Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Ledy w klamkach???

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Wink Ledy w klamkach???

    Koledzy, wiem że montujecie ledy w postojówkach i we wnętrzu do oświetlenia kabiny, w bagażniku, ale chciał bym wiedzieć czy ktoś z was montował takie listwy ledowe elastyczne na taśmy samoprzylepne 3M pod drzwiami aby podświetlić podłoże po otwarciu drzwi, albo podświetlić klamki wewnątrz( + czujnik ruchu chyba by się przydał) wiem że są na 24V, tyle że nie wiem czy da się je jakoś przerobić na 12V?. < Może ktoś z was już montował takie bajerki u siebie i ma doświadczenie , jeśli tak to proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam forumowiczów!!!

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kowall85
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    AR 156 1.8 ts 2000r
    Postów
    288

    Domyślnie

    o tym podświetleniu pod nogi też myślałem, ale nie w progu tylko pod drzwiami rzecz jasna, u mnie w centrum elektroniki są białe taśmy na 12v 24 zł za 0,5 metra, tylko trzeba by to było podłącztć do oświetlenia w kabinie, efekt na pewno byłby fajny

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Post

    Właśnie chodzi mi o to samo, czyli o podświetlenie dolnej części otwieranych drzwi, nie progi. Nad podświetleniem pod nogami też się zastanawiam, tyle że nie wiem pod co to podpiąć>?

    Bardzo mi zależy na zielonym podświetleniu tyle że takie ledy mają 24V te mniejsze 12V są zazwyczaj BRIGHT WHITE
    Ostatnio edytowane przez Woland83 ; 11-12-2010 o 14:05

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar czisi
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    Alfa Romeo 156sw
    Postów
    185

    Domyślnie

    Ja mam dokłądnie coś takiego pasek led 60 cm pod przednimi drzwiami podłączony do oświetlenia kabiny zapala się i gasi powoli . Efekt jest świetny i fajnie widzieć minę ludzi jak się otwiera drzwi a tam powoli podświetla się chodnik . Jedno zdjęcie jest na stronie o moim aucie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...nia_czisi.html a tu masz drugie trochę niewyraźne


  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Talking

    ŁOOOŁ ALE WYPAS!!! Własnie o taki efekt mi chodzi, widzę że kolega zamontował w uszczelce dolnej, ale to są ledy w tzw. tubie? świetny dają efekt wizualny w twojej niuni. Mam nadzieję że uda mi się zrobić to samo tyle że marzy mi się zielony, pod kolor zegarów. Powiesz mi jak to zamontowałeś i czego użyłeś do montażu? Tak sobie myślę że można by pójść za ciosem i podświetlić także klapę bagażnika i pod maską, nie chce robić z auta choinki na święta ale czy takie coś by przeszło? Pod machą by się przydały białe ledy do podświetlania jak się podnosi. Uda mi się to jakoś ogarnąć samemu czy potrzebuje jakiegoś spec elektryka>?

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar czisi
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    Alfa Romeo 156sw
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cieszę się że Ci się podoba , ja użyłem pask&#243;w led właśnie na takiej taśmie żelowej grubość mają nie większą niż 3 mm zasilanie brałem z lampki wnętrza i puszczałem dodatkowe przewody z lampki . Sam pasek przykleiłem na taśmę dwustronną w nocy taka listwa oświetla ok 1.5metra na metr przestrzeni pod drzwiami

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Wink

    O właśnie o takiej żelowej tasmie m&#243;wiłem zdjęcie trochę nie wyraźne dlatego myślałem że to w jakiejś tubie zamknięte ledy. Efekt fantastyczny, w dużej gamie kolorystycznej miałeś dostępne te ledy?

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar czisi
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    Alfa Romeo 156sw
    Postów
    185

    Domyślnie

    No z tymi ledami to był problem taki ze ja chciałem mieć kolor ciepły , niestety okazało sie ze jest super zimna barwa prawie fiolet widać . Nie chciałem żeby wyglądało to jak element tuningowy raczej jak seryjny element .Zostały do zrobienia jeszcze tylne drzwi kt&#243;re miałem robić na drugi dzień ale dostałem takiego lenia ze już p&#243;ł roku mnie trzyma :] ja jeszcze dodatkowo podświetliłem wnękę w tylnej klapie w sportwagonie tą do zamykania

  9. #9
    Darell
    Gość

    Domyślnie

    czekam na coś takiego http://allegro.pl/tasma-led-listwa-d...323870460.html i bede eksperymetował. Z tym, że ja chcę, żeby po otwarciu drzwi podswietlała się podłoga pod kierownicą i schowkiem.

  10. #10
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    podswietlane klamki z zewnatrz i w wewnatrz, podswietlane od spodu lusterka zew kt&#243;re swieciły także na ziemie i takie tam inne miałem w Skodzie SuperB, w nocy na parkingu wygladała jak choinka, na jednych robila wrazenie na innych nie, ale ogulnie dla mnie to wiocha,

    bez urazy
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez george11 ; 11-12-2010 o 18:32

Podobne wątki

  1. [159] Zaślepki śrub przy klamkach/przełącznikach szyb. Gdzie kupić?! AR 159
    Utworzone przez kochan159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-05-2020, 13:34
  2. Ledy h6w
    Utworzone przez olaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 21:11
  3. Ledy zamiast R5W
    Utworzone przez danus77 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-06-2013, 20:54
  4. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 19:27
  5. ledy w podsufitce w 156
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-10-2007, 06:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory