Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: diesel 2.4jtd

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar rafalo
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle
    Auto
    Alfa156 1.8ts z 98r była Alfa GT 3.2 jest
    Postów
    137

    Domyślnie diesel 2.4jtd

    witam posiadam AR156 1.8TS zastanawiam się nad zmianą na 2.4jtd 175koni jak te silniki sprawują się ??????????????/

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    bardzo dobrze sie sprawuje;-)

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Usterki generalnie zbliżone jak w 1,9, gorszy dostęp do typowych dla tego silnika części. Samochód jest cięższy więc trzeba pamiętać o mocniejszych elementach przedniego zawieszenia. Ale za to otrzymujemy brzmienie silnika i moment obrotowy, że dech zapiera.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Poczytaj było sporo o tym. Kupując alfe z silnikiem 2.4 trzeba pamiętać że niektóre części są robione konkretnie pod ten motor i trzeba za nie więcej płacić

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KO
    Auto
    159 SW Q4
    Postów
    34

    Domyślnie

    Generalnie moim zdaniem do 156 to tylko 2.5 V6/ 3.2 V6 albo wariant dla bardziej oszczędnych 2.4 jtdm. Bardzo miły dla ucha dźwięk, do tego spory moment obrotowy i zadowalająca ilość kucyków. Tak jak koledzy napisali, z racji wagi szybciej zawieszenie dostaje w tyłek oraz niektóre części są droższe.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Sam szukałem jako pierwszej Alfy z motorem 2.4 JTD... a kupiłem TS'a Generalnie mój mechanik ocenił mi 2.4 JTD jako solidny motor, serwisujesz, a przebieg 500 tys. km nie będzie problemem (sporo jest takich aut z 2.4 JTD na zachodzie, jak sam szukałem), oczywiście mówię tu o wersji 10v, chyba najbardziej sprawdzona odmiana, może nie szokuje mocą, ale jak pisałem - to kawał dobrego motoru. Jednak, aby nie było za słodko - jak przeliczałem to serwisowanie samej jednostki wychodzi drożej niż 1.9 JTD, do tego mniejsza popularność sprawia iż części są jeszcze droższe (ale bez paniki, ten motor jest od lat na rynku, cały koncern Fiata z niego korzysta). Dwa, ciężar motoru - jak koledzy pisali - zawieszenie z przodu dostaje po tyłku mocniej, tu już nie ma mowy o odkładaniu wymiany na później, oszczędnościach na częściach - musi być solidnie, a to oznacza drogo. Trzy - ekonomika - jak na diesel'a przy dynamicznej jeździe - przy tej masie - nie będzie oszałamiających wyników typu "pali mi 6 lirów po mieście, a jeżdżę szybko", do tego cena ropy. Cztery - koszt zakupu - zadbany egzemplarz nie będzie tani, uwaga na auta sprowadzane - prawie wszystkie od handlarzy mają kręcone liczniki, część może być "picowana" na sprzedaż - ukrywanie wad - niedomagania magistrali CR, niedomagania turbo, dość wymęczone elementy reszty samego motoru. Można się wkopać po uszy.

    Jeżeli miałbym wybierać to wybrałbym właśnie 2.4 JTD 10v 150 KM - mocy styknie, moment obr. urywający dźwięk - jak na JTD wspaniały. Niestety, jak sam wiesz nic nie ma za darmo. Czytałem gdzieś, że motory poprzedniej generacji, tj. 2.4 JTD 10v ławiej poddaje się modyfikacją podnoszenia mocy i momentu obr., ale specem od klekotów nie jestem.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  7. #7
    Slawek3216
    Gość

    Domyślnie

    Brat ma Alfe 2,4 175KM z 2004 roku ,w porównaniu do mojej 115 KM to nie ma co porównywać ,wciska w siedzenia lepiej niż bardzo dobrze ,skazówka prędkościomierza do stu to moment .ma go rok i zero problemów z tym silnikiem .

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar H_A_L_T_I
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    CITROËN C5 Kombi EXCLUSIVE 2.2 HDi ; SIERRA RS500
    Postów
    160

    Domyślnie

    Ale generalizujesz a na dodatek nic nie wnosisz

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    przy 10v jest ta dziadoska pompa oleju co hałasuje niemiłosiernie :/

  10. #10
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie. Przy przebiegu około 200k km nadaje się do wymiany, a na allegro chodzi po około 1200zł Więc na to też trzeba zwrócić uwagę-> przy nagrzanym silniku słychać tak jakby grzechotkę z okolic prawego przedniego koła

    Edit: Co nie zmienia faktu, że polecam jak najbardziej ten silnik Gdybym miał taki wybór przy zakupie mojej GT to bym się nie zastanawiał.
    Ostatnio edytowane przez Paweł24 ; 01-03-2011 o 11:00

Podobne wątki

  1. Alfa 166 2.4jtd,swap skrzyni biegów z kappa 2.4jtd...
    Utworzone przez marsik81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 13:03
  2. 156 2.4jtd 136km budowa auta do drag fwd diesel
    Utworzone przez many_gta w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 06:26
  3. Alfa Romeo 159 1.9 Diesel VS GT 1.9 Diesel
    Utworzone przez damiansmoke w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:23
  4. 2.4JTD 10V vs 2.4JTD 20V - jeździł ktoś w tej kolejności?
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 08:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory