Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 79 z 79

Temat: Regeneracja turbiny!!!

  1. #71
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Działaj, 3mam kciuki


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #72
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    mito 1.3 jtd
    Postów
    5

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	turbina.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	62.3 KB
ID:	248084
    Czy po takim wykresie jest możliwość ocenienia sprawności turbiny? auto straciło moc, mechanik stwierdził że rura od turbo nie twardnieje po dodaniu gazu i potrzebna jest regeneracja turbiny.

  3. #73
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    244

    Domyślnie

    Zmień mechanika - tylko wróżbita maciej po takiej diagnostyce wskaże na turbinę.

    Zacznij od prostszych rzeczy. Spróbuj zaślepić zawór EGR, odpiąć przepływomierz i się przejechać, zobacz czy moc wróciła. Czy auto kopci podczas jazdy na wyższych obrotach i rozpędzaniu?

  4. #74
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Gilietta 2015 1,6JTDM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Ja z czystym sumieniem polecam http://www.interhome.com.pl/ rewelacyjny warsztat. Maja spore doświadczenie jestem już ponad pół roku po regeneracji i jestem mega zadowolony.

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 156, Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM TCT QV-Line
    Postów
    39

    Domyślnie

    Odkopię temat.
    Padła mi turbina do AR 156 1,9JTD 140km. Dość mocno zajechana, w porządnym serwisie rzucili kwotę 1100-1200 za regenerację, 2 lata gwarancji, praca na oryginalnych częściach i żadnej chińszczyzny, opinie mają bardzo dobre.
    Poszperałem OLX, Allegro - zakup regenerowanej turbiny przy zdaniu swojej uszkodzonej to koszty mocno rozbieżne, od 350zł do 900zł. Zarówno Garretty jak i Meletty.
    Rozrzut cenowy dość spory, więc jest problem którą ofertę wybrać aby nie wsadzić się na minę i za 3 miesiące rozsypać się na trasie. Niektórzy zastrzegają, że pracują na porządnych częściach a nie żadnej chińszczyźnie ale trudno to zweryfikować. Z uwagi na dodatkowe koszty jakie mam w samochodzie wolałbym wydać mniej niż więcej a różnice spore.
    Czy polecacie kogoś konkretnego, kto robi porządnie, nie nacina klientów na lipę, a jednocześnie kosztuje poniżej 800-900zł? Sprzedawcy na Allegro to koszt 600-800zł, kupno używki z demontażu około 900.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc i porady.

  6. #76
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW Q4 1.9JTD 16v
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał martini33 Zobacz post
    Odkopię temat.
    Padła mi turbina do AR 156 1,9JTD 140km. Dość mocno zajechana, w porządnym serwisie rzucili kwotę 1100-1200 za regenerację, 2 lata gwarancji, praca na oryginalnych częściach i żadnej chińszczyzny, opinie mają bardzo dobre.
    Poszperałem OLX, Allegro - zakup regenerowanej turbiny przy zdaniu swojej uszkodzonej to koszty mocno rozbieżne, od 350zł do 900zł. Zarówno Garretty jak i Meletty.
    Rozrzut cenowy dość spory, więc jest problem którą ofertę wybrać aby nie wsadzić się na minę i za 3 miesiące rozsypać się na trasie. Niektórzy zastrzegają, że pracują na porządnych częściach a nie żadnej chińszczyźnie ale trudno to zweryfikować. Z uwagi na dodatkowe koszty jakie mam w samochodzie wolałbym wydać mniej niż więcej a różnice spore.
    Czy polecacie kogoś konkretnego, kto robi porządnie, nie nacina klientów na lipę, a jednocześnie kosztuje poniżej 800-900zł? Sprzedawcy na Allegro to koszt 600-800zł, kupno używki z demontażu około 900.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc i porady.
    Dzień dobry, jestem tu nowy , od jakiegoś czasu interesuje się trochę mechaniką a od kilku miechów jestem posiadaczem Alfy z 1.9jtd 16v.
    A co do poruszonego temu, to polecam obejrzeć film na kanale m4k na YT odnośnie tego na czym polega regeneracja turbo i ile kosztuje, dokładnie i czarno na białym jest wyjaśnienie dlaczego cena za regeneracje oscylująca na poziomie alegrowym jest taka a nie inna i z czym to się wiąże.
    Jednym słowem lepiej dać te 1200zł za porządna i kompletną regenerację ,mieć gwarancję na naprawę i spokój na kolejne 200-300tys. kilometrów.

  7. #77
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 156, Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM TCT QV-Line
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartbuilder88 Zobacz post
    Dzień dobry, jestem tu nowy , od jakiegoś czasu interesuje się trochę mechaniką a od kilku miechów jestem posiadaczem Alfy z 1.9jtd 16v.
    A co do poruszonego temu, to polecam obejrzeć film na kanale m4k na YT odnośnie tego na czym polega regeneracja turbo i ile kosztuje, dokładnie i czarno na białym jest wyjaśnienie dlaczego cena za regeneracje oscylująca na poziomie alegrowym jest taka a nie inna i z czym to się wiąże.
    Jednym słowem lepiej dać te 1200zł za porządna i kompletną regenerację ,mieć gwarancję na naprawę i spokój na kolejne 200-300tys. kilometrów.
    Dzisiaj rozmawiałem z jednym gościem z Sandomierza. Różnice w cenach tłumaczył położeniem geograficznym, że na wschodzie dużo taniej, a na zachodzie drożej bo Niemcy robią. Że wszyscy w PL robią na tych samych częściach zamiennych i generalnie dają 1 rok gwarancji.
    Umówmy się, 16-letni samochód ma przejechane 200tys i to pierwsze problemy z turbo, a mało prawdopodobne bym przejechał nim dodatkowe choćby 30tys bo już planuję zakup czegoś nowszego. Przy dodatkowych pracach do zrobienia średnio jest dla mnie sens robić turbo na kolejne 200tys i płacić za to 2x więcej. Stąd pytanie o doświadczenia i porady innych, którzy może robili i mogą się wypowiedzieć w temacie, czy kupno regenerowanego za 600-700zł da przyzwoity efekt nawet choćby i na 50tys. I jeśli tak to kto jest godny polecenia, jakieś linki mile widziane.

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW Q4 1.9JTD 16v
    Postów
    35

    Domyślnie

    Tylko pomyśl, że jak ktoś robiąc turbiny na ilość i sprzedając je w takich cenach (pytanie jeszcze czy bierze starą sprzedając Ci regenerowaną) , to chce na tym zarobić, więc w takiej turbinie to wymienione jest tylko to co się rozsypało, a reszta jest jak była - bo jeszcze się nadawała i to czysta loteria kiedy znów padnie.
    Może nie na przykładzie Alfy, ale znajomy kupił busa 9os z 1.9cdti i wszystko ładnie poprzedni właściciel regenerował turbine właśnie za jakieś nieduże pieniądze i... kolega pojezdził 5 miesiecy , turbo się sypło, dokładnie wirnik i kawałki w silniku....
    Po prostu tanie regenerowane turbiny mają wymianione tylko pojedyncze elementy które niedomagały, a reszta ma przebieg i może się w każdej chwili urwać/zepsuć zatrzeć.
    A jak sprzedasz auto z tak tanio zregenerowana turbinka to jeszcze można mieć potem nieprzyjemności jak kolejnemu właścicielowi nagle padnie.

  9. #79
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Skłaniam się ku teorii, że cena regeneracji będzie zależeć od regionu kraju. U nas na wschodzie jest po prostu taniej, a robota wcale nie jest zrobiona na gorszych częściach czy robiona gorzej.

    Jeśli to komuś pomoże, to polecę firmę ze Stalowej Woli - Bosch Service Pawlik - https://pawlik.bosch-service.pl/pl/o-nas

    Mają m.in. konto na allegro - https://allegro.pl/uzytkownik/soniaczek99 - kupiłem turbosprężarkę zregenerowaną u nich właśnie przez allegro - 649 PLN, po czym zadzwonił Pan, zapytał o VIN samochodu, numery odczytane z turbosprężarki, ale że takowych nie miałem, bo auto było u mechanika, podałem mu numery z EPER'a - nie był do końca ich pewny, bo spodziewał się innych, ale oddzwonił po 10 minutach i potwierdził, że do 1.9 JTD 85kW(115KM) silnik 937A2000 innych turbo nie robili, więc się zgadza. Następnie poprosił o przelanie dodatkowych 250 PLN na poczet kaucji za odesłanie uszkodzonej turbosprężarki.
    Zamówione turbo było u mnie dzień później - jak na moje oko robota bardzo porządna - założone, zrobione już 2000 KM i dmucha pięknie i cicho (po pierwszym tysiącu zmieniłem olej, bo wraz z turbo regenerowałem tez głowicę).
    Po odesłaniu starej turbosprężarki, kasa wróciła na rachunek po około tygodniu.

    L.

Podobne wątki

  1. [159] Regeneracja turbiny.
    Utworzone przez kejml90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 15:19
  2. Regeneracja Turbiny
    Utworzone przez kazur22 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 16:34
  3. regeneracja turbiny
    Utworzone przez kkkpiotrekkkk w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 08:43
  4. regeneracja turbiny
    Utworzone przez Dj_Direct w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 14:06
  5. [166] Regeneracja turbiny
    Utworzone przez koles_02 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-11-2011, 18:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory