Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: problem z chlodnica

  1. #1
    mag1987-22
    Gość

    Domyślnie problem z chlodnica

    wolam pomocy. witam wszystkich. panowie mam problem. mianowicie zdarzyla mi sie dziwna awaria momentalnie skoczyla mi temperatura wody, silnik sie wylanczyl i klapa. zdarzylem zjechac na pobocze i zaczelo mi sie dymic spod maski - pierwsze wrazenie ze za bardzo go cisnelem na niskich biegach ( chodz raz tylko przy wyprzedzaniu mialem obroty kolo 5 tys.na 3 biegu)i olej sie zagotowal. podnioslem maske podymilo troszke z silnika - wiec dolalem mu oleju kolo pol litra bo wczesniej byl sprawdzany i byl. nastepnie odpalilem auto przejechalem jakies dwa kilometry temperatura lekko spadla, po czym gwaltownie pockoczyka i dalej silnik zgasl. sprawdzilem stan plynu do chlodnicy okazalo sie ze go wogole nie ma. wlalem dwa litry i okazalo sie ze gdzies wycieka - prawdopodobnie musial gdzies szczelic wezyc prawdopodobnie przy wejsciu do chlodnicy bo zauwazylem ze jest tam mokro. Jak moglo do tego dojsc ? czy to bedzie przyczyna takiego zachowania auta i wylanczania sie silnika? czy mozliwe zeby cos w chlodnicy szczelilo ? tak nagle gdzie wczesniej nawet sie nie przegrzewal? w razie czego jaka chlodnica podchodzi do mojej alfy ?( z innego auta moze cos z fiata? bo nie wiem czy dostane oryginalna.a swieta za pasem. zycze wesolych i bez takich awarii. ;] ( 156 16v 1.6 )

  2. #2
    kaczi156
    Gość

    Domyślnie

    witaj, przyczyn moze byc kilka, moze któras z lamelek poprzecznych skonczyla swoj zywot, jesli jestes pewny ze leci z chlodnicy musisz ja wymontowac i zatkac jeden z kruccow a w drugi nadmuchac - jesli to chlodnia bedziesz slyszal ze leci, najlepiej to robic w 2 osoby. Chłodnice mozna lutowac jesli to lamelka - koszt okolo 40zł za lamelke, lub kleis specjalnym klejem w z wygladu przypominajacym poxipol - mi kiedys urwal sie aiatrak w audi i za klejenie w 3 miejscach zaplacilem 70zł, Naprawa chłodnicy jest znacznie tansza od nowej i kazdy kto sie podejmie poda przyblizony koszt. Mozliwe, ze ktorys waz poszedl - włacz silnik i obserwuj. Natomiast mogla sie skonczyc pompa wody - wtedy tylko wymiaana pompy, ja kiedys naprawiałem sobie pome przy polonezie wymieniłem uszczelnienie bo leciała na wałku, nie wiem jak w alfie jest, ale lepiej wy,mienic, pozdrawiam i zycze udanej diagnozy

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    No stary, życzę Ci bardzo dużo szczęścia z okazji świąt, bo przegrzanie silnika tak, że aż się wyłącza, i to aż dwa razy nie wróży niczego dobrego, a do zatarcia silnika już tylko krok... Dużo szczęścia kolego
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Moim zdaniem klejenie 11 letniej chłodnicy nie ma sensu bo zaraz pocieknie w innym miejscu.
    I lepiej, żeby to była chłodnica niż pompa, bo w TS wymiana pompy wiąże się z demolką rozrządu.
    Niestety, kolego kaczi156, TS to nie polonez, w którym pompa płynu była na zewnątrz.
    No i oczywiście trzymam kciuki za ten podgrzany silnik, bo one bardzo tego nie lubią.
    Oby nie było z tego powodu jakichś sensacji, bo wymiana uszczelnień to dość kosztowna sprawa.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 22-12-2010 o 21:29

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    nie martw się moja alfa tyle że 1.4 TS przeżyła zatrzymanie z przegrzania bez żadnych konsekwencji. Jak się okazało powodem awarii był zając w chłodnicy więc radzę się przyjrzeć :-)

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    WPI / GDA
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    61

    Domyślnie

    Jesli padła chłodnica to nie baw się w jakieś lutowanie, za 200zł kupisz na allegro nową. Wymiana chłodnicy nie jest jakimś wielkim klopotem skoro taki laik jak ja sobie z tym poradzil.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar borsukmax
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    piotrków trybunalski
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.8 106KW TS
    Postów
    531

    Domyślnie

    Nowa chłodnica to koszt 280zł,plus płyn chłodniczy,wymienisz sam bez zbędnych fachowców którzy policzą ci odpowiednio.Nic nie lutuj nie kupuj używanej ,nie ma sensu.

Podobne wątki

  1. Chlodnica AR 156 2.0 Ts
    Utworzone przez siwulec82 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 17:10
  2. problem chlodnica
    Utworzone przez kurrak w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 23:10
  3. [146] chlodnica problem
    Utworzone przez maniutek1976 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 19:17
  4. chlodnica
    Utworzone przez jarek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 13:01
  5. [146] Czy chlodnica do 156 pasuje do 146?
    Utworzone przez VIECIO w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 19:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory