Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: [156] raport spalania 1.9JTD

  1. #1
    gsxr1000
    Gość

    Domyślnie [156] raport spalania 1.9JTD

    Cześć alfaholicy chce sie dowiedzieć jaka różnica jest w spalaniu ropy w alfie romeo z silnikiem 1.9 jtd a ,1.9 jtd 16v .Chciałbym aby pomogły mi te osoby które mają o tym pojęcie lub własne doświadczenie a nie które coś tam usłyszały a potem to powtarzają.Silniki te różnią sie mocą ,ilością zaworów a więc i spalaniem paliwa.Są osoby które twierdzą że nowsza technologia {czyli 16v} to i mniejsze spalanie paliwa ,chciał bym jednak zasięgnąć rady alfaholików serdeczne DZIĘKI

  2. #2
    Papla
    Gość

    Domyślnie

    1.9 JTD 16V mam od początku grudnia i już kilka tankowań za sobą. Komputer uparcie pokazuje średnie spalanie na poziomie 6,4 - 6,8l ale rzeczywistość nie jest taka piękna.
    Jak bym nie jeździł – czy spokojnie czyli ekonomicznie, czy też ostro to wychodzi mi 8,4 - 8,6l.
    Jeżdżę głównie po mieście, przy czym mieszkam ok 30km od Wa-wy więc niby codziennie parę kilometrów na "trasie" :-) Ale ta trasa to nieraz bywa lepiej zakorkowana niż centrum Wa-wy (ostatnio 30 km jechałem 2 godziny) więc nie jest to miarodajne. W najbliższych dniach jadę na prawdziwą "trasę" to sprawdzę ile wtedy mi wypali.

  3. #3
    gsxr1000
    Gość

    Domyślnie

    dzięki PAPLA jak zrobisz super ekonomiczną trase napisz coś jeszcze

  4. #4
    rebellion1
    Gość

    Domyślnie

    Wobe tego ja zdam relacje z silnika 8v 115 km co prawda nie jeżdziłem autem z silnikiem 16v jtdm ale jeśli chodzi o spalanie ( dynamika napewno powala 8 v) to mogę tylko stwierdzić ze jest miodzio średnio robię na baku około 900 km (dolewam do pełna 58-59 litrów on) i to bez względu na rodzaj jazdy zima czy lato co daje wynik ok 6,5 litra i wiecej ani mniej nie chce taka z niej "grzeczna " dziewczynka

  5. #5
    belmondoo
    Gość

    Domyślnie

    ja ma 1.9 8v i powiem ci że czasami jak się "nigdzie nie spieszę" i jadę pustym samochodem to na trasie poznań-koszalin przy prędkościach do 130-140km/h pali mi 5.0-5,3 litra na 100km

  6. #6
    Papla
    Gość

    Domyślnie

    patrząc ile spalają Wasze to potwierdzają się moje przypuszczenia, że u mnie jest coś skopane - ale co???
    Filtry i płyny nowe, przepływomierz podobno sprawny (ostatnio sprawdzałem w serwisie) no i wszystko inne tez OK.
    Chyba, że 16V tak ma???

  7. #7
    gsxr1000
    Gość

    Domyślnie

    dzięki za info chyba potwierdziły się moje wiadomości co do ekonomi tych dwóch silników .Przyznam że dla mnie liczy sie w tym autku najbardziej spalanie. Orientujecie sie czy jest możliwość kupna alfy romeo po lifcie właśnie z tym starszym modelem 8v chodzi mi o rok 2003lub 2004 najlepiej kombi.Z ogłoszeń wynika że niema tych silników albo jest ich bardzo mało w tych rocznikach .Prosze o więcej raportów spalania jak sie da POZDRAWIAM

  8. #8
    belmondoo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał gsxr1000
    dzięki za info chyba potwierdziły się moje wiadomości co do ekonomi tych dwóch silników .Przyznam że dla mnie liczy sie w tym autku najbardziej spalanie. Orientujecie sie czy jest możliwość kupna alfy romeo po lifcie właśnie z tym starszym modelem 8v chodzi mi o rok 2003lub 2004 najlepiej kombi.Z ogłoszeń wynika że niema tych silników albo jest ich bardzo mało w tych rocznikach .Prosze o więcej raportów spalania jak sie da POZDRAWIAM
    można ja mam właśnie taką z rocznika 2004 w kombiaku z silnikiem 1.9 8v ale nie kupowałem jej w Polsce tyko ściągałem z Niemiec

  9. #9
    gsxr1000
    Gość

    Domyślnie

    belmondoo to dobra wiadomość można wiedzieć ile cię kosztowała bryczka i spisuje sie czy są z nią jakieś problemy,no i podstawa jak jej spalanie w szczegulności na trasie do 120km/h DZIĘKI

  10. #10
    BiG_G
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rebellion1
    Wobe tego ja zdam relacje z silnika 8v 115 km co prawda nie jeżdziłem autem z silnikiem 16v jtdm ale jeśli chodzi o spalanie ( dynamika napewno powala 8 v) to mogę tylko stwierdzić ze jest miodzio średnio robię na baku około 900 km (dolewam do pełna 58-59 litrów on) i to bez względu na rodzaj jazdy zima czy lato co daje wynik ok 6,5 litra i wiecej ani mniej nie chce taka z niej "grzeczna " dziewczynka

    dzieki tez sie w koncu dowiedzialem jak wyglada tankowanie bo tankowalem za kazdym razem do pelna jakies 54, 55 litrow, to mam jeszcze loooz w zbiorniki i paredziesiat kilosow da sie zrobic, mi pali srednio 7,5! pozdro

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Raport spalania
    Utworzone przez Maciek-156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1185
    Ostatni post / autor: 01-11-2023, 12:35
  2. Czujnik spalania stukowego 2.0v6 tb
    Utworzone przez kis79 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 08:43
  3. ICS nie pokazuje spalania
    Utworzone przez mario1662.4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-08-2012, 16:55
  4. Wyświetlanie spalania na ics
    Utworzone przez Mat85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 22:55
  5. ICS nie pokazuje spalania
    Utworzone przez Malamut w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory