Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Serwo hamulcowe JTD 16V

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.9 JTD 16V M-Jet 2004r.
    Postów
    81

    Domyślnie Serwo hamulcowe JTD 16V

    Witam, mam pytanie czy do Alfy 156 1.9 JTD 16V podejdzie serwo hamulcowe z innej 156 JTD, ew. innego modelu ? Wg. Eper tylko ze 156 JTD 16V CF3 pasują. Numer katalogowy części to 9949654.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cyna1
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    rzeszów
    Auto
    alfa 156 jtd 1.9 140km 2003fl
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad86 Zobacz post
    Witam, mam pytanie czy do Alfy 156 1.9 JTD 16V podejdzie serwo hamulcowe z innej 156 JTD, ew. innego modelu ? Wg. Eper tylko ze 156 JTD 16V CF3 pasują. Numer katalogowy części to 9949654.
    witam
    czy znalazles serwo do tego modelu czy zalozyles inne? jakie miales obiawy zepsutego serwa? bo ja regenerowalem zaciski tylnie i odpowietrzalem. po tym wszystkim jak wcisne pedal hamulca to po sekundzie cisnienie wypycha ten pedal do gory i hamulce slabna. trzeba puscic znowu pedal hamulca na jakies 2 sekundy zeby zrobilo sie podcisnienie i znowu jak go wcisne to wypycha go do gory.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cyna1
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    rzeszów
    Auto
    alfa 156 jtd 1.9 140km 2003fl
    Postów
    88

    Domyślnie

    Aaaa

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Osek
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTD 16V 140KM
    Postów
    36

    Domyślnie


    powyżej serwo Bosch o numerach:
    z jednej naklejki: 204024671 oraz 46774973
    z drugiej naklejki: 0204021689
    Serwo o tych numerach jest odpowiednikiem serwa z EPER'a o numerze: 9949654, które pasuje, do Alfy 156 1.9 JTD 16V 140KM.
    Serwo o tych numerach łatwo poznać wizualnie po kształcie talerza, który jednak występuje także w serwach o innych numerach, ale jeśli znajdziecie ten kształt talerza i dodatkowo ten charakterystyczny tylko dla tego numeru kształt gumy, to praktycznie pewne, że numery będą identyczne.
    Z moich poszukiwań wynika, że to serwo występuje w 156 JTD 16V 140KM oraz 156 2.0 JTS
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	serwo jtd.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	113.6 KB
ID:	184056  

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Osek
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTD 16V 140KM
    Postów
    36

    Domyślnie

    w związku z przedłużającą się naprawą hamulców po niewinnej wymianie płynu hamulcowego mam kilka pytań, do bardziej zorientowanych forumowiczów.
    Ponieważ pierwsze serwo padło po wymianie płynu, drugie po założeniu też niby padnięte, a teraz czekam na trzecie i już się trzęsę na myśl o odpowietrzaniu, , to czy odpowietrzanie tradycyjne pedałem niesie ze sobą ryzyko wykończenia serwa i czy jakieś czynności mechanika mogą się do tego przyczynić, ponieważ jak widzę jest to problem częsty po odpowietrzaniu. Dla świętego spokoju zawiózłbym auto do speca, który ma maszynę do ciśnieniowego odpowietrzania, ale Alfa niezdatna do jazdy, a spec u którego stoi nie posiada takiego ustrojstwa.
    Czy jest opcja, że padnięte serwo nie odbija do końca powodując nie powracanie pedału hamulca do czujnika przy pedale(nawet siłą nie da się go cofnąć w kierunku czujnika, aby zwolnić hamulec), co powoduje też zblokowanie głównie kół przednich i świecenie świateł hamulca. Działo się tak po wymianie serwa i kilkukrotnym odpowietrzaniu, łącznie z przeglądem zacisków. Serwo było założone z pompą, a więc mechanik wyklucza regulacje trzpienia w serwie. Luz pedału do czujnika był spory chyba około 1,5cm. Teraz serwo zdemontowane, a ja nie pomyślałem wtedy o regulacji czujnika. Po wyjęciu tego serwa zmierzyłem na "sucho" odległość mocowania pedału hamulca do płaszczyzny przylegającej do grodzi i o dziwo wartość ta jest identyczna (wbrew temu co sugerował mechanik) do odległości w poprzednim serwie, gdzie problem zblokowanych kół nie występował, a zanikało jedynie wspomaganie hamulców. Poza tym przed wymianą ciśnienie z Vacum OK, samo hamowanie było OK, przy dłuższym działaniu hamulca wspomaganie zanikało, pedał twardniał (niezależnie od obrotów silnika). Po zapaleniu silnika pedał miękł powoli i było słychać syczenie z okolic pedału.
    Z góry dzięki za wskazówki, bo troszkę już nerwów tracę przy tej naprawie, a auto już trochę stoi, a ja czekam na kolejne serwo. Czasami chyba faktycznie lepiej nie tykać pewnych rzeczy jak działają dobrze. Tu zaczęło się od wymiany płynu hamulcowego, a zaraz okaże się, że wydam więcej niż na rozrząd przy okazji którego miało to być zrobione.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański / Gdańsk
    Auto
    Giulietta 2014 2,0 JTD
    Postów
    69

    Domyślnie

    Miałem dokładnie to samo po wymianie gumek w tylnych zaciskach.
    U mnie wymiana samego serwa pomogła. Wcześniej wymieniono mi pompę, ale to nie było to.
    Może serwo, które wstawiłeś jest również niesprawne?
    Do mojej pasowało tylko od Alfy 156 i Lancii Lybry z systemem ESP.
    Kupiłem od Lancii. Wg mnie sprawdź jeszcze raz numery serwa w eperze i szukaj właściwego.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 2,4 JTD 20V 2004
    Postów
    53

    Domyślnie

    Ja w tej chwili też z tym walczę. Tu jest opis co i jak. ,

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...e_hamulce.html

    Objawy mamy podobne. konrad86 ile dałeś za serwo?
    Dam znać jak sprawa się rozwinie...

Podobne wątki

  1. Jak wyciągnąć serwo hamulcowe?
    Utworzone przez dcfan w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2014, 11:53
  2. [156] Serwo
    Utworzone przez Bucz2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-05-2008, 11:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory