Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: centralny zamek nie działa

  1. #1
    tomasz777
    Gość

    Domyślnie centralny zamek nie działa

    witam mam problem z centralnym zamkiem,nie zamyka,odbija rygle z powrotem.Oprocz tego pali mi sie kontrolka otwartego bagaznika,prysnałem wd40 i przez moment zgasła ale znowu sie pali i samochod stoi otwarty.

  2. #2
    ervin
    Gość

    Domyślnie

    ja sądze że padła krańcówka w tylnej klapie... która jest schowana w mechaniźmie zamka.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał ervin Zobacz post
    ja sądze że padła krańcówka w tylnej klapie... która jest schowana w mechaniźmie zamka.
    zgadza się w zamku jest taki przełącznik, który można kupić w każdym sklepie z elektroniką za ok. 5 zł.

  4. #4
    ViP Alfa i Omega Avatar Lopezius
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 SW 1,9 JTD
    Postów
    387

    Domyślnie

    Witam.

    Mam ten sam problem, w czasie jazdy najpierw zaczęła mrugać a potem włączyła się na stałe kontrolka otwartego bagażnika. Na szczęście po trzech próbach zamknięcia z pilota, centralny się wyłączył i zamknąłem auto kluczem, już się bałem że będę w nim spał


    EDIT

    Dziś rozkręciłem zamek i posprawdzałem tą krańcówkę, wszystko działało jak należy.

    Przed chwilą w czasie jazdy problem powrócił. Dzieje się tak że po przejechaniu pewnego dystansu, w aucie już jest ciepło, kontrolka bagażnika zaczyna się nagle żarzyć a po pewnym czasie zapala się na stałe. Wtedy nie można już zamknąć auta centralnym bo odbija. Patrzyłem jeszcze na parkingu jak z oświetleniem bagażnika, trzasnąłem klapą i zgasło a za moment zaczęło pomrugiwać potem kolejnych kilka prób aż w końcu awaria znów się gdzieś ukryła.
    Nie mam pomysłu co to może być ale wygląda mi to na kolejny problem z elektroniką
    Ostatnio edytowane przez Lopezius ; 24-12-2010 o 20:50
    Była: 145 - 1,3 Boxer
    Jest: 156 - 1,9 JTD SW

  5. #5
    ViP Alfa i Omega Avatar Lopezius
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 SW 1,9 JTD
    Postów
    387

    Domyślnie

    Macie jeszcze jakieś pomysły próćz krańcówki ?
    Była: 145 - 1,3 Boxer
    Jest: 156 - 1,9 JTD SW

  6. #6
    ervin
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopezius Zobacz post
    Macie jeszcze jakieś pomysły próćz krańcówki ?
    ale to jest ewidentna wina krańcówki... przez padniętą krańcówkę, centralny zamek nie jest w stanie zamknąć auta ponieważ "wydaje mu się" że klapa jest otwarta ta sama kwestia dotyczy oświetlenia w bagażniku ponieważ oswietlenie również jest wyzwalane krańcówą więc jak dla mnie to jest przyczyna problemu

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał ervin Zobacz post
    ale to jest ewidentna wina krańcówki... przez padniętą krańcówkę, centralny zamek nie jest w stanie zamknąć auta ponieważ "wydaje mu się" że klapa jest otwarta ta sama kwestia dotyczy oświetlenia w bagażniku ponieważ oswietlenie również jest wyzwalane krańcówą więc jak dla mnie to jest przyczyna problemu
    Ja też obstawiam tą końcóweczke to jest tak jak miałbyś drzwi niedomknięte i tez nie zamkniesz bo nie masz domykania i rygle odbijają do góry.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze kable, u mnie się załamały i też był problem z centralnym. Raz działał raz nie.

  9. #9
    ViP Alfa i Omega Avatar Lopezius
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 SW 1,9 JTD
    Postów
    387

    Domyślnie

    Panowie, centralny działa mi jak należy. Najbardziej interesuje mnie gdzie może robić się zwarcie (bo to ewidentnie to).
    Wczoraj rozebrałem całą klapę, sprawdzałem kable i tą krańcówkę, wszystko działało jak powinno.

    Krańcówka po otwarciu bagażnika zamyka obieg i włącza się światło w bagażniku oraz kontrolka, przy zamkniętej klapie obieg jest otwarty - sprawdzone - po odłączeniu krańcówki kontrolka i światło gaśnie.
    A w związku z tym że podczas jazdy zaczyna żarzyć a potem zapala się kontrolka bagażnika wnioskuję że ewidentnie gdzieś robi się zwarcie. Tylko gdzie ?
    Była: 145 - 1,3 Boxer
    Jest: 156 - 1,9 JTD SW

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Jak to mówią, po nitce do kłębka, miernik w rękę i się doszukasz. Może podłącz zastępczą instalację pod zamek, tak dla sprawdzenia, tak sprawdzisz kable.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Nie działa centralny zamek z kluczyka
    Utworzone przez gozer w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 18:15
  2. Centralny zamek nie działa
    Utworzone przez piotralfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 21:17
  3. Centralny zamek nie działa !
    Utworzone przez michualex w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 15:31
  4. Centralny zamek nie działa z pilota
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 09:10
  5. nie działa centralny zamek
    Utworzone przez nerlo1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2009, 11:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory