Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [156] Wyjąca pompa wspomagania

  1. #1
    tomkap
    Gość

    Domyślnie [156] Wyjąca pompa wspomagania

    Wymieniłem pomyłkowo pompę ale okazało sięże przy skręcoie do oporu kierownicy słychać buczenie. Założyłem więc dzisiaj ponownie pompę starą i ta jest cicha. Mam jednak problem tego typu: Dowiedziałem sie właśnie że pompa ma buczeć w takich okolicznościach bo jest obciążona i jest to normalne zjawisko świdczące że jest sprawna i pracuje.Teraz już nie wiem czy dobra jest ta, której nie słychać czy ta co wyje.Chcę wyjącą sprzedać i nie wiem czy pisać na temat wycia czy też tak mam być.

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    jarosław
    Postów
    3

    Domyślnie

    przyczyna wyjacej pompy moze byc zapowietrzenie układu, nalezy sprawdzic, czy przy max skrecie podnosi sie odpowietrznik na korku zbiorniczka. ja przerabiałem to kilka razy po wymianie płynu układ potrzebował troche czasu zeby powietrze całkiem wyszło.

  3. #3
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    u mnie też wyje to normalny objaw bo działa wtedy pod największym obciążeniem nawet na wózku widłowym którym miałem ostatnio okazje jeździć też buczało wspomaganie na maxa sprawdzałem też w skodzie octavi I i tez buczy co prawda ciszej niż w alfie ale buczy więc jak dla mnie norma i nie ma się czym przejmować

  4. #4
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kosiar
    u mnie też wyje to normalny objaw bo działa wtedy pod największym obciążeniem nawet na wózku widłowym którym miałem ostatnio okazje jeździć też buczało wspomaganie na maxa sprawdzałem też w skodzie octavi I i tez buczy co prawda ciszej niż w alfie ale buczy więc jak dla mnie norma i nie ma się czym przejmować
    Czyli jak buczy- to dobra, a jak nie buczy to też dobra.Grunt że wspomaganie działa.Może to zależy od samej pompy bo ta którą mam teraz jest trochę inna od oryginalnej.Jest pomalowana na czarno i ma trochę inny odlew obudowy.

  5. #5
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkap
    Czyli jak buczy- to dobra, a jak nie buczy to też dobra
    można tak powiedzieć :mrgreen:

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Buczy i minimalnie wzrastaja obroty silnika

  7. #7
    Raulcarlos
    Gość

    Domyślnie

    a ja mam pytanie: po co wymieniałeś dobrą pompę niebuczącą na dobrą pompę bucząca? :wink:

  8. #8
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raulcarlos
    a ja mam pytanie: po co wymieniałeś dobrą pompę niebuczącą na dobrą pompę bucząca?
    Coś klekotało i myślałem że to pompa, więc wymieniłem. Okazało się to jednak pomyłką, bo to klekotało łożysko w alternatorze.Pompa i alternator są blisko siebie więc trudno było zlokalizować dzwięk.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    Przy maksymalnym skręcie kół pompa podająca ciśnienie około 100 Atm napotyka opór i płyn zaczyna przechodzić zaworem nadcisnieniowym pulsacyjnie.
    Stąd takie dziwne odgłosy przelewania sie płynu.
    Przy jezdzie na wprost przy podawanym cisnieniu 150 Atm działa zaworek nadciśnieniowy.

    Przy ciśnieniu podawanym przez pompę ponizej 70 Atm wspomaganie się wyłącza.
    Pompa która nie ma tego efektu przy maksymalnym skręcie kół to bym powiedział że jest "podejrzana".
    Przerabiałem ten problem przy okazji wymiany układu kierowniczego.

    :wink:

Podobne wątki

  1. [146] Pompa Oleju i Pompa Wspomagania
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 15:49
  2. [156] 2.0TS-Wyjąca pompa(wspomagania?) + szalejące obroty
    Utworzone przez Alfamaniak156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 21:38
  3. [146] Wyjąca pompa wspomagania ?
    Utworzone przez Szymonik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-07-2008, 14:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory