Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83

Temat: [156] Uszczelka głowicy?

  1. #1
    Redian
    Gość

    Domyślnie Uszczelka głowicy?

    Witam ponownie,

    Po raz kolejny zwracam się z prośbą o pomoc bardziej doświadczonych Alfistów

    Zaobserwowałem znaczny wyciek oleju w miejscu w którym parkuje (jest to parking strzeżony, nikt inny tam nie staje). Dla pewności czy jest to wyciek z mojego autka w dniu wczorajszym rozsypałem cement na powierzchni pod silnikiem, a dziś poszedłem sprawdzić czy będzie jakaś świeża plama... Niestety jest i to dość spora.

    Podniosłem autko na lewarku, wskoczyłem pod spód i spróbowałem zlokalizować wyciek, znalazłem sporo zacieków ale z tej perspektywy nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić skąd cieknie. Niestety do kanału chwilowo nie mam dostępu.

    Zaciek oleju występuje po obu stronach silnika, miska sucha, łatany element łączenia bagnetu z blokiem silnika (?) również suchy, chociaż był już kiedyś łatany.

    Poniżej link do albumu na imageshack ze zrobionymi paroma zdjęciami. Niestety nie było jak zrobić dokładniej, jeśli ktoś ma jakieś sugestie lub pomysł skąd ten wyciek to byłbym wdzięczny za rady. Wydaje mi się, że cieknie z pod głowicy, ale nie jestem mechanikiem i powiem szczerze że moja wiedza w tej dziedzinie jest dość znikoma.

    http://img89.imageshack.us/g/dsc00021kr.jpg/
    Ostatnio edytowane przez Redian ; 28-10-2010 o 01:41

  2. #2
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    musiałbyś ściągnąć plastikową pokrywę silnika i zobaczyć czy to nie cieknie z pod pokrywy zaworów.

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    wlaśnie może byc to uszczelka pod klawiaturką jak kolega wyżej sugeruje,ktora też lubi sobie podciekac.

  4. #4
    Redian
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdzę jutro z samego rana.

    Ech, mam coś pecha do tej Alfinki Ledwie ją kupiłem - problem z elektryką, parę dni później - problem z czujnikami, kolejnych kilka dni później - problem z chłodnicą, teraz - cieknie olej

    Ciekawe czym mnie jeszcze zaskoczy

    Ale przynajmniej będzie większa satysfakcja jak już wszystko będzie zrobione i będzie można sobie dla przyjemności pojeździć

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    pewnie tanio kupiłeś - czytaj zaniedbaną
    Cytat Napisał Redian Zobacz post
    Ale przynajmniej będzie większa satysfakcja jak już wszystko będzie zrobione i będzie można sobie dla przyjemności pojeździć
    przynajmniej się nie poddajesz jak niektórzy...
    działaj i powodzenia

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaviaseq Zobacz post
    pewnie tanio kupiłeś - czytaj zaniedbaną

    przynajmniej się nie poddajesz jak niektórzy...
    działaj i powodzenia
    A powiadają,że zaniedbane Alfy sie nie sprzedają! W każdej kolego jest coś do zrobienia nie kupisz używanego auta żeby czegoś przy nim nie zrobic i nie tyczy sie to tylko Alf ale rownież innych marek.

  7. #7
    Redian
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaviaseq Zobacz post
    pewnie tanio kupiłeś - czytaj zaniedbaną
    No tu akurat masz racje Z góry wiedziałem, że włożę w samochód dodatkowo parę tyś. złotych, zważywszy na cenę. Ale przyznam szczerze, że sądziłem, że te wszystkie awarie będą łatwiejsze do "zdiagnozowania".

    Samochód przeszedł już przez 3 warsztaty (w tym ASO Fiat'a w Jeleniej Górze), gdzie przy ostatnim (ASO) twierdzili, że do robienia zostały tylko łączniki zawieszenia (stabilizatorów?), ale cytuje "to w najbliższym czasie, nie trzeba na już" (potrzebowałem auta na chodzie na już dlatego odłożyłem to do następnego miesiąca).

    Poza tym... nie mam żadnej pewności, że kupując autko za 4-5 tyś. więcej nie musiałbym w niego również władować pieniędzy (Jak już pisałem wcześniej, nie znam się na mechanice/elektryce samochodowej, dlatego "ładnie ukrytych" wad nie jestem w stanie zlokalizować)

  8. #8
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    obyś się tylko w g.wno nie wpierdzielił. kupił za 5 tys, a wsadzi 10 tys.

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  9. #9
    Redian
    Gość

    Domyślnie

    Na szczęście jak na razie jeśli chodzi o koszty to nie jest źle (przyznam szczerze że spodziewałem się większych kosztów). Od chwili zakupu Alficzki włożyłem w nią około 1600 zł, z czego ponad połowa (bo 860) to komplet nowych opon zimowych - z wymianą, wyważeniem itd

    Samochód został zaniedbany, może nie pod względem wizualnym, bo zarówno wnętrze jak i karoseria są w bardzo dobrym stanie, ale technicznie.

    Po malutku dopieszczę ją i nie powinna mi przez jakiś czas sprawiać kłopotów

    Poprzedni właściciel... no cóż dostał już odpowiednie podziękowanie za zatajenie szczegółów technicznych, a przy okazji na podstawie zapisów w umowie zamierzam go jeszcze dodatkowo pociągnąć do kosztów na podstawie klauzuli zawartej w umowie, mówiącej o tym, że wady ukryte, nie wymienione w umowie będą obciążać sprzedającego. A stan techniczny został przez niego dość "dokładnie" opisany w umowie i żadna z tych wad, która teraz wychodzi nie była w niej wymieniona (wyciek oleju, pęknięta chłodnica, uszkodzona prowadnica lewej przedniej szyby, uszkodzona elektryka).

    Na razie zbieram rachunki, opinie rzeczoznawców i czekam na dalszy rozwój wypadków

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Z opisu wynika, że z silnika od niedawna zaczęły wyciekać znaczne ilości oleju.
    Nie wolno tego lekceważyć. Jeź z tym koniecznie do warsztatu i ustal, skąd cieknie.
    Może być, że padł simering wału korbowego od strony rozrządu i masz zaolejony pasek, a wtedy już jeden krok do remontu silnika, jeśli pasek przeskoczy.

Podobne wątki

  1. Uszczelka głowicy do wymiany? 2.0 TS
    Utworzone przez EC30 w dziale 166
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 08:23
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 10:42
  3. Jaka uszczelka głowicy?
    Utworzone przez nelo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 00:43
  4. Potrzebna uszczelka głowicy do 1.8 ts na dziś!!!!!!
    Utworzone przez DRACUS666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 21:50
  5. Uszczelka głowicy, wymiana
    Utworzone przez richi102 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 21:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory