, albo zawieszenie, np. uszkodzone i stukające amortyzatory, wybite mocowania wahaczy itp. Sprawdź jeszcze, czy stuki są rytmiczne i ich częstotliwość rośnie wraz z prędkością jazdy - wtedy przypuszczalnie masz awarię napędu, jeżeliu natomiast stuki są nierównomierne i przypadkowe, np. na nierównościach drogi, to wtedy raczej chodzi o zawieszenie.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Sprawdz czy masz dokrecone wszystkie sruby na kołach!
    Kiedys probowali mi ukraść alufelgi z Corsy i tez mialem takie stukanie. Okazało sie ze odkrecili 3 sruby ale zatrzymali sie na zabezpieczeniu. Felga trzymala sie na jednej srubie i tzw" zębie czasu" (czyli byla zapieczona na piascie i tylko dzieki temu wsystko sie dobrze skonczylo).

    Najprostsza rada - ale dla wlasnego bezpieczenstwa warto sprawdzic w pierwszej kolejnosci.

  7. #7
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Może to w skrzyni biegów.Skoro jak wciśniedsz sprzęgło to przestaje, to wynika z tego że coś ze skrzynią. Jadąc na luzie lub gdy wciskniesz sprzęgło skrzynia jest rozłączana i nie przeniosi wtedy napędu to nie stuka.

  8. #8
    funix
    Gość

    Domyślnie

    Zawieszenie odpada, niedawno wymienilem pare czesci, mocowanie kol tez ok, hamulce git. Stuk jest rownomierny zawsze, wydobywa sie z lewej strony samochodu w okolicach kola, a jego czestotliwosc zmienia sie tylko pod wplywem predkosci, wiec w najprawdopodobniej wiaze sie z napedem tak jak piszecie. TYlko jak okreslic - przegub czy plosie?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    W tej sytuacji jest bardzo prawdopodobne, że chodzi o napęd przedniego lewego koła. Na półosi są dwa przeguby - najczęście pada przgub homokinetyczny, który znajduje się bliżej koła, ale niekoniecznie. Trzeba sprawdzić wszystko po kolei, tj. osłony przegubów, przegub znajdujący się bliżej skrzyni biegów, przgub przy kole i ułożyskowanie koła włącznie ze sprawdzeniem odpowiedniego dokręcenia nakrętki specjalnej z kołnierzem przy kole.

  10. #10
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    a może to krzyżak na półosi,moj znajomy mial takie objawy ze jak jechał to mu cos chrobotało na wcisnietym pedale gazu przy skreconych kołach w prawo na zakrecie,albo na dociazeniu lewego kola poprzez bujanie auta),a gdy tylko puscił gaz to terkotać przestawało.i był to krzyżak półosi.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 22:46
  2. Stuki podczas jazdy na biegu V6
    Utworzone przez grzesiek10 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2014, 11:27
  3. [159] Stuki podczas wolnej jazdy
    Utworzone przez xdj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 11:59
  4. Przemyślenia na temat bezpieczeństwa podczas gaśnięcia auta podczas jazdy
    Utworzone przez Czarna Żmijka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 10:43
  5. Stuki podczas jazdy
    Utworzone przez pawel25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 16:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory