Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Pochylone przednie koło !!!!!

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 99r
    Postów
    141

    Domyślnie Pochylone przednie koło !!!!!

    Witam wszystkich!!! Dzisiaj ok 2 godziny temu byłem w sklepie i zaparkowałem bellę na parkingu podziemnym. Oczywiście po wyjściu z auta oglądam jej uroki. Zachodzę na tył auta a tu widzę że lewe przednie koło od kierowcy jest pochylone górą do wnętrza auta. Natomiast pozostałe są ładnie prościutko. Dodam, że przy prędkości od ok 60 km/h do 90km/h słyszę huczenie ale inne niż jak łożysko o wiele cichsze i już dość długi czas je słyszę. Wachacze górne, dolne, drążki kierownicze, końcówki drążków kierowniczych, łączniki stabilizatora były zmieniane w listopadzie ubiegłego roku czyli nie całe 4 miesiące temu. Zbierzność oczywiście zaraz po wymianie ustawiona.Również w listopadzie kupiłem nowe opony zimowe a huczenie dalej słyszę. Dźwięk ten był również za nim zmieniłem w/w części. Kóła mam dobrze dokręcone bo sprawdziłem. Fotek nie zrobiłem ale jutro się postaram. Co może być grane??? Aha i po wymienieniu tych części pojechałem na stację diagnostyczną w celu sprawdzenia czy wszystko ok. Oczywiście wynik pozytywny. HELP !!!

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    A opisz coś dokładniej z tym huczeniem? Chodzi o lewe koło, więc czy szum narasta podczas skrętu w prawo? Czy jest zależny od prędkości? Bo za taki stan rzeczy ja bym winił łożysko, bądź wahacz górny
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    To huczenie to odgłos bieżnika opony pracującego pod innym kontem. Możliwe, że na jakiejś dziurze wygiąłeś któryś element zawieszenia. Szczerze to byłoby chyba najlepsze rozwiązanie.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 99r
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał dafi1985 Zobacz post
    A opisz coś dokładniej z tym huczeniem? Chodzi o lewe koło, więc czy szum narasta podczas skrętu w prawo? Czy jest zależny od prędkości? Bo za taki stan rzeczy ja bym winił łożysko, bądź wahacz górny
    Huczy wraz z obrotem koła coś na zasadzie jak byś włożył kamyczek w bierznik opony i on by uderzał wraz z obrotem koła. Huczenie, buczenie sam nie wiem jak mam opisać ten dźwięk nazwał bym go "Hu" i wtedy jest hu hu hu... Do 50 km/h nie słychać powyżej już się pojawia. i przy 90km/h też go słyszę a potem to już nie... wahacz obstawiam za dobry w 99%. Ale łożysko by nie odpowiadało za przechylenie koła do wewnątrz chyba??

    ---------- Post added at 22:10 ---------- Previous post was at 21:51 ----------

    Przypomniałem sobie jeszcze coś... Mój św pamięci tata jakieś 1,5 roku temu wpadł w poślizg w efekcie czego uderzył solidnie w solidnie wysoki krawężnik. Efektem była między innymi skrzywiona fela która nadała się do śmieci i to była własnie ta strona i to koło. Jeszcze po tej akcji jechałem z nim i zadałem mu to pytanie " co do za huczenie" a on nie wiedział. Wymieniłem prawie kompletne przednie zawieszenie i huczenie jest dalej czyli coś się skrzywiło???

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Podnieś auto na podnośniku. Pokręć kołem. Jak się rusza to rozsypało Ci się łożysko (KONKRETNIE!), co by odpowiadało za nienormalne pochylenie koła.

    Jeśli długo z tym jeździłeś to pod lupę weź półoś.

  6. #6
    luj666
    Gość

    Domyślnie

    miałem to samo u mnie było to łożysko piasty koła czy jakoś tam to się nazywa to raz a dwa że mogą to byś wahacze ,
    spekuluję np. teraz ale prawdopodobnie łożysko...
    Pozdrawiam...

  7. #7
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Więc skoro to półoś to kolega musiał zaliczyć jakieś małe bum w krawężnik albo coś podbnego... Albo z podnośnika komuś spadła i się wygięło. A co do huczenia opon, to też mi huczą, a spowodowane jest to faktem, iż kupiłem ciut za szerokie. Nawet gdzieś na forum czytałem o takim problemie, najlepiej w takim rzypadku pompowaćkoło z mniejszą ilością powietrza.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie

    niwiem czy za daleko nie poleciałem, ale ciekawe czy jest możliwe ,że delikatnie wygięło kielich przy tym uderzeniu, chociaż wydaje mi sie ,że powinno po tym wystawać u gówy a nie chować sie do samochodu

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 99r
    Postów
    141

    Domyślnie

    Dzisiaj podnosiłem auto i sprawdzałem czy sie rusza koło itd... Wszystko jest dobrze... Nie ma luzów. Jak zakręce kołem to też cisza. Odrazu sprawdziłem wszytskie koła. Fotki zrobiłęm ale nie wiem czy coś z nich zobaczycie. Tylko nie wiem jak je wrzucić jakiś błąd mi wyskakuje.

  10. #10
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Cóż fotek nie ma, ale łożysko sprawdza się również bez podnoszenia auta, łąpiemy za koło i przyciągamy je i odchylamy od siebie... Jest bardzo możliwe, że po uderzeniu coś się wygięło, ale to napewno nie kilech... Jak kolega wcześniej wspomniał może to być półoś, albo aktyczie wahacze strzeliły.

Podobne wątki

  1. Alfa 159 uderzona w przednie koło czy warto kupic?
    Utworzone przez darfej1981 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 18:28
  2. [159] Przednie lewe koło skrzypienie
    Utworzone przez kamil8746 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 19:46
  3. zbierznośc w 156? krzywe koło przednie
    Utworzone przez bombon666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-09-2014, 20:07
  4. Grzejace sie ciagle lewe przednie koło
    Utworzone przez witko w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 19:12
  5. Skrzypi lewe koło przednie
    Utworzone przez Knd18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 21:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory