Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Pomocy Alfa 156 jtd nie odpala mechanik rozkłada ręce

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar maxim
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2003r 1,9 jtd 115KM
    Postów
    38

    Domyślnie Pomocy Alfa 156 jtd nie odpala mechanik rozkłada ręce

    Mam spory problem ze swoją bellą. Jakieś półtora tygodnia temu wymieniłem czujnik położenia wału ponieważ auto nie zapalało w momencie kiedy po podróży postało ok. 20 minut, gdy samochód ostygł auto zapalało, po podłączeniu pod komputer bład położenia wału, więc wymianiłem na oryginał Boscha. Na początku ubiegłego tygodnia wybrałem sie w ok. 500km podróż w okolice Włodawy. Samóchód zapalał bez problemy w nawiększe mrozy za pierwszm razem. W piątek podczas krótkiej podrózy do sklepu ok. 3km zapaliła sie kontrolka silnika i komputer wyświetlił komunikat o uszkodzeniu silnika,ale silnik chodził normalnie. Po zgaszeniu auta pod sklepem już nie zapaliło. Auto zostało sholowane do miejsca pobytu, tam sprawdziliśmy filtr paliwa czy sie nie ztakał parafiną był ok, pompka podaje paliwo. Auto nie zapala. W sobote zdzwoniłem po assistance zabrali auto do odalonego o 30km Chełma, po podłączeniu pod komputer Błąd czujnika położeniu wału, mechanik zamówił nowy, założył nowy czujnik samochód zapalił na chwilę i zgasł, i juz nie chce zapalić, a komputer nie wykazuje żadnych błędów. Mechanik rozkłada ręce. Jeśli ktoś miał podobny przypadek proszę o pomoc, bo nie mam czym do domu wrócić.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    a sprawdzał ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar maxim
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2003r 1,9 jtd 115KM
    Postów
    38

    Domyślnie

    W sumie to nie wiem, bo nie mam z nim bezposredniego kontaktu, a tylko telefoniczny. Ale czy jeśli nie byłoby by cisnienia na listwie wtryskowej to komp nie powinien wywalać błędu??

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar maxim
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2003r 1,9 jtd 115KM
    Postów
    38

    Domyślnie

    Dzisiaj po kolejnych próbach odpalenia, i podłączeniu auta pod komputer wyświetlił sie bład czujnika wałka rozrządu.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Tekken666
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    156 1,9 JTD 2000r 77kW
    Postów
    379

    Domyślnie

    Ewidentnie tam trzeba szukać. Skoro czujnik wymieniałeś już 2 razy to ja bym się zainteresował przewodem do którego jest on podłączony. Może coś nie łapie, zaśniedział, jest przetarty itp.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    z uszkodzonym czujnikiem wałka rozrządu da się uruchomić silnik,ale ten błąd może wskazywać że rozrząd jest przestawiony,trzeba by również sprawdzić przy pinach na ecu czy dochodzi sygnał z czujnika obrotów wału,oraz wyżej wspomniane ciśnienie paliwa

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Czujnik wałka rozrządu to co innego niż położenia wału. Jest przy kole wałka rozrządu. Sprawdź poprawność ustawienia rozrządu wstępnie.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar maxim
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2003r 1,9 jtd 115KM
    Postów
    38

    Domyślnie

    mechanik założył czujnik wałka rozrządu z lanci z tym samych silnikiem, którą akurat miał na warsztacie, auto odpala i gaśnie, twierdzi, że sterownik odcina paliwo od wtryskiwaczy, mówi, że on go nie da naprawić , co do czujnika połozenia wału sprawdzał piny i mówi, zes wszystko ok, mam czujnik z kablem więc przynajmniej do wtyczki kabel jest nowy, nie pozsotaje mi nic innego jak odebrać unieruchomione auto i szukać innego warsztatu, może zna ktoś dobry w okolicach Chełma/ Lublina
    P.S. A co do ustawienia rorządu to raczej mało prawdopodobne ponieważ auto chodziło dobrze, nie było prób odpalania na pych, błąd wyskoczył podczas wolnej jazdy na małych obrotach gdyż było ślisko, mimo pojawienia sie błędu silnik chodził normalnie, po zgaszeniu auta nie dało sie juz zapalić
    Ostatnio edytowane przez maxim ; 08-12-2010 o 13:28

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Jak podmieniał czujnik poł. wałka rozrządu to pewno by zauważył, że coś jest nie tak, bo bez rozpięcia rozrządu i demontażu koła wałka rozrządu nie da się go wymienić.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar maxim
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2003r 1,9 jtd 115KM
    Postów
    38

    Domyślnie

    Zabrałem bellę, do Lublina do serwisu fiata, ale czy oni mi pomogą to pewien nie jestm gdyż, niechetnie przyjeli to auto, bo jak twierdzą nie mają elektronika, zresztą w innym serwisie mnie odesłali ponieważ nie mają kompa, jeśli tam nie znajdą przyczyny to będe musiał zawozić auto do Warszawy. Tak się zastanawiam, czy to moze być winny filtr paliwa??

Podobne wątki

  1. Problem z klimą - mechanik rozkłada ręce..
    Utworzone przez aquarius6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-07-2014, 08:45
  2. Alfa 156 Nie odpala Pomocy
    Utworzone przez Zielonkawy w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 12:12
  3. pomocy. mechanik kolobrzeg. jestem na wczasach. alfa padla.
    Utworzone przez soto w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 20:22
  4. Metaliczny dzwięk - mechanik rozłożyl ręce
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 25-04-2011, 16:28
  5. [145] Pomocy Mój mechanik rozkłada ręce:(
    Utworzone przez crazyqs w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-04-2008, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory