Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Urwana linka od mechanizmu opuszczania szyby

  1. #1
    siweczek25
    Gość

    Unhappy Urwana linka od mechanizmu opuszczania szyby

    Ostatnio zobaczyłem ze w mojej Belli od strony pasażera(z tyłu) mam lekko uchyloną szybe-kręce korbką i nic(korbka praktycznie sie nie kręci) szyba w miejscu.Dzisiaj rozebrałem tapicerke i .........zonk. Linka jest urwana( od spodu mechanizmu który ją nawija,od góry jest cała. Czy wystarczy zmienić linkę,czy trzeba cały mechanizm wraz z linką? I gdzie to mogę dostać?

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Linka wystarczy.
    Dobrać lub dorobić musisz sam.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    siweczek25
    Gość

    Domyślnie

    A kolega jest pewny co do dorobienie? Bo mi się wydaje że ten mechanizm jest nierozbieralny(metal jest zaciśnięty na plastyku i chyba nie da rady tego odgiąć żeby nic nie pękło). Czy ktoś już miał z tym problem? Jak sobie poradził? Na allegro znalazłem ten mechanizm ale z siłownikiem a taki mnie chyba nie ratuje? POmocy panowie !

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    Linka wystarczy.
    Dobrać lub dorobić musisz sam.
    Żadna linka nie wystarczy. Nic tam się nie da dopasować. Przerabiałem to w tamtym roku. Mechanizm jest nie rozbieralny a nawet jak na siłe go rozwalisz i jakoś złożysz to nie spasujesz idealnie i o kant d...y taka robota bo nie będzie dokładnie zwijać. Zresztą to gra nie warta świeczki. Pytałem w ASO nie mieli na stanie mogli sprowadzic - nawet nie było kolosalnie drogo ale znalazłem gościa na forum czy na allegro - który sprzedawał 156 na części i mi to wymontował za śmieszne pieniądze. Także szukaj pytaj. Ja przez pare dni jeździłem z podpartą szybą na kołku i szmacie, zanim wymieniłem.
    P.S. Czy linka była ruda od rdzy?
    Ostatnio edytowane przez SEBEK ; 13-01-2011 o 19:23

  5. #5
    smooder
    Gość

    Domyślnie

    Witam

    ja to przerabiałem jak mi wybili szybę i ukradli ze schowka okulary przeciwsłoneczne Z własnego doświadczenia wiem, że jak się raz rozbierze ten mechanizm to nie sposób go później złożyć. Ja próbowałem, ale bez skutku. Najlepiej kupić cały mechanizm, na który jest nawinięta linka i po problemie. Kupiłem na allegro używany za nieduże pieniądze. Wstawiłem, przykręciłem, wszystko było elegancko dopasowane i po problemie.

    Polecam zakupić używany mechanizm i nie tracić niepotrzebnie nerwów.

    pzdr

  6. #6
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Heh, albo jest też inna metoda... Zdejmujemy boczek i wsadzamy kołeczek rozporowy w dziurę w karoserii drzwi, dokładnie pod szybą gdzieś powinna być, no i jest jeszcze bardziej ekstremalna jazda, ale to dla wytrawnych koneserów:można użyć drewnianej deseczki, którą ustawiamy bezpośrednio pod szybą i skalujemy wysokość tak, aby szyba się nie opuszczałą. A w lato w razie, jak ktoś będzie chciał otworzć, to usilnie przekonujemy o słuszności używaia climatronica ;-)

  7. #7
    siweczek25
    Gość

    Domyślnie

    Co do koloru linki-tak była zardzewiała. Dzieki za pomoc-będe szukał używki. A jak to wymienić-trzeba całe drzwi rozbierać , czy wystarczy tapierka? ( ale z tego co widziałem to chyba całe drzwi)???

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał siweczek25 Zobacz post
    Co do koloru linki-tak była zardzewiała. Dzieki za pomoc-będe szukał używki. A jak to wymienić-trzeba całe drzwi rozbierać , czy wystarczy tapierka? ( ale z tego co widziałem to chyba całe drzwi)???
    To znaczy jak całe drzwi? Jak zdejmiesz całą tapicerke - cały boczek będziesz miał dostęp do tego mechanizm co prawda z tego co pamiętam nie będzie on idealny. Trzeba będzie lawirować pomiędzy blachami. cały czas trzeba uważać na szybę, żeby nie spadła i się nie potłukła.

  9. #9
    destikero
    Gość

    Domyślnie

    Nie rozumiem kolegów. Jak to nie da się dopasować linki???
    W swojej belli mam elektryczne szyby i miałem problem taki, że jedna z linek mi po prostu zardzewiała i się rozwarstwiła. Efekt - szyba się opuszczała z oporami, ale niezbyt ochoczo chciała się podnosić.
    Rozwiązanie: wizyta w sklepie rowerowym i zakup linki (chyba od hamulca ręcznego w rowerze) + 2 końcówki od szprych. Koszt całości: 2,50 zł. Koszt wymiany: 3,00 zł (browar marki Żywiec). Efekt: doskonały

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest przy elektryce ale przy ręcznym - na 100% nie da się wymienić linki bo mechanizm który tam jest jest poprostu nie rozbieralny. Linke dopasować to nie problem ale wymienic ją w mechanizmie już tak!

Podobne wątki

  1. Tylne drzwi-wymiana linki mechanizmu opuszczania szyby
    Utworzone przez rafald23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-12-2023, 05:47
  2. [159] Walnięta linka mechanizmu szyby
    Utworzone przez gavu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 15:41
  3. [159] Pytanie odnośnie wymiany mechanizmu opuszczania szyb.
    Utworzone przez siwus71 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-08-2013, 06:39
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 07:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory