Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: AR156 1.9 jtd gaśnie zalana pompa paliwa po brzegi

  1. #1
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie AR156 1.9 jtd gaśnie zalana pompa paliwa po brzegi

    Witam szanownych forumowiczów,walczę dzielnie z moją Alfiną ale sił już mało mam stąd mój post.Auto notorycznie gaśnie tak jakby zostało odcinane paliwo - pompę rozebrałem i wymieniłem razem z obudową od drugiej działającej alfy no i zonk dalej to samo.po zgasnieciu wyciągam pompe a ona zalana po brzegi przeciez tam jest plus i minus dlatego pewnie zwarcie czy cos.Czasem po dłużej chwili odpali (pewnie jak paliwo zejdzie z pompki) no i oczywiscie problem ze wskaznikiem poziomu paliwa zalałem 30 litrów a on rezerwe pokazuje,hmmm czy ktos z szanownych kolegów ma jakieś pomysły , sugestie...będę bardzo wdzięczny a jak potrzeba dodatkowych informacji bardzo chętnie udziele (AR 156 1.9 jtd 1999 rok,105 KM),czy może jest jakiś sterownik tej pompki czy coś - nie mam pojęcia dlaczego zalewa mi pompę ON....pozdrawiam i oczekuję...

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Wygląda, że źle pompe wsadziłeś.. przerabiałem to w poprzednim samochodzie, w 156 JTD 105KM nie ma punktu odniesienia jak wsadzić pompe (przynajmniej u mnie nie było) i jak źle wsadzisz to wskaźnik pokazuje głupoty

  3. #3
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie

    hmmm zaznaczylem przy wyciąganiu więc pomyłki nie powinno być , no i sprawdziłem w drugiej którą mam połozenie ,może wskaźnik nie jest tak ważny jak sama przyczyna zalewania po brzegi pompy paliwa w zbiorniku co jak się domyślam jest przyczyną że samochód gaśnie.

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    156 1.9 JTD 115KM
    Postów
    182

    Domyślnie

    Pompa powinna być cała zalana bo od paliwa chłodzi się silnik pompy. To,że jest tam + i - to nic się nie stanie. Może masz problem z przekaźnikiem pompy paliwa? znajduje się on przy akumulatorze. Pozamieniaj z innym bo jest tan na pewno jeden taki sam. Jeśli to nie pomoże to podłącz pod kompa

    Pozdro

  5. #5
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie

    no sprawdzre sprawdze,rzeczywiście przekaźniki są podobne więc wymienię (czasem proste rozwązania są najtrafniejsze - jeśli nie będę szukać dalej...

  6. #6
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie

    no i po analizie doszedlem do wniosku ze to nie pompa a to dlatego ze wkaldam nowa i jest to samo.na kompie wyszlo mi wsrod usterek klopot synchronizacji czujnikow polozenia walu i walka rozrzadu wiec temat rozwojowy- dojscie do czujnika walu jest dosc trudne wiec zostawiam temat na cieplejsze dni a tymczasem zlozylem druga alfe do kupy (sprzeglo) no i powoli zaczynam smigac.pozdro

  7. #7
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie

    No i już po kłopocie - podpielem pod kompa - błąd czujnika połozenia wału.Więc autko na podnosnik 1 kluczyk wykręciłem dziada z silnika - kupiłem za 80 zł nowy Boscha no i 15 min roboty - usterka usunięta.Zamykam temat.

Podobne wątki

  1. [159] Pompa paliwa
    Utworzone przez Songoku w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2016, 08:54
  2. Pompa paliwa???
    Utworzone przez dzanas7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 18:49
  3. [145] Pompa paliwa
    Utworzone przez monter w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2008, 21:11
  4. Pompa paliwa ?
    Utworzone przez RAFAL26KRS w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-05-2007, 21:50
  5. [ar 33 1,4 ie ]-pompa paliwa
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-05-2007, 14:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory