Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alfa Romeo 156 1.8TS

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kalisz, WLKP
    Auto
    Ford Focus Mk1 1.4 98r
    Postów
    3

    Domyślnie Alfa Romeo 156 1.8TS

    Witam, jestem tutaj nowym użytkownikiem.
    Niedługo kopnie mnie zaszczyt zakupu swojego pierwszego samochodu i mój wybór padł na Alfe romeo 156 z silnikiem 1.8 TS przed liftingiem.
    W związku z tym mam pare pytań odnośnie tego modelu i silnika.

    1. Jak wygląda spalanie tego silnika?
    2. Ceny części zamiennych?
    3. Czy często zdarzają się kosztowne awarie?
    4. Żywotność silnika (do jakich przebiegów są dobre)

    Jestem z Kalisza i szukałem auta w jego okolicach. Znalazłem jeden interesujący mnie model

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-bar...C15821031.html

    prosze o opinie na jego temat odnośnie ceny, jego wypadkowej (bądź bezwypadkowej) przeszłości jeśli można ocenić to po zdjęciach.

    Bardzo prosze o pomoc i poprawienie mojego postu jeśli coś jest źle.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Musisz poszperać po forum, bo takich tematów już kilka było.
    Spalanie - w zależności od stylu jazdy i warunków, ale średnio 7,5 - 8,0 (to spalanie z mojego komputera i niewiele różni się od rzeczywistego).
    Ceny części zamiennych - oryginalne, jaki serwis w ASO są bardzo drogie. Na szczęście jest wiele zamienników, które można kupić chociażby w internecie.
    Awarie? Zdarzają się jak w każdym samochodzie. W Twoim przypadku najważniejsze by kupić zadbany samochód, serwisowany, któremu nigdy nie zabrakło oleju i który był regularnie wymieniany. Niestety zakup 13 już letniej Alfy 156 to loteria. Szczerze mówiąc nie spodziewaj się, za cenę 5.000zł szału, ja raczej nie kupiłbym Alfy za którą ktoś oczekuje tylko 5.000zł przy czym przebieg wynosi 105.000km, to jest mniej niż 9.000km rocznie - ja w to nie uwierzę, tym bardziej, że auto sprowadzone.
    Ponadto zakup to dopiero początek kosztów, bo po zakupie dla pewności i spokoju należy wymienić rozrząd + wariator + płyny a to już koszt około 1.500zł + niespodzianki jakie pozostawił po sobie poprzedni właściciel, a w samochodzie który wyjeżdżając z salonu kosztował 60.000zł a teraz kosztuje 5.000zł z pewnością niespodzianki będą.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    powiem ci tak mity o alfach romeo powstaja własnie w sposób taki gdy napaleniec kupi alfe na allegro za 4-5 tys. i to jeszcze niewiadomego poochodzenia tzn sprowadzona wsiadzie pojezdzi miesiac czy krócej i wszystko zaczyna powoli sie je..ć!!!! zawias silnik nie mowiac juz o sprzegle i reszcie moim zdaniem "ale tylko moim" poszulałbym u alfaholika jakiegos pewnego egzemplarzu.

    mogłbym CI zaoferowac moja ale po pierwsze mieszkasz za daleko po drugie tyle nie dasz! pozdrawiam

    ---------- Post dodany o godzinie 17:32 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 16:51 ----------

    cos mi sie jeszcze nie podoba ta tylnia prawa strona ......
    for sale http://www.motookazja.pl/osobowe/Alf...o-156-728.html

    ---------- Post dodany o godzinie 17:35 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:32 ----------

    i jaszcze jedno predzej uwiezrze w ufo niż ze ponad 10 letni samochód ma przejechane niewiele ponad 100tys/km

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Spokojnie musisz liczyć drugie tyle kasy na jego naprawę i opłaty, albo i więcej, realnie nie ma bata by wszystko było idealnie i się coś nie sypnęło. Dobrze się zastanów czy chcesz wydać drugie tyle na mechaników i części, czas i w ogóle nerwy i szukanie części, czy dołożyć i kupić coś pewniejszego. Pozdrawiam.

  5. #5
    endrju
    Gość

    Domyślnie

    odpusc bo utrzymanie cie wykonczy kupujac nieznany egzemplarz za 5 tys
    potem nie ma sie co dziwic ze alfy nie maja dobrej opini

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kalisz, WLKP
    Auto
    Ford Focus Mk1 1.4 98r
    Postów
    3

    Domyślnie

    tomrk@r
    jeśli bym wiedział, że z Twoją nie ma niespodzianek to odległość to nei problem
    a jeśli chodzi o cene to mam tak na wydanie 7-8,5tys

    A jeśli mowa co po zakupie, rozrząd to z marszu do wymiany chce i wszystkie płyny eksploatacyjne, dlatego mysle o zakupie jakiegoś nie za drogiego egzemplarza żeby móc w nim jak najwięcej porobić, o zawieszeniu słyszałem, że często dość siada, o silnikach też, że są awaryjne i inne bzdety.
    Wychodze z założenia, ze jak kto dba tak ma. Np. mój sąsiad ma alfe 166 2.4 Jtd bodajże, rocznika nie znam, ale ona jest niesmiertelna. W największe mrozy (auto nie jest garażowane) odpalała za pierwszym razem.

    A jesli chodzi o części to czy stosowanie części używanych (np. z rozbiórki) ma w przypadku tego auta sens?

    ---------- Post dodany o godzinie 22:07 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:01 ----------

    alces1
    a to spalanie to podczas normalnego przemieszczania się po mieście rozumiem?

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar devon58
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    Alfa romeo 156 1.8 T.S. 98r AR32201
    Postów
    121

    Domyślnie

    Kolego awaryjność alfy nie gorsza od innych aut ale ceny i serwisowanie to już nie na każdą kieszeń.
    Jeszcze rok temu na aledrogo 156 było stosunkowo niewiele a teraz? wysyp, bo auta są niedrogie więc zaczeli sprowadzać szroty z za granicy na potęge bo wiedzą że się sprzeda. Spalanie? Biorąc pod uwagę że jest to twoje pierwsze auto nie liczyłbym na niskie spalanie bo TSy aż się proszą o to żeby rozbujać te 144KM a żeby to zrobić niestety trzeba kręcić, to nie 2,4 JTD który wgniata w fotel prawie na każdym biegu
    Oczywiście wszystko zależy od stylu jazdy ale podróżowanie alfą i patrzenie na spalanie mija się z celem na moje.
    Nie chce tu wszczynać jakiś gorących dyskusji bo pewnie nie jedna osoba ma inne zdanie niż ja ale ogólnie uważam że jeżeli dorwiesz naprawde zadbany model to nie będzie tragedii ale nawet wtedy licz się z tym że czasami nawet drobna usterka w tym aucie potrafi wyciągnąć pokaźną sumkę z portfela.

    Żeby nie było że odradzam bo pewnie kupiłem szrota czy coś, sam zostałem namówiony do kupna tego auta (zadbany od znajomego który przesiadł się na JTD) ale szczerze to nie spodziewałem się że koszty są tak duże (poprzednio miałem punto więc wiecie jakiego szoku doznałem )
    I chociaż niektórzy powtarzają "to weź sprzedaj i kup coś tańszego" nie zrobię tego bo żaden pancerwagon (w podobnej cenie oczywiście) nie da Ci takiej frajdy z jazdy i nie będzie tak cieszył oka jak Alfa

    Ale się rozpisałem sorki

    Pozdrawiam.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Alfa za 5 tyś + dajesz jeszcze po kupnie 5 tyś i może dojdziesz do ładu

    Cytat Napisał devon58 Zobacz post
    nie da Ci takiej frajdy z jazdy i nie będzie tak cieszył oka jak Alfa
    i to jest to

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kalisz, WLKP
    Auto
    Ford Focus Mk1 1.4 98r
    Postów
    3

    Domyślnie

    czyli odpuścic 1.8 TS a zacząć rozglądać się za dieslem?

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek93 Zobacz post
    .
    Wychodze z założenia, ze jak kto dba tak ma.
    No właśnie i teraz zastanów się, czy jeśli ktoś faktycznie dba, to sprzedaje Alfę 156 samochód za 5.000zł? A przecież sprzedaje to handlarz, pytanie ile on jeszcze na tym samochodzie zarobił?
    Cytat Napisał Wojtek93 Zobacz post
    .A jesli chodzi o części to czy stosowanie części używanych (np. z rozbiórki) ma w przypadku tego auta sens?
    Oczywiście, że ma sens, pod warunkiem, że nie są to części eksploatacyjne (elementy zawieszenia, klocki hamulcowe, elementy silnika - rozrząd itp).
    Cytat Napisał Wojtek93 Zobacz post
    a to spalanie to podczas normalnego przemieszczania się po mieście rozumiem?
    To spalanie to wynik jazdy mieszanej. Mieszkam na wsi, do miasta zaglądam sporadycznie. W mieście, zwłaszcza na krótkich odcinkach spali z pewnością więcej, ale to zależy już od warunków jazdy, przejechanego dystansu i czasu straconego w korkach.
    Cytat Napisał Wojtek93 Zobacz post
    czyli odpuścic 1.8 TS a zacząć rozglądać się za dieslem?
    diesel droższy w zakupie, ale bardziej ekonomiczny i trwalszy.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory